Česká ultrapravice je nebezpečím pro demokracii a svobodu občanů

Extrémismus zažívá svůj výsostný ráj. Dochází k naprostému senzačnímu bumu něčeho velmi nenávistného. Ultrapravicový názorový proud si stále více ukrajuje kousek za kouskem. Blogovací služby jsou okupovány ultrapravičáky. Nové protivládní skupiny jsou také plněny ultralevicovými názory. Jeden extrémismus získává nadvládu nad druhým. Dobrý úmysl vystupovat proti vládním předpisům je devalvován extrémistickými myšlenkami odporujícími lidským právům a svobodě.

Ultrapravicová scéna v českém prostředí stále více využívá problematiky kolem soužití Romů s majoritou. Najednou nejčetnějšími články blogerů jsou články na téma pošpiňování Romů a jejich celého etnika. Není náhoda, že nejznámější a nejčtenější blogeři jsou právě členové nacionálních skupin a uskupení. Je to právě ultrapravice, která se přemístnila do světa blogování. V tichém zákulisí jsou tak předávány všem spoluobčanům klamné názory nacionalismu a fašismu. Najednou je dáván médii, zvláště na internetu, prostor k legalizaci rasismu a nenávisti.

O tomto jsem již několikrát psal. Je to především Dělnická strana sociální spravedlnosti, která vystupuje jako nějaký podivný zastánce těch správných. Náckové se tváří jako ochránci demokracie. Neonacisté, nacionalisté těží z těžké pozice menšin v různých koutech naší republiky. 8.  října 2011 se členové Dělnické strany sociální sprvedlnosti podíleli na “Pochodu proti nepřizpůsobivým občanům” v Ústí nad Labem. Stejně tak fašističtí Dělníci provádějí své vlastní akce.

26. října 2011 se na pražském Černém mostě koná další demonstrace “Protest proti kriminalitě nepřizpůsobivých obyvatel”. Opět se vše děje pod taktovkou náckovské Dělnické strany sociální spravedlnosti. Náckové využívají mediální podpory televize a novin. Tahají jako králíky z klobouku jednotlivé kauzy selhání jedinců. Plamenně hovořící Vandas, megafon vyřvávající rasismus a nenávist do okolí. To je obrázek české ultrapravice. Dělnická strana sociální spravedlnosti je tady jakousi fašistickou skupinkou hájící nacionalismus a nesnášenlivost. Možná by občané měli zpozornět, kdo všechno je vůči této partaji sympatizantem a kdo se neodvrátí od porušování lidských práv Vandasovými soustraníky.

Je stále populárnější hlásat: nejsem rasista, ale…..” , s tím téměř pokaždé začínají ti rasisté. Někteří lidé, dokonce nedokáží rozeznat, kde je hranice mezi rasismem a oprávněnou kritikou. Domněle si myslí, že to, co se objevuje je kritika. Nechápou, že nejde o kritiku, ale o projevy rasismu. Všechny protesty vykonávané Dělnickou stranou sociální spravedlnosti si mají koupit místní majoritu k podpoře při krajských volbách. Proto také náckovské oddíly špacírují ulicemi severočeských měst.

Nacionalisté stále více využívají státní svátky ke své propagaci. První máj je tak nejen symbolem komunistického extrémismu, ale také toho extrémismu hnědého. Největším nebezpečím ohrožujícím bezpečnost a demokracii ve státě, jsou takzvaně slušní nacionalisté. Ti se schovají pod nálepkou ochrany tradičních hodnot a právem na pozitivní diskriminaci. Strana svobodných občanů je jednou z velmi nebezpečných partají. Vystupují proti základním lidským právům a ohánějí se právem na názor, který později sami devalvují.

Dělnická strana sociální spravedlnosti  se stále více spojuje s dalšími naconalisty, i s těmi tzv. slušnými marně se pokoušejícími proniknout do parlamentních míst. Stejně tak Dělnická strana sociální spravedlnosti se spojuje s německými nacionalisty. Velmi známé jsou především setkání DSSS s německou NDP. Stále častěji jsou prováděna společná shromáždění českých a německých nacionalistů. Češi se účastní němekých náckovských akcí a Němci se naopak účastní akcí českých. Čeští nacionalisté se školí od německých fašistů, aby mohli být profesionálnějšími. České nacionální leklé ryby se chtějí stát úspěšnějšími německými štičkami.

Nacionalisté kromě využívání romské problematiky, využívají strachu z neznámého a z potřeby Spojených států šířit mýtus o terorismu. Z nácků nesnášejících Židy a vše židovské se stávají zmodernizovaní nacionalisté nenávidějící muslimy a vše muslimské. Moderní rys protimuslimského boje je také vlastní nacionalistům z tzv. slušných řad. Právě ono divadlo na nenávist s lidskou tváří je divadlem, které má přilákat co nejvíce příznivců. K této politice sáhlo mnoho českých populistů jako jsou například potenciální kandidát na prezidenta pan Tomio Okamura, předseda strany Svobodných občanů pan Mach, paní Bobošíková, důchodce z Vysočiny Zeman a řada dalších.

Čeští nacionalisté a příznivci extrémních názorů si mohou vybrat. Buď budou podporovat uřválkovské Dělníky Vandase, nebo budou podporovat jakoby slušnější nacionalisty Macha – Svobodné občany, megaúspěšného Okamuru nebo jiné podivíny českého politického nebe.

SDÍLET