Bloger roku Matějka podporuje Breivika především proto, že je mu názorově a ideově blízký

Kolik lidí má podobné názory jako norský šílenec Breivik? Nenávist, odmítání nového a odlišného, falešná xenofobie a islamofobie, to je všechno možným podhoubím zvrhlých činů a nechutných zvráceností. Nejhorší je, že norský případ není ani českému smýšlení cizí.

Myslí mi prochází podivný pocit. Argumentace ospravedlňující zvrhlosti vraždícího maniaka mi natolik připomínají nechutná slova mnoha členů různých facebookových skupin a některých blogerů jako například Františka Matějku. Známého vítěze Blogera roku. iDnes si skutečně vybral výtečného blogera. Člověka smýšlejícího o zlu, hájícího vraždy dětí ve jménu ideologií. Tak by se dalo ve zkratce popsat blogové písalkovství Matějky. 11 článků o masovém vrahu Breivikovi. Celý proces s Breivikem je podle Matějky fraška, ve které by světově známý psychopat měl být mírně souzen s pochopením, možná by měl být nejlépe propuštěný, protože má stejnou matějkovskou ideologickou pravdu.

Stačí si přečíst několik Matějkových postulátů opěvujících Breivika:  Anders Breivik nepříčetný aneb vrtěti psem;  Breivik o marxistickém brainwashingu, aneb i vrah může mít pravdu; Mohammed Merah, Anders Breivik, Robert Bales… to vše je jen začátek 

Mohl bych vložit mnoho dalších Matějkových článků. Ve všech Breivika spíše obdivuje. Dokonce v posledním článku o Balesovi a Breivikovi Matějka doslova píše: “Jedno mají podle mě společné. Ani jeden z nich není vyšinutý, jak se nám teď budou snažit zastánci multikulturalismu a vývozu demokracie bombami vnutit. Jsem si jistý, že každý z nich věděl, co dělá, a že takoví budou přibývat.

Zády mi z tohoto prochází mráz. Tolik oceňovaný bloger zpravodajského a blogerského serveru iDnes, se stále více přibližuje k uctívání vyššího a vyššího radikalismu. Nedivím se, že byl Matějka odejit ze Strany svobodných občanů. S takovým názorovým extrémistou by tato partaj ztratila veškeré zbytkové naděje na 5procentní  podíl hlasů. iDnes nechává Matějku psát rasistické články útočící proti demokracii, proti Romům a všem, kteří s jeho ideologií nesouhlasí. Na své facebookové zdi raději zbaběle maže, protože jeho hnědé trauma v duši mu nedovolí být normálním.

Pokud někdo opěvuje v blozích názory šílence, bude nejspíš podobného mozkového smýšlení jako Breivik. Se zabitím lidí, jenom proto, že to jsou mladí sociální demokraté, souhlasí jen hlupák nebo pomatenec. Norská tragédie je tolik blízkou, více než bychom si přáli. Při pročítání různých zpráv jak z našich, tak ze zahraničních serverů, si vzpomínám na nenávistné názory lidí v různých antiislamistických skupinách, vzpomínám si na slova některých jedinců vystupujících na různých protivládních skupinách.

Děsí mě jak moc je jedna tragédie blízká nám všem. Kolik podobných pomatenců a šílenců žije tady v České republice? Kolik lidí si myslí totéž co norský vrah? Kolik lidí by nejradši vysídlovalo Romy z republiky, kolik z nich by nejradši sprovodilo ze světa socialisty a levicově smýšlející občany? Kolik z nich si myslí, že jsou vyvolenou, lepší rasou?

Pokud se vrátím k blogerovi Matějkovi, vidím u něj stále větší a větší extrémistický postoj. Ten je vidět také na jeho profilové fotce, kde zcela jasně zobrazuje ideál extrémistického světa. Chce se stylizovat jako táta od rodiny s pevným ideálem. Pan Matějka je hluboký rasista, extrémista, svým smýšlením je srovnatelný s Vandasovci. Nemohu se zbavit pocitu, že tento tragický bloger směřuje do svého budoucího hnědého působiště matičky Dělnické strany sociální spravedlnosti. Tam se přesně tento pán hodí.

