Daruj krev a ohrož spoluobčany

Daruj krev a ohrož spoluobčany, přesně tak by se dala nazvat chystaná policejní demonstrace. Policie nemůže ze zákona stávkovat, a tak naši milí strážci zákona použijí dirku v zákoně. Všichni členové policejních sborů unisono jako jeden můž darují svou krev. To, co by měli dělat stále kontinuálně během roku, to udělají během jednoho jediného dne. Stav policie je velmi naprosto žalostný. Tato vláda rozválcovala policii doslova na kaši. To je pravda. Stále méně policistů se stále horším vybavením. Proto se nemůže nikdo divit, policejní naštvanosti. Proti komu se obrátí policejní darování krve? Jsou to opět jenom občané. Nebude nikdo, kdo by se dovolal pomoci během přepadení, okradení, znásilnění. Má na toto policie morální právo?

Jediný, kdo je v celém kolečku vydírání obětí jsou občané. Jsou to všichni obyvatelé jedné podivné středoevropské zemičky.Po lékařských protestech, kdy hrozil kolaps státu, tady máme další neméně krásnější demonstrování. Není divu, že celou akci podporují opět čeští doktoři. Vždyť jsou to právě oni, kdo uvažují o nových stávkách. V daleké Anglii se doktorští pánové po mnoha desetiletích rozhodli demonstrovat. Naši mudrcové v bílém nejsou žádná béčka, a tak po anlickém tichu uvažují o své světovosti. Projevený odpor policistů, pokus o zmedializování jejich problematiky je něco jiného než doktorské nechutnosti.

Policajti jsou na tom mnohonásobně hůř než doktoři, přesto nejsou oprávněni jakkoli vydírat společnost. Ano, to co chtějí udělat páni a dámy v černých uniformách, to je novodobá forma vydírání a brání si spoluobčanů jako rukojmích. Síla jedinečnosti, síla mediální moci, to je to, co pomáhá jak doktorským, tak i policejním odborům. Vlivní odboráři využívají svojí jedinečnosti pro svoje potřeby. Když demonstrovali jiní, když se dohadovali sociální zákony, tak policie, ani doktoři nehnuli ani prstem.  Policie odjakživa odmítala pomoci, lodjakživa odmítala stejně jako dnešní bojovní odborář pomoci těm nejslabším ve společnosti.

Odbory si hrají na podivné politické strany vymýšlející nové koncepce. Jsou jako draci, kteří se probudili z letargie. Pomůže darování krve policejní záležitosti? Nejsem si tím až tak moc jistý. Darováním krve si policisté nepřidají chybějících 10 tisíc chybějících policistů, neoživí se ani chybějící policejní služebny. Policisté jsou zahlceni prací, a tak dojde i na ty takzvané bagatelní trestné činy. Přehlcená policie využije blahodárné činnosti, aby světu ukázala co se může stát, když nedorazí do práce tak jako obvykle. Zatímco občané budou vystaveni rukám zla, ministři s celou skupinkou papalášů vymýšlejí různá doporučení pro dané policejní ředitele. Ti mají zajitit chod policie tím, že protizákonně rozdělí poldy na ty, kteří mohou jít darovat kev a ty, kteří darovat nesmějí.

Pravdu mají oba dva tábory. Policie nesmí ohrozit obany, zároveň policisté jsou vystaveni nepěknému stále se rozšiřujícímu chaosu.  38 996 policistů, to je to kouzené čísílko policejního prezidenta Lessyho. Kde jsou ta provolání Nečase a Johna o nemožnosti výkonu policejní práce při početním stavu pod 40 000 policistů? Policie podle slov jejího vedení potřebuje 400 milionů dárcovské injekce. Je smutné, že policisté 12. října 2012 zneuctí tak nádhernou a čistou skutečnost, jakou je dárcovství krve. Každý člen strategických uskupení ve státě by měl mít bez ohledu na svou oprávněnost určitou profesionální zodpovědnost. Tak jako doktoři nesmějí opustit nemocné, policisté nesmějí opustit povinnost pomoci a chránit. Já vím, toto heslo tak nějak bylo převzato od policajtů z USA, kde jsou policisté s právem chránit a pomáhat známí. Americké heslo by alespoň jednou v životě mohlo být pravdivým heslíčke. Bohužel mohdy tomu tak není.

Česká republika má podivné nic neříkající priority. Například chod protikorupční policie stojí stát ročně kolem 300 milionů korun. Předmětem případů, kterými se tento odbor zabývá, jsou trestné činnosti se ztracenými skoro 90 miliardami korun. Vládní prioritou by mělo být efektivní zajištění činnosti policie. Tento útvar proto aby mohl fungovat, potřebuje operativní techniku, potřebuje odborníky a s tím je také spjatá finanční náročnost, která je nyní zanedbána. Raději se nejvyšší členové vlády baví o jednotném Národním kriminálním útvaru. Nedivím se, že policisté odcházejí. Zároveň si nemyslím, že je nutné ohrožovat stát a občany další nečinností.

Policejní akce Upír je hloupéstí, dehonestací krve, dehonestací sebe samých. Občané nesmějí být rukojmími.

SDÍLET