Izrael se vůči Íránu dopouští terorismu, vražd, únosů a kybernetických útoků

Je zajímavé, jak některým západním zemím vadí Írán. Najednou je tato země z vůle USA satanským státem, který nemá právo na existenci. Kdejaký hlupák bez většího rozumu vykládá jako zaseknutá deska pohádky o nutnosti izraelského útoku na tento stát. Celá tato debata se blíží přihlouplým jásotům politicky zmanipulovaných ovcí, které nejsou schopné samostatně myslet. Americká média rozhodnou, že osou zla bude Írán, tak z  jejich boží prozřetelnosti tomu tak bude. Prozatím nebylo nikdy prokázáno, že Írán vlastní nebo že vlastnil nějaké jaderné zbraně.

 

Na Blízkém východě existují dva státy, které jsou poměrně nebezpečné. Tím prvním je Izrael, který sám provádí teroristické akce a to přímo na území Íránu. Několik zabitých íránských vědců, únosy Íránců zapojených do íránského vědeckého systému, to všechno jsou také činnosti Izraele. Nikdo se nepozastaví nad tím, jak jedna tajná služba vnikne do jiného státu, najme si tam vrahy a pomocí nich tam někoho zabije. To je v pořádku, to se dělo na území Íránu. Předmětem celé záležitosti kolem Íránu je především politická hegemonie a hra na to, kdo bude mít vedoucí úlohu.

Bývalá kolébka Perské říše je místní velmocí, která by byla trnem v oku, i kdyby neměla žádný jaderný program. Takto svět, tedy americká armáda, společně s Izraelem mohou před sebou mávat jaderným strašákem. Přitom na jedné straně Izrael hrozí válkou a na druhé bez problémů spolupracuje také s “ďábelským” Íránem na projektu částicového urychlovače. Mimochodem, jsou to také dva íránští vědci pracující na tomto urychlovači, kteří byli záhadně zavražděni. Několik států tvrdí, že za touto vraždou stojí Izrael a jeho tajné služby. Mimochodem, je to Izrael a Írán kdo jsou zakladateli hi-tech výzkumného ústavu částicové fyziky. V celém projektu působí také například Turecko  a Jordánsko. Na jedné straně je Írán pranýřován, aby na straně jiné byly íránské vědecké kapacity přítomny dalšímu fyzikálnímu pokusu jaderné povahy.

Každý proslov Ahmadínežáda je pokládaný za satanské rozjímání. Proč se tak děje? Tady je především důležité, kdo je a kdo není spojencem USA. Taková Saudská Arábie může šířit saláfismus, tato země může donátorovat různé teroristické organizace. Tento stát není zcela jistě takovou hrozbou jako je Írán. Žijeme v pohádkách, ve kterých nejsou důležitá fakta, ale pouhá politická provolání autorit Západního světa. Ten Obama, ten Cameron jenom zvednou ruku a mohou kohokoli označit za světové nepřátele. Samozřejmě situace v Saudské Arábii není jednoduchá a v mnohém královský rod Saudů podléhá nátlaku některých zfanatizovaných salafistů. Ale podobná situace je také v Íránu, kde není jen všechno bílé nebo černé. Slova Ahmadíženáda jsou ve skutečnosti jen slova, divadlo pro publikum, které nic nedělá. Je jednoduché označit jeden stát za viníka všeho zla. USA řeší velký nedostatek ropy. Ropné zásoby Íránu jsou velmi zajímavým prostředkem pro zahájení další války.

Írán především doplácí na dobré fungování své ekonomiky. Nějaké embargo, nějaká hospodářská omezení tolik tuto zemi nebolí. Klasický nástroj kapitalistického světa selhává, a tak se tu hovoří o jiných programech, které by mohly vést k napravení hříšníka. Tajné služby Íránu zcela bez obalu podporují aktivity Palestinců, zcela jistě podporují aktivity protiamerických nálad. Buďme realisty, za dnešními slovy o útocích je především hospodářský a politický důvod. Jak britský, tak americký premiér lhali před válkou v Iráku o chemických zbraních. Jeden strašák, o kterém se vedly velké naučné disputace, jednoduše v této zemi neexistoval. Je vysoce pravděpodobné, že neexistuje ani v Íránu.

Izrael se dokonce kvůli  zabíjení íránských vědců spolčil s teroristy. Lidoví íránští mudžahedíni byli ještě nedávno na americkém seznamu teroristických organizací. V 70. letech dvacátého století se tito teroristé měli podílet na zabití