Jaký účel splní Rath v Poslanecké sněmovně? Pobaví celý národ a naplní bulvár, to je všechno

Jaký účel splní Rath v Poslanecké sněmovně? Bude to show, ve kterém všichni na celém světě uvidí poslance v poutech za policejního doprovodu. Vtipné hlášky o opilém Kalouskovi vystřídají vysvětlování o tom, jak jeden poslanec k sedmi milionům přišel. Majitel kouzelného zámku s třicetimilionovou podlahou dostane neobvyklou možnost. Obhajoba jednoho pokřiveného politika bude jako archa úmluvy vynesena z policejních kanceláří do imunitou prosáklých zdí Poslanecké sněmovny. 

Zatímco ve Francii v minulých dnech byly v kurzu debatní pořady se Sarkozym a Hollandem. Tady v červnové dny bude trhákem jeden upocený politik. Doposud jsem nepochopil proč tento hříšník má předstoupit před lidmi. Cokoli co Rath řekne v budově Poslanecké sněmovny upadá do institutu poslanecké imunity. I kdyby vtipálkovský obyvatel Litoměřického “hotelu”  začal s udáváním všech, kdo v tom s ním jeli, tak jeho slova budou k ničemu.

Budou jenom senzací, ve které se pobaví občan, ve které se pobaví široká společnost. Žádný jiný účel toto jednání mít nebude. Lidé se dozvědí z první ruky, jako při sběru malin, o tom, jak se Rath vidí nevinným . Možná padnou jména, možná padnou odůvodnění oněch sedmi milionů. Doslova coperfieldopvský počin bude odhalen.  Policajti přeci měli krabici s vínem chvilku mimo dosah Rathovské pozornosti. Mýtus o tymošenkovském komplexu dostane lepší, obehranější mantinely.

On přeci není na těch nahrávkách. Neexistují expertízy toho kdo a jak mluví.  Rathův hlas může být najednou někoho jiného. Toto všechno už dávno proniklo médii. Předražený převoz, předražené náklady na jedno hloupé divadelní představení, to všechno bude znamenat ten rathovský proslov. Spoustu jalových keců bez možnosti jejich využití se najednou jako nějaká močka vylije na obrazovky zpravodajských kanálů. Politický systém je prohnilž, Rath je přeci hlavní ikonou oné prožranosti, a proto musí z tohoto titulu vykládat nesmyslnosti o jednom zadrženém careviči z oranžových výšin.

Extrémní milovníci levicové politiky už dávno přejmenovali a přetřeli poslance Ratha na nového poloboha, na nového zakladatele aztécké říše. Jeho proslov bude takové terno, že zamete českou politikou. Je tomu opravdu tak? Já si to nemyslím. Cokoli co bude v daný okamžik řečeno, bude mít stejný akademický ráz, jako když se dva opilci baví u svého desátého piva v hospodě čtvrté cenové kategorie. Bulvár se naplní příběhy bez konců. Politici se začnou dušovat, že oni nic, a že Rath zahájil politickou očistu své vlastní duše a tělíčka právě na jejich úkor.

Opět se tady mezi lidmi přeceňuje jeden podivný krok. Spasitel přijde a spasí českou politiku. Podivíme se, možná s otevřenými ústy budeme sledovat jednotlivé věty slovo po slově. Několik poslanců se v ten čas vykoupe možná ve stejné močůvce, ve které dnes Rath plave zdatně motýlka. Co s tím  udělá policie? Vůbec nic. Rath si může beztrestně říkat mezi svými poslanci co chce. Policie stejně nemůže využít Rathova případná slova. Už nyní předem hovoří Rathovi advokáti, že chtějí být při celém jednání. Najednou si nárokují právo být v Poslanecké sněmovně dokonce ti lidé, kteří tam nemají co dělat. Věřím, rádi by vyměnili galerii pro obecenstvo za místečko na místě zpravodajů, kde bude Rath trůnit se svým policejním doprovodem.

Poslanec Rath nebude moci promluvit s žádným poslancem. Kdo zaručí, že tento politik dodrží celkem zásadní podmínku?