Poslankyně Pecková je podle jejích slov bezcitná a neomalená jako její TOP09

Členka parlamentního výboru pro sociální politiku, Gabriela Pecková, ukázala jak moc jsou dnešní poslanci zhýralými. TOP09 v jeden okamžik rozevřela hřejivou náruč modré straničky. Vládní poslanci si myslí, že když důchodci přežili válku, tak nyní jakékoli vládní škrty nic neznamenají. 

Tento poslanecký proslov je doslova nechutný: “Úsporná opatření pocítí v tomto případě ve svých peněženkách senioři, ale oni se tomu přizpůsobí. Mnozí se narodili za války a svůj život prožili v režimu, který jim žádné extra zbohatnutí nedovolil

Zajímalo by mě, jestli by paní poslankyně dokázala čelit tomu, čemu museli ve svém mládí čelit dnešní důchodci. Najednou politička zesměšnila a pozurážela všechny důchodce v České republice. Snížení valorizace důchodů v příštích třech letech podle všeobecného očekávání prošlo prvním parlamentním čtením. Za obvyklého divadla dnes již rozložených Věcí veřejných dochází k odepsání další sociální skupiny.

Navrhované snížení valorizace důchodů je spíš nechutným výsměchem. Se zvyšující se devalvací a zvyšujícími se životními náklady, tak tento plán zvyšování důchodů prakticky nic neřeší. Vláda Petra Nečase ponechá mnohem otevřenější nůžky ve světě sociální politiky. Důchodci se najednou ocitnou na druhém, opačném břehu. Budou těmi chudými, kteří si nemohou dovolit ani předraženou a zkomercionalizovanou zdravotní péči.

Poslankyně Gabriela Pecková svým parlamentním vystoupením vyvolala několik dalších otázek směřujících na vládní politiky. Jsou to fanatici věřící ve zničení sociální státní podpory, vědí vůbec o čem hovoří? Čeští politici mohou být rádi, že nežijí ve Francii. Tam by už stejnou političku dav vyzýval k odstoupením, před bydlištěm hubatého zástupce lidu by se srocoval naštvaný dav požadující politikovu omluvu. Český politik žije v takovém malém ráji, ve kterém může všechny své voliče poslat k šípku, aníž by se cokoli dělo. Český  občan jenom pokrčí rameny nad další politickou hloupostí, přečte si politický výrok a vše vymaže ze své mysli.

Tady přeci nejde o něj, nějací důchodci dehonestováni vládní poslankyní, to nikoho nezajímá. Tato vláda, jak se zdá, pokrytecky neumí a ani nechce naplnit peněženky důchodců, dokonce neumí ani naplnit jejich duši. Tedy pokud nepočítáme ten trapný poslanecký proslov o Druhé světové válce a důchodcích za literární či řečnický skvost  májových dnů. Mnozí lidé se narodili za války, přežili režimy, které jim nedovolovaly zbohatnutí, a tak se podle slov poslankyně Peckové nemůže tato vláda chovat jinak. Nějakých 460 korun v průměru, to přeci tolik obohatí důchodcovské peněženky.

Poslankyně Pecková svým trapným vystoupením poukázala na bezcitnost a neomalenost vládní TOP09. Je smutné, nebo možná spíš účelové, že právě tato partaj zastává posty na dvou veledůležitých ministerstvech sociálních věcí a financí. Celostátní politika je celá založena na hrubosti a necitlivosti k sociálně slabým a ohroženým. Ministerstva Nečasova kabinetu se chovají jako hyeny, které čekají na každý okamžik, aby se mohli zahryznout do šíje českého národa.

Faktický předseda TOPáků, ministr Kalousek, může být dostatečně hrdý na svou stranickou kolegyni. Ta jenom předvedla chování osazenstva této partaje. Přitom mnoho členů vládní TOPky jsou bývalí členové  KDU-ČSL a mnozí z nich jsou horliví křesťané ochotni za církevní restituce zahájit novou svatou válku ve jménu kříže a církve svaté. Jak se tito lidé vyrovnají s vyslovenou nenávistí své kolegyně? V ten okamžik kdyby hloupost nadnášela měli bychom jednu kandidátku na novodobou českou kosmonautku.

Jedna dáma s mandátem od svých voličů, zneužila tohoto mandátu, paní zpravodajka navrhovaného zákona o snížení valorizace důchodů,  zneužila svého postavení. Po hektolitrech poplivala poctivou práci všech občanů této země. Je ještě takový politik  schopný vykonávat svůj mandát? Paní poslankyně Gabriela Pecková by měla s okamžitou platností složit svůj mandát. Důchodci si na své důchody vydělali. Jak je na tom paní poslankyně?

Dosavadní zákony nesmějí a nemají suplovat eugeniku, nemají nabádat k sociálním eutanáziím. Paní poslankyně by si měla uvědomit, že také díky práci důchodců ona tady může být. Díky statečnosti těch dnešních důchodců ona může stát v českém nikoli protektorátním parlamentu. TOPka je stejně jako nová peakovská LIDEM zaměřená hlavně na bohaté. Ukážou nám také poslanci nové partaje podobná politická záda?