Se Zemanem zvítězí islamofobie rasismus a populismus. No nic, senátoři si to přejí

Přicházející islamofob a populista Miloš Zeman jako jeden z kandidátů socialistů na prezidenta republiky? Miloš Zeman říká, že nebude kandidovat, pokud nezíská 50 000 hlasů lidí v petici a zároveň nechá senátora Drymla oznamovat světu pro něj báječnou novinku o senátorské podpoře. Deset senátorů má tento člověk nejspíš jistých. Nyní bude zahrána hra o podpoře, jenom proto, aby se poté mohlo poukázat na pár tisíc hlasů a podporu Senátu. 

Navracející důchodce z Vysočiny, jeden z dinosaurů prvohorní politiky najednou má být prezidentem státu. Populismus, jednoduchá demagogie poskytnutá prognostikem a mistrem bonmotů, nyní má získat zlatý klíč od Pražského hradu. Jeden rasista, jeden milovník ultrapravicového tónu v politice odejde, aby posléze na jeho post usednul někdo jiný, vyjadřující nenávist k mnoha stům milionům lidem.

Zemanovci svým tažením za prezidentským křesílkem možná vezmou tahem také krajské volby. Pan předseda a kandidát v jednom, všem občanům povykládá o nové politice, ve kterém multikulturalismus, právo na lidská práva ztratí absolutní opodstatnění. Najednou zřejmě opravdu dojde k dalšímu tažení po novém rasisticky pojatém systému sociálního zabezpečení.

Občan bez politického povědomí má získat zdání spontánního dění. Petice kolem nejznámějšího důchodce měla vzniknout také spontánně. Ústřední výkonný výbor ČSSD nyní podpoří stejného člověka, kterého v minulých prezidentských volbách ti samí politici poslali ke dnu. Političtí zrádci nyní podle slov jednoho z členů socanů přišli k rozumu a tak část z nich by měla podpořit Zemana v jeho politickém tažení. Na politické petici senátorů se podíleli senátoři z ČSSD, Severočechů a komunistů.

Komunisté v minulých volbách na základě handlu a podivného obchodnického snažení podpořili dnešního prezidenta Václava Klause  v jeho posledním tažení na Hradě. Stejně tak socialisté udělali to samé. Je zvláštní a naprosto komické, když takový politik jako Zeman, sjednocuje levici i pravici. Opravdu jsme na tom tak hodně špatně, že se politické strany musejí sjednocovat na základě podpory nacionalismu, islamofobie, rasismu a xenofobie? Evropa hrubne, mají si také na hrubnutí hrát naši politici?

Václav Klaus přivedl na Hrad neonacisty a ultrapravicové zhýralce českého politického nebe. Hnědé myšlenky získaly v klausovském pojetí dostatečně velký prostor. Nyní se po vzoru Zemana má pokračovat v nastalém kurzu? Komu tento politický kurz vyhovuje? Zatímco Klaus cioby vyhasnoucí hvězda zanikne ve vedení nové ultrapravicové strany, tak Hrad opět zahnědne v barvě rasisticky zabarvených bonmotech. Najednou za Zemanem nejsou žádné aféry, jenom ten rozhovor u té Bobošíkové, jenom ty hnědé námluvy s bezmozkovými výrazivy, to je pouhé politické, krátkozraké pochybení.

Jiřího Dientsbiera z ČSSD podporuje nyní zatčený David Rath, a tak ho všichni partajníci přehodí jako nemocného lachtana přes palubu? Tento postup mi čím dál připomíná nebohé hyeny, které čekají na každou slabou chvilku, která by mohla vynést do výsluní někoho jiného. Nechci hájit senátora Dientsbiera, ale tento postup není zrovna fér. I když, je politika fér? Místo aristokraticky vyhlížejícího Dientsbiera tam vrzneme někoho jiného, takového islamofoba z politických ambic. Senátorské podpisy mají být jen takovou jednoduchou sichrovkou, která se hodí v případě občanské podpory,

Tomio Okamura Zemana podporuje, proč by také ne, když oba dva prohlašují své myšlenky o zhoubnosti multikulturalismu. Okamura sám také vešel ve známost se svým rasismem, když souhlasil s dokumentem nácků nabádajícím k vystěhování Romů z České republiky. Občané by si měli uvědomit kdo Zemana podporuje a proč tohoto člověka podporuje. Tisíc lidí z Heřmanova Městce zřejmě podlehlo mámení nacionalismu a podepsalo petici nepetici, se kterou chce Zeman začít až 21. května 2012.

Tohle je velmi podivný přístup kandidáta, nekandidáta. Dospěli snad Češi, Moravané a Slezané do stádia absolutně xenofobního stylu politiky? V případě Zemana zvítězí zvítězí islamofobie, rasismus a populismus, opravdu toto Češi chtějí?