Eurokrize pomáhá k legalizaci protiislámských nálad Geerta Wilderse

Eurokrize pomáhá obecně ultrapravicovým náladám a názorům. Holandsko a Geert Wilders je toho důkazem. Když existuje nějaký problém, jsou tady přeci muslimové a nenávist k multikulturnímu světu. Tento fetiš ultrapravičáků dá odpověď na řešení společnosti. Opět trocha nenávisti, trošku hnědé omáčky se vylije na všechny v okolí, hlavně že takoví lidé jako Wilders budou opět a svém osedlaném kulhajícím koni. 

Geert Wilders položil v Holandsku vládu Marka Rutteho. Ta podivně vyhlížející koalice klesla ke dnu, když Geert Wilders odmítnul podpořit škrty nařízené Evropskou unií. Jeho země tulipánů je přeci suverenním státem, který jediný může rozhodovat o svých rozpočtových prioritách. Jo, v tomto Wildersovo provolání jako bych slyšel českého prezidenta Klause nebo jiné euroskeptiky. Za tento počin bude jistě blonďák bez bugatky pochvalován na všech frontách ultrapravicového křídla. Jeden z politických kroků Wilderse vyšel.

V nových volbách získá lepší, dokonalejší postavení, ve kterém může ještě s větší razancí náš milý islamofob zahájit tažení za pravdu hnědé ideologie plné výkalů a nesmyslností. Najednou zesílí Wildersovy rasistické výkřiky do holandské tmy. V očích populisty a rasisty je předem jasné, kdo zavinil kolaps všeho, proti čemu tento bojovník za práva hnědého bloku bojuje. Nové volby budou v Holandsku 12. září, a tak bude mít nejznámější rasista Evropy času dost na oblažování holandských myslí svými rasisticky laděnými výpady plnými populismu a nesmyslností.

Radikální názory proti muslimským migrantům, to bude hlavní rétorika mladého, antiveropsky smýšlejícího  odpůrce všeho nového a cizího. Nyní, když Wilders odmítnul podpořit škrty Evropské unie v Holansku, získal další velmi důležité hlasy některých politicky ztracených Holanďanů. Mnoho lidí v této zemi chápe evropská opatření jako příliš drastická opatření, která je třeba nepřijmout. Rasista s blonďatou kšticí tak najednou možná obměkčil doposud uzavřená voličská srdíčka. Jeho slova o návratu ke guldenu, ta jsou také podporována podle průzkumů 29 % dotázaných respondentů.

Wilders vystupuje také proti přijetí Turecka do Evropské unie. Rovněž holandská účast v Agfhanistánu a Libyi je pro rasistický ráz wildersovké politiky nevítaná. Předseda holandských Svobodných své volební tažení zahájí na několika stavebních liniích. Tou první bude boj proti Evropské unii, proti euru, tou druhou bude protipřistěhovalecká a protimuslimská rétorika. Již nyní se vyslovoval k zákazu nošení niqábů zakrývající obličeje žen, vystupoval proti výstavbám mešit v Holandsku.

Ve své nové knize “Označený pro smrt, válka islámu proti Západu a já”, kterou vydal v USA, Wilders znovu špiní islám a označuje ho jako učení plné násilí a zla. Autor se staví opět do role jediného schopného ukazujícího na ohrožení Západu tím hrozným islámem. Rasista s internacionálním rozsahem tak zahájí mediální masáž na holandskou demokracii.  Padla vláda, co se tedy stane s rasistickými návrhy zákonů?Bude moci blonďáček se strachem z muslimů prosadit zákaz nošení niqábu?

Rutteho koalice opřená o rasisty, to je snad to nejhorší co se mohlo zemi tulipánů stát. Vláda pro udržení slabé stability doslova lezla do Wildersova pozadí. Díky tomuto stavu vzniklo v Holandsku několik návrhů zákonů zaměřených proti přistěhovalcům a muslimům. Víz. například ten zákon o zákazu nošení niqábů nebo návrh zákona o zákazu dvojího občanství. No, tisková agentura Reuters přináší první informace o postoji Křesťanských demokratů. Ti nyní nebudou podle tiskové zprávy podporovat Wildersův návrh na zrušení dvojího občanství. Podobné to je také s návrhem zákona na zákaz nošení niqábů.

Wilders ztratil svou moc v holandském parlamentu, ztratil dobrodince, kteří lezli islamofobovi do jeho pozadí, a tak se nyní Geert Wilders pokusí na vlně nenávisti získat nové diváky laciného proudu ultrapravicové politiky.