Věci veřejné se vypraly v zázračném saponátu, že jsou najednou čisté?

Věci veřejné se vypraly v zázračném saponátu, že jsou najednou čisté? Tato partaj se zbavila chapadel v podobě TOP09 a ODS, a tak se z těch malinkých ďáblíků najednou stali andělé s bílou nevinností? Proslov pana Radka Johna byl v klasickém tónu: “my nic, to oni nás takto očernili, my jsme bělostnou stranou.” Věci veřejné vsadily na jednoduchý trik házení špíny na ostatní. 

Politici stále více běžnému občanovi připadají jako mluvící papouškové, nebo šaškové. Tu tam je kauza, ze které se vymaní. Jsou to šikovní kouzelníci. Politika je světem nemožného. Z naprosto ztracené partaje obviněné z narušení demokracie, se stává stádo naslouchajících přežvýkavců poslouchajících svého pasáčka. Najednou pár lidiček ze stáda Bártovců jsou těmi anděly schopnými založit novou partaj.

Najednou je architektka prodejného klubu tou důvěryhodnou. Ona přeci nebude spolupracovat s Bártou, ta žena s citem pro demokracii a férovou politiku by přeci nikdy bic neudělala. Jon na stranické konferenci v Hradci Králové označuje své bývalé koaliční partnery jako nějaká chapadla. Je zajímavé, že se s tou chobotnicí nebo snad krakaticí velmi rád kamarádil.

Na jednu stranu John říkal, že ODS ovládá soudy a přesto jednal s modrou stranou. Na jednu stranu před volbami John vyvolával slovní válku proti dinosaurům. Ve stylu investigativních žurnalistů vznikala předvolební promovidea, ve kterých John ostře vystupoval proti Kalouskovi a dalším. Jo ještě dnes jsou tato divadelní představení velmi živou kulisou slibované politiky. A kam se tato politika dostala? Je to prazvláštní příběh, ve kterém jede lovec dinosaurů prodělal urychlený genetický vývoj a sám se stal dinosaurem .

Nové volby a Věci veřejné, to je to období, ve kterém Véčřkaři oživili Spielbergův svět. V tajemných močálech přesličkového kraje novodobí tyranosaurové a gigantosaurové zakousávají matičku demokracii a podupávají republiku. Dříve byli ti Véčkaři nuc eni hlasovat podle diktátu modrých, nyní jako zázrakem budou pýni politici hlasovat podle vlastního rozumu. Mimochodem, existuje v této partaji zdravý rozum? Je snad zdravý rozum nařízení Bárty a Johna?

Celou korunu debatám kolem zdravého rozumu při hlasování přisadila Sociální demokracie, když prohlásila, že u nich se vždy hlasuje podle zdravého rozumu. No to je vidět. I tam by se dalo pochybovat co je ten zdravý rozum. Určitě to není odsouhlasení reformních kroků se kterými oranžový sad souhlasil. My občané i přes ideologická clonění dobře víme jak to všechno bylo. Žádná současná partah nehlasuje podle zdravého rozumu, neboť tyto strany jsou ovládané zájmovými skupinami, těmi veleznámými lobbisty. ODS má Janoušky, ČSSD má velmi proslulé lobbisty pro které vládne.

Najednou John tvrdí, že bude podporovat také opoziční návrhy, že nebude souhlasit se vším co vydá Nečasův kabinet. Véčkaři budou mít nové vedení, kraje tuto partaj podporují. Dřívější sluhové vlády a vládní šaškové nyní budou důstojnou opozicí nejmenovaných. Doposud veřejnost nebí kdo bude v tom novém  vedení. Bude zahájena hra na obyčejného Bártu bez vlivu na chod této dnes již opoziční strany? Stovka delegátů si v Hradci Krýlové zaplakala nad tím, jak jim bylo v náručí vlády ubližováno.

John, Klasnová, Jarolím, Kohout a další, vůbec nevědí, jestli budou kandidovat na šéfa strany.Jasně, manželka Býrty nebude mít s tímto člověkem žádné styky. Stejně tak ostatní členové. Máme tady chabý pokus zachránit v očích občanů jednu stranu, která selhala na všech čárách a stupíncích. Máme tu srazy uplakánků, srazy nad něčím co nikdo nechápe. Co bylo cílem takových sjezdů? Byl to vzkaz médiím, že jsou připravení a jednotní do další politické pseudokariéry?

Hradec Králové a konference Věcí veřejných byla ukázkou zvláštního, něčeho netradičního. Mělo snad jít o nějakou nominační schůzi, během které si politici poklábosí, dohodnou se, že budou obcházet spolustraníky a celou schůzi ukončí. S nadsázkou by se dalo říct: “buďme rádi, že Bártova strana není natolik veliká, aby konference trvaly místo několika hodin, několik dnů”.  Z jakých financí byla tato hradecká schůze financována?  Možná jsou Věci veřejné bohatou stranou s krátkým politickým, dá se říci jepičím, životem.

Těžko se Věci veřejné mohly vyprat a zbavit chapadel, když jedna obrovská krakatice a bordel sídlí přímo uvnitř, v samém srdci Věcí veřejných.