Běh za býky v Pamploně je nehorázným týráním zvířat

Běh za býky ve španělské Pamploně je nehorázným týráním zvířat. Ti takzvaní odvážlivci běhají před rozzuřenými býky. Ti na kluzké městské dlažbě padají, jsou v neskutečném strachu a obavách o svůj život. Zmatená, vystrašená zvířata tak zaútočí na ty takzvané hrdiny. To je mi pěkné hrdinství. Utíkat před zuřivými býky, poté se schovat na připraveném místečku. Podobné rádoby tradice jsou týráním němé tváře. I nebohý býk má právo na život, má právo na humánní zacházení. 

Oslavy svatého Fermína jsou koncertem lidské lhostejnosti, surovosti a naprosté neúcty k přírodě. Jeden inteligentnější tvor vystresuje nevinná zvířata. Je to strašná legrace jako hlupák utíkat před býčími rohy. Je to strašná legrace, když býk upadne a zraní se pádem na dlažbu, asfalt. Kam se poděla lidská zodpovědnost za zvířecí životy? Při dnešním běhu za býky bylo podle agentur zraněno na 6 lidí. Jak dopadli ti býci?

Devítidenní oslavy svatého Fermína představují oslavu tyranie, oslavu dehonestace života jako takového. Osm běhů za býky. Osm představení tyranizujících zvířecí životy. Mladí muži s bílou košilí a červenými šátky veleslavně utíkají před rozzuřenými, k smrti vystrašenými býky. Severošpanělská Pamplona je místem, kde v jeden okamžik něčí životy nic neznamenají, zatímco životy těch hloupých lidí mají vyšší cenu než ty zvířecí. Snad díky nadřazenosti a hloupému pocitu adrenalinu jsou zastrašována zvířata.

Může se poté někdo divit, když vystrašené zvíře napadne kohokoli stojícího na pamplonských ulicích? 825 metrů, to je ta trasa zla. Ta trasa, po které zažije němá tvář neskutečná muka. Stovky metrů, ve kterých se ztrácí lidskost a vyhrává lidská hloupost, marnotratnost a neúcta ke všemu živému. Křesťané, kteří by si měli vážit jakéhokoli života, nyní popírají vlastní víru.

Proč v tomto případě nezakročí místní vláda provincie Navarra? Ke zdravotní újmě přišli také dva cizinci. Jeden Australan a Japonec. Tradice z 19. století stále přežívá jako neskonalý dinosaurus mrhání lidskými i zvířecími životy. Každý rok je zraněno na 200 až 300 běžců, neboli mozos. Stovky lidí je zraněno jen kvůli hloupým pseudodůkazům o statečnosti mladíků. To je mi statečnost, spíš je to hloupost neskutečných rozměrů.

Cizáci ze zahraničí si zajedou za adrenalinovou zábavou. Pamplona dostává nový punc městečka s vysokými příjmy z turismu. Ti stateční turisté, především Australané, Američané a Britové, ti nyní udělají obrovské tržby. Co je oproti tomu utrpení nezajímavých býků. Turisté jsou ochotni utratit v celku miliony, zaplní se hotely, dokonce ještě ti hloupí turisté rádi poběží před nebohými býky. Téměř polovina běžců jsou totiž tito cizinci. Devět dnů dá severošpanělskému městu punc podivného disneylandu vystrašených býčích očí.

Kšeft ponižující křesťanskou víru. Kšeft ponižující lidskost a soucit nyní vyhrává. Za devět dní přijde na toto šílenství na půl milionu návštěvníků. Víte co je to peněz? Tady přeci nejde o nějaká práva býků. Tady nejde přeci o týrání němé tváře. Běh za býky v Pamploně a mnoho dalších ohavných akcí namířených proti právům zvířat, je dehonestací nás samotných lidí.