David Rath a jeho SEDM MEGAvýroků proti korupci

V pondělí večer byl po půlročním monitorování policií zadržen středočeský hejtman a poslanec David Rath. Rathovi nepomohla ani poslanecká imunita, jelikož byl zadržen bezprostředně po spáchání trestného činu. V momentě zadržení měl u sebe sedm milionů korun, Rath byl následně obviněn z přijetí úplatku. Jeho obvinění souvisí s evropskými dotacemi pro nové centrum kladenské nemocnice, jehož výstavba stála 1,4 miliardy korun a jeden z jeho pavilonů byl údajně předražen o 800 milionů. Rath se hájí se slovy: “Na návštěvě jsem dostal zabalenou krabici s vínem. Následně mě překvapilo policejní komando a k mému úžasu místo láhví vína byly v boxu peníze.”

Zde jsou některé Rathovy výroky z jeho blogů odsuzující korupci, které jsem sesbíral:

30.9.2011, Modrá straka:

Namáhavé přemýšlení.

“Všichni se samozřejmě vrhli na onu soukromou firmu a.. světe div se – ona zbankrotovala! Takže nebylo kde vzít těch sedm milionů, prostě nebyly. Pan Šnajdr očividně tak usilovně přemýšlel, jak ten domov pro seniory postavit, že už to samo o sobě přišlo na celých sedm milionů. Soud tehdy pana Šnajdra osvobodil a státní zástupce se proti tomu ani neodvolal. To už byl pan Šnajdr vysoce postavený politik ODS a jistě mu nemohla pomáhat paní Vesecká a další spřízněné duše ve státních zastupitelstvích. On to vlastně ani nepotřeboval, když se hned v prvním stání rozhodlo, že za to přece nemohl, protože každému bylo jasné, že on je tak geniální mozek, že si za to přemýšlení potřeboval vydělat statisíce!”

 

8.12.2011, Čiperní dinosauři z věcí veřejných:

Politická korupce.

“Kde jsou teď předsevzetí vládní koalice o tom, jak budou šetřit? Aby se koalice udržela při životě, musí prostě korumpovat! Jak jinak se dá nazvat to, že koalice panu Johnovi vytvoří funkci, kterou nikdo nepotřebuje, nežli politická korupce?”

 

6.6.2011, Paradoxy doby:

Stoupáme? Ne, klesáme.

“Žijeme v zajímavé době. Největší bojovníci proti korupci – VV, sami berou a rozdávají úplatky a pěkně si to pro pořádek nahrávají.”

 

3.4.2012, Pachuť:

Všichni kradou.

“K dokreslení chorobné atmosféry společnosti patří i rozpoutaná hysterie boje s korupcí. Podle průzkumů se podařilo drtivou většinu lidí přesvědčit o tom, že korupce je všude a kradou všichni. Tudíž stačí ukázat prstem a aféra je na světě. Sprostí podezřelí jsou zmanipulovanou veřejností odsouzeni a potrestáni dřív, ještě než jakýkoli soudní proces začal. Samozřejmě ne každý, jen ten, u kterého se to médiím právě hodí. Nad někým se očko přimhouří, jinému naopak pořádně naloží. Co na tom, že skutečnost může být úplně jiná. Kdo by čekal na nějaký soud, vše je přeci jasné –kradl a korumpoval, to ví každý.”

 

22.9.2011, Bendlova partička:

Hra a přetvářka.

“Takovouto hru hraje pravice s veřejností. Když chce něco rozkrást, tak lidem říká, jak to bude báječné a všechno bude skvěle fungovat, jak to s nimi myslí dobře a nikdo se nemusí ničeho bát. Když před tím někdo varuje a upozorňuje, že je to jasný plán, jak to vytunelovat, tak o něm říkají, že jen straší a že je hulvát. Pojďme se bavit věcně, tedy nejlépe o počasí. Když k tomu pak skutečně dojde, najednou otáčejí a tvrdí buď, že nic netušili, všechno se to dělo za jejich zády a dělal to někdo úplně jiný…”

 

1.9.2011, Vydírání Víta Bárty:

Čí vydírání víc zabere?

“Nešlo tedy o banální rozhodnutí o tom, zda vydat či nevydat jednoho poslance nějakému trestnímu stíhání a buď ho očistí a zjistí, že byl dobrodinec rozdávající peníze z lásky k bližním, nebo naopak, že byl korupčník, který si jenom dělal z lidí legraci, a maska boje proti korupci bylo jenom šikovné klišé na oklamání voličů.”

 

26.3.2012, Hladové masařky:

Kdo má zálusk na nemocnice?

“Konečně pan primátor už si do své praxe přihrál z Evropských fondů asi 5 milionů, toho si ale skoro nikdo nevšiml. Dovedete si představit, kdybych si já z krajských evropských fondů do své soukromé ordinace přihrál 5 milionů? Média by mě zcela po právu rozsekala na nudle.”

 

Závěrem nutno dodat, že jeho poslední blog se jmenuje příznačně:

7.4. 2012, Neustále pod dohledem

 


 

Na návštěvách u svých známých bývám nezřídka také obdarován nějakou krabicí s víny či jiným alkoholem, ale asi jsem velký smolař a zatím jsem ještě neměl to štěstí, abych v nějaké krabici s víny nalezl výherní šek na sedm miliónů, tak jako šťastlivec David Rath. – Přesto bych velice rád věřil, že se jedná o Mirka Dušína české politické scény a nějaké bratrstvo kočičí pracky mu zmiňovaných sedm mega se zlými úmysly skutečně podstrčilo do krabice od vín za účelem “společenské popravy politika”, tak jak to tvrdí, bohužel mi tato bizarní verze příjde jako krajně nevěrohodná a nepravděpodobná.

– Tento článek také vyšel na: http://hassan.blog.idnes.cz/ –

SDÍLET