Než za prezidenta Miloše Zemana to raději Spejbla s Hurvínkem

Islamofob na Hrad? To snad radši ani ne. Miloš Zeman ukázal jako politický důchodce, že pro svůj návrat udělá cokoli. Dokonce klesne na tu nejnižší možnou úroveň. Použije stejného triku jako Le Penová nebo domácí Bobošíková. Bude vykládat pohádky o islámu a jeho nebezpečí a přitom prohodí několik vět o tom, jak moc je špatné, když stát podporuje vyžírky. To je mi panečku krásná kombinace. Ta se hodí na fukci prezidenta republiky.

Vyvolat v lidech nenávist v neznámé. Pošlapat cizí kulturu. To je panečku projev hodný prognostika a vzdělaného člověka. Opravdu je správný čas pro to, aby se jeden podivín na Hradě nahradil podivínem jiným? Dnes je nejvyšší politický post devalvován podporovatelem nacionální politiky. Díky Václavu Klausovi se do popředí dostávají Bátora a ostatní nacionalisté. Uměle je vytvářen dojem, že nacionalisté a nacionalistické myšlenky jsou správné a že být nacionalistou a extrémním pravičákem je v pořádku. Hradní prostředí to přeci doporučuje a usnadňuje jim cestu k postům. Tak co se nad tím vším divit.

Nyní tu máme pana důchodce z Vysočiny co objímá stromy a jen tak během krátké chvíle si odskočí do Prahy na tiskovku, kde oblaží srdce některých lidí sadou hloupostí, kterým snad ani on nevěří. Zarytého nacionalistu by podle médií měl nahradit islamofob a zarytý populista. Začneme novou cestu, ve které dojde k dalšímu podceňování voličovy inteligence. Podle Miloše Zemana je nepřítelem světa islám. Já si myslím, že nepřítelem občana a republiky je politik populista mající za úkol udělat z voličů jště větší hlupáky než jsme čekali.

Miloš Zeman mluvil při svém posledním proslovu rozhodně a napřímo bez okolků. Přesně tak jak hovoří manipulátoři. On má být novou cestou zaručující rychlé a rázné řešení. To také má navodit rychlý a rázný proslov. Samozřejmě je to hra na voliče, aby oblbnul ty méně vnímavé. Zeman se ve svém proslovu vyjadřuje proti NATO. Nepřítelem je tedy civilizace, která je stejně hodnotná jako ta evropská. V mnoha ohledech je ještě mnohem vyspělejší. Obávám se, že by tento bývalý prognostik měl vrátit všechny diplomy, protože ten osudný den, kdy vypustil z úst takové hlouposti, totálně pošlapal své akademické vzdělání.

Zeman je bystrý manipulátor. Skutečnost velebně odklání, aby vypadala tak, jak o ní hovoří on sám. Vrcholní představitelé islámských zemí se mají živit prodejem drog a nelegálním obchodem. Miloš Zeman asi neví co říká, nebo se možná ta zelená v jeho žaludku mírně zkazila a způsobila duševní bludy. Ano, skutečně někteří předáci těchto zemí obchodují s drogami. Například se tak děje v Afghanistánu, Kosovu nebo Saudské Arábii. Ale pan důchodce Zeman pozapomněl říct i tu druhou stranu, že tento obchod podporují a ignorují i západní státy. A že dokonce několik představitelů evropských zemí přímo nebo nepřímo podporuje obchod s drogami, se zbraněmi a dalšími komoditami. Obchod se smrtí se stal například domácí tradicí ve Spojených státech amerických.

Ať přemýělím jak přemýšlím, tak nechápu souvislost  mezi konáním zločinců a islámem. Ta souvislost zde prostě není. To jen Miloš Zeman opravdu mystifikuje. Možná by se měl slovutný kandidát na prezidenta rozpovídat o svých bývalých ministrech, o spolupráci s ODS. Tam bychom se možná dozvěděli pár zajímavostí. Ne, o tom populista a manipulátor s informacemi nebude vůbec hovořit. Co kdyby také Zeman spustil povídání o Berlusconim a dalších politicích? Jasně, tam by to nebylo tak úderné a provokativní.  Hlavní náplní předprezidentských klání Miloše Zemana, je vyvolat kontroverzi a dostat se tak do podvědomí občanů České republiky.

Zeman se rozhodl hrát na notu nacionalistů. Přední je podle tohoto politika ochránit Izrael. Opět je to lacinná hra na city velmi početných nacionalistů. Srdce příznivců Strany svobodných občanů, nebo klaky paní Bobošíkové poškočilo kilometry do výšky. Přijetím teroristického státu s rasistickými a nacionálními rysy do NATO se přeci všechno uklidní. Proč by svět nemohl být ve válce. Miloš Zeman si to vlastně přeje. Bývalý předseda vlády si hraje na zalíbení třeba i u příznivců Dělnické strany a jejich bojůvek. Jak lacinné, jak ubohé. Média se neustále předhánějí o to, jestli Zeman zvítězí. Dokonce jsem slyšel názor od jednoho politiloga, že když Zeman projde prvním kolem, tak zvítězí.

To je opravdu trapné a nefér ovlivňování občanů tohoto státu. Nevím, ale stále věřím, že je v České republice mnohem více lidí s vlastním mozkem schopným racionálně přemýšlet. Pokud by se Miloš Zeman stal preidentem České republiky, šlápli bychom jako společnost z bláta do dalšího blátíčka. Stejně smradlavého a stejně barevného.

Než Miloše Zemana za prezidenta, to raději navrhuji Spejbla s Hurvínkem. Ach bože, to bude ještě s tou prezidentskou volbou taškařice.

SDÍLET