Írán vyzývá Vysokou komisařku OSN pro lidská práva k ukončení genocidy v Myanmaru

Írán vyzývá Vysokou komisařku OSN pro lidská práva Navi Pillayovou k podniknutí kroků, které by vedly  zastavení genocidy muslimů v asijském Myanmaru. Tato genocida si podle posledních zpráv během dvou měsíců vyžádala na 20 000(podle některých informací až 52 000) obětí na životech. Tolik bylo zabito lidí během dvou měsíců strašného běsnění, na kterém se podílejí myanmarští policisté, vojáci, dokonce i budhističtí mniši. Svět o této genocidě mlčí, jde jen o nějakou muslimskou menšinu v dalekém Rakhinském státě v ještě vzdálenějším Myanmaru. 

O této genocidě jsem psal v jenom mém článku, ve kterém jsem do detailů popsal dění v budhistickém státě. Tento článek si můžete přečíst zde: Budhisté rozpoutali na severozápadě Barmy genocidu namířenou proti muslimům

Severozápad Myanmaru se jako mnoho jeho částí zmítá v krvi. V dopise Pillayové, íránský stálý zástupce Evropského úřadu OSN v Ženevě, Seyyed Mohammad Reza Sajjadi vyzval OSN spolu s dalšími organizacemi k podniknutí účinných kroků, které by konečně vedly k zastavení vyvražďování muslimů v Rakhinském státě. Íránský vyslanec také poukázal na rozsáhlou genocidu, kterou se nezabývají žádné mezinárodní organizace. V této oblasti dochází k vážnému porušování lidských práv. Toto se nesmí dít za naprostého klidu všech světových státníků.

Íránský vyslanec projevil ve svém dopise znepokojení nad pokračováním nekontrolovatelného násilí překračující v pogrom páchaný na muslimských obyvatelích Myanmaru.  Írán také napsal minulý týden další dopis směřovaný Generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi, v němž íránští představitelé projevili hluboké znepokojení nad pokračováním děsivé situace vedoucí k utlačování myanmarských muslimů. Není možné, aby se svět zabýval Sýrií a zároveň aby celý svět kašlal na desítky tisíc mrtvých nevinných civilistů žijících v místech genocidního násilí.

Myanmarská vláda odmítá uznat místní muslimy – Rohingye. Vládní úředníci tvrdí, že Rohingyové nejsou samostatným etnikem. Pro myanmarskou státní správu jsou místní muslimové jen migranty, proti kterým v rozporu s lidskými právy zasahuje armáda i policie, dokonce i budhističtí mniši. Myanmar stále zarytě říká, že Rohingyové jsou muslimskými potomky Peršanů, Turů a Bengálců, kteří se v 8. století do Myanmaru přestěhovali. Lidé žijící v Myanmaru od 8. století nejsou regulerními Barmánci? Vojenská vláda hrající si na demokratizační činitele ve státě, zahajuje nacionální válku proti menšinám.

Barmský prezident Thein Sein prohlásil 19. července 2012, že “jediným řešením” k neutěšené situaci Rohingyjských muslimů je poslat téměř jeden milion muslimů do utečeneckých táborů OSN.  Myanmarská vláda rezignovala na celé dění. Jak je jednoduché sáhnout k přesídlení lidí. Běžný Čech si může vzpomenout na přesídlovací choutky nácků z Národní strany, která chtěla Romy přesouvat někam pryč do ciziny. Několik známých hlupáků využilo náckovského plánu k prezentaci rasismu. Vzpomeňte si na Okamuru, který neviděl na náckovském plánu nic špatného. Vzpomeňte si na spícího ministra Schwarzenberga, který bez problémů přijal Okamurův plán. Myanmar zabíjí členy muslimské komunity a nyní je chce odsouvat.

Odsuny lidí by poté vedly pouze k dalšímu rychlejšímu vraždění a zabíjení lidí. Již nyní je z povrchu zemského odstraněno na 30 000 myanmarských muslimů. Nikdo neví kde jsou, co je s nimi. Barmský prezident Thein Sein by nejradši přemístil všechny muslimy pryč někam do třetí země. Myanmar tedy nechá své vojáky a policajty vraždit místní muslimy. Toto chování sníží počet nechtěných muslimů, zatímco svět bude mlčet. Myanmar není Sýrie, není v zájmu americké hegemonie, tak se nic neděje. Írán se snaží, aby svět konečně jednal a zabránil  veškerému zabíjení nevinných lidí.

Západ stejně jako tolik proklamovaná Su Ťij nad celou genocidou muslimů v Myanmaru mlčí. Vraždám se musí zabránit ať jsou kdekoli na světě. Úsilí Íránu je v tomto směru správné.