V případě Ratha měla policie štěstí, v ostatních případech stíhání politiků policie selhává

David Rath byl zadržený policií. Televizní pořady zpravodajské dvacetčtyřky jsou plněny informacemi o zadržení tohoto kontroverzního politika. Úřad Středočeského kraje vystupuje před médii jako politicky nekorektní fanklub jednoho vysokého oranžově zabarveného politika, zatímco předseda rodné Rathovy partaje se v médiích od tohoto člověka distancuje. To je velmi zvláštní, dalo by se říct, schizofrenní situace. 

Český politický systém opět po delší době ukázal, jaký ve skutečnosti je. Politici a jjich partaje si hrají na Mirky Dušíny, přitom bez problémů plují v různých trestných činech, které jsou mnohdy velmi těžce prokazatelné. U politika by v žádném případě nemělo platit pravidlo presumpce neviny. Tady je politik úplně jiným, výjimečným tvorem, u kterého je třeba vždy uplatňovat princip viny.

Je tragikomické, když Bohuslav Sobotka kárá máslo na Rathově hlavě, když sám má pětimilionové máslíčko na svojí vlastní hlavince. Sám kdysi ne zrovna poctivou formou zneužil poslanecké náhrady. Pan poslanec a hejtman Rath by také mohli tvrdit onu mediálně známou pravdu, že takto se přeci chovají všichni poslanci, tak proč on by měl být jiným.

Policie vyšetřuje, a tak ne zcela přesně sděluje co se skutečně stalo. Poslanec Rath je prvním poslancem, který byl přistižený při páchání trestného činu. Takových politických hříšníků prošetřovaných policií je v Poslanecké sněmovně mnoho. Vzpomeňme si třeba na Sobotku a jeho poslanecké náhrady, vzpomeňme si na ministra Kalouska a jeho kauzy. V ministerském případě šlo vždy o politicky přikryté kauzy, u kterých policie měla svázané ruce.

Osm zadržených, policií zajištěný batoh a kladenská nemocnice. To je rovnice možná sahající až k roku 2008, kdy se z evropských dotací stavěl v kladenské nemocnici nový areál. Podle některých zdrojů měl mít Rath u sebe v krabici se sedmi miliony korun. Ovšem toto jsou neověřené naprosto nepodložené informace. Ať je tomu jak chce, opravdu běžného občana České republiky zarazilo, že by hejtman a poslanec cokoli kradl nebo byl zapojený do korupčního dění?

První, co mě napadlo, nebylo podivení se nad nekalým Rathovým jednáním.  Podivil jsem se nad tím, že policie konečně zatkla nekalého politika. To, že politické funkce slouží pro obohacování politických kapec, to je veřejné tajemství. Kdyby policie byla nekompromisní u všech našich poslanců, troufám si tvrdit, že většina českých poslanců by byla podobně vyšetřovaná policií za podobné prohřešky. Hejtmani speciálně řídí své posty jako nějací gubernátoři. Vytvářejí si své vlastní říše se svými vlastními donátory, mafiánky a různými zájmovými skupinkami.

Podívejte se do říše Palasovy, podívejte se na sever Čech. Ihned pochopíte, že prožraných politiků stýkajících se s ne zrovna dobrou honorací, je mnohem víc. Levice i pravice má másla na hlavě, a tak tu máme velkou možnost pro nové politické strany, které mohou nabízet úplně něco jiného. U těchto politických stran je velké nebezpečí, že zneužijí situace k šíření ultrapravicových a neonacistických myšlenek. Viz. Zeman a jeho populistický islamofobní tón, stejně tak Bobošíková, Mach a další odpadnické strany neparlamentního politického světa.

Politici svou nenažraností a touhou po rozkrádání státu pomáhají ultrasmýšlejícím skupinkám a partajím. Rath je nyní jedním z představitelů politiků přiživujících se nad naším systémem. Bohužel obávám se, že Rath není jediný. Myslím si, že takových Rathů má naše politika mnohem ale mnohem víc. Oni existují jak napravo, tak nalevo politického spektra. Zatímco policie zabavuje Rathův počítač a sbírá informace proti tomuto politikovi, někde mimo policejní hledáček další poslanec, další ministr krade dál. Tím nehájím Ratha, ten si zaslouží trest za své jednání. Jen upozorňuji, že stejného jednání se zcela pravděpodobně dopouštějí ostatní poslanci

Policie by měla jít proti každému politikovi, který se dopouští trestného činu. Bohužel, policie v mnoha místech selhává. Schwarzenberg říká, že se Česká republika stává konečně západní zemí, když stíhá politiky za jejich přečiny. Kdybychom byli západní zemí, tak by Schwarzenbergův Kalousek, Bárta, John, Sobotka z ČSSD, Čunek, Palas a další už nikdy nebyli politiky  v tom našem politickém guláši. Policie i státní zástupci se dříve vyhýbali politickým stranám ze strachu o vlastní pracovní existenci. V tomto směru může jít o určitý pokrok.

Na druhou stranu, kolik politiků bude mít takové “štěstí”, aby byl přistižený přímo při činu, nebo krátce po jeho provedení? Většinou když politici jsou přistiženi s úplatkem, tak říkají, že tyto peníze nesou na policii. Pokud politici spáchají trestný čin, je tento trestný čin politicky přikrytý. Viz. například Bárta chráněný Klausem, Čunek chráněný Nečasem a dalšími politiky. Viz. Kalousek a další. Policie dnes využila dobré výhody, kdy politika načapala při činu.

Mrzí mě, že policie v ostatních případech selhává. Docela se stydím za to, že je policie neschopná jít proti politikovi a mnohdy podlehne politickým hrátkám na chráněné, nikým neohrožené zástupce lidu..