Stačí se podívat na některé Matějkovy články o islámu. Jsou plné nenávisti, bez znalostí, bez zodpovědnosti šíří zlo a nenávist vůči něčemu a někomu. Rasismus, nenávist spaluje tohoto pisálka. Na svých blozích se tváří jako nějaký profesionál, další rasisté a extrémisté mu rádi přikyvují. Extrémismus ať je vedený napravo nebo nalevo je špatný. Multikulturalimus je jako popelka přepíraný ve špinavých ústech nacionálně naladěných obyvatel.

Fašistům, náboženským fanatikům jde přesídlování lidí, umístňování jinam přímo na jedničku. Ti se neštítí přemýšlet  o genocidě a eugenice. Každý normální tolerantní člověk je takovým prevítům na obtíž. Celé mi to připomíná Hitlerovy plány na přemístnění Čechů na Madagaskar. Ze zápisků norského šílence je patrná náklonnost ke slovům a heslům prezidenta Václava Klause. Ostatně proč ne, když nám prezident hnědne a spolu s ním se zabarvuje i hradní okolí. Ostatně, stejně jako Breivik zmiňoval náklonnost ke Klausovi, stejnou náklonnost k němu cítí i bloger Matějka, má dokonce a svém blogu v kolonce Oblíbené stránky právě web Václava Klause.

Nacionalistická slova, hesla zaměřená proti Evropské unii, slova proti multikulturalismu spadají na úrodnou půdu. Už i v zahraničí se šílenci chytili této hradní dogmatiky. Děsím se toho, kam až dokáže dovést nenávist jednoho člověka. Zabíjení desítek lidí je pokládáno chorým mozkem za normální. Blogeři podobného ražení, jako Matějka, dokonce takováto jednání omlouvají a říkají, že i vrah může mít pravdu. Všichni víme, jak to Matějka myslel. Stejně tak Matějka popírá multikulturalismus a nesnáší Evropskou unii

Demokratická média tolerují rasismus a rasistické články, protože jim to přináší větší čtenosti. Každý, kdo se rozhodne praktikovat zvrácenost, musí být včas zastaven. Matějka ale zastaven není, protože portál má mnohem vyšší sledovanosti kvůli členům podobně zvrácené Strany svobodných občanů. Inzerenti jsou nadšeni,  rasismus sílí a s tím popularita Macha a jeho party extrémistů v hnědém, nikoli modrém, stoupá zároveň. Ať si své myšlenkové zvratky nechají všichni šílenci rasističtí v sobě, ať jimi neobtěžují svět, ať si pouze uvažují doma mezi čtyřmi stěnami.

Právě mediální závěry z různých bombových a násilných útoků musely být živnou půdou pro šílence a fanatiky toužící po vyhlazení jedné části obyvatelstva z povrchu zemského. Se zhoršující se ekonomickou situací, s falešnými politikami vládnoucích stran, s nedostatkem práce a zvyšování životních nákladů roste také radikální smýšlení. Na jedné straně bují levicový radikalismus a na druhé zase pravicový radikalismus podporovaný vládou a vládními médii. Rasismus se šíří jako neviditelný mor dál a rychleji.

Vzkvétá sociální rasismus. Společnost je očkovaná nepotřebností všech lidí požívajících sociální pomoc a podporu. Toto vše může být živnou půdou pro fanatická konání a činy. Norské neštěstí je ukázkou toho, kam až může nenávist dospět. Je ukázkou toho, že nenávist plodí opět nenávist a zlo. Blogy Františka Matějky říkají, že jejich autor nemá sociální inteligenci. Sám se podle informací pohyboval mezi členy nezaměstnaných a určitě bral dávky. Dokonce čelil díky neschopnosti podnikat konkurzu. Ostatně to také Matějka zveřejňuje v jednom svém článku.

Pokud vím, František Matějka vyhořel v podnikání měl astronomické dluhy, a to ve výši 62 milionů korun.  Pan Matějka píše o špatném rozdavačném sociálním systému, a přitom sám dělal to samé co nyní kritizuje. Bral sociální dávky a dlužil obrovskou sumu, protože nehradil své závazky.

Jsou takovíto vyznavači Breivika stejně povrchními oportunisty? Pravděpodobně ano. František Matějka je jednoduchým případem jednoduchého základoškolsky vzdělaného rasisty.  Matějka stejně jako Breivik věří v novou krajní pravici.

Matějka stejně jako Breivik vyznává integralistický konzervativismus( je to zvláštní verze podivného smýšlení. Částečně se pase na fašismu, přesto souhlasí se sionistickým směřováním a obhajuje Izrael a proizraelskou politiku, proto je proti vzniku samostatné Palestiny. Odmítá islám jako absolutní nepřátelství, odmítá integraci a multikulturalismus, nesnáší marxismus, obrací se na podobné hodnoty jako nacionalismus..)

O všech těchto vlastnostech Matějka píše. Odchodem ze Svobodných se Matějkův extrémismus zvyšuje a jeho články se stále častěji dotýkají hrany zákona. Dříve nebo později Matějka tuto hranici přestřelí a ponese zodpovědnost za obhajobu hnutí potlačující svobody, nebo bude zpovídat z jiných rasových trestných činů. Breivik stejně jako Matějka uznává křesťanské tradice, kzeré v nutném boji stojí podle jejich představ proti islámu a marxismu.

Proto také Matějka ve svém článku o Breivikovi píše hanlivě o sociálně demokratické mládeži. V tomto jeho postoji se zrcadlí ona nenávist k marxismu a všemu co se jen mylným úsudkem podobá onomu marxismu. Matějka má rád slova jako národ a Češi. Proto si také možná Breivik získal Matějkovu náklonnost povýšením Čech do soustrojí elitní nordické unie. Z Čech by se stal hlavní stát integralistických  zvráceností. Romové, muslimové a další cizinci by byli deportování z České republiky pryč do zahraničí. O tomto Breivik píše ve svých sděleních.

Matějka nesnáší Romy, několikrát na jejich adresu sesmolil rasisticky laděné články. Islám pokládá za sprosté slovo a muslimy pokládá Matějka za méněcenné lidi nepatřící do Evropy(viz např. článek Světovou válku s islámem považuji za nevyhnutelnou)  tím méně do jeho Čech. Na základě nesnášenlivostí Matějka vyznává stejně jako jeho bývalý předseda strany Svobodných rasismus. O rasismu oba dva volně bez problémů mluví nahrávka rozhovoru s Petrem Machem, Matějka o svém rasismu píše na svém blogu( Nechtít Roma zloděje není rasismus. Nechtít tu islám není xenofobie)

Stejně tak Matějkův oblíbený Breivik zastává stejné rasistické cítění. Možná že i zde je nějaké osobní souznění v podobě nepochopení. Matějku normální lidé nechápou a otevřeně mu sdělují pravdivou informaci o jeho politickém smýšlení. Matějka tak jako Breivik více zradikalizoval, což mělo za následek odchod z Machovy strany. Breivik měl podle Matějkova názoru udělat ty strašné popravy mladých lidí z nutnosti, aby poukázal na stav společnosti a v budoucích časech budou takové útoky podle Matějky častější.

Matějka v Breivikovi nalezl další osobu, dalšího ideového hrdinu, který jako on bojuje za lepší svět.  Matějka o lepší svět podle jeho očí usiluje radikálnějšími blogy a touhou být v aktivní politice. Proto také Matějka za masové vraždy nevinných na jedné straně Breivika omlouvá, aby následně možná ze strachu obvinění ze souhlasu s trestným činem vše postavil do opatrnější pozice.

Tady vidíte, že Breivika i Matějku spojují stejné nenávisti, stejná víra v integralistický konzervatismus, který je stejný Machovi i Klausovi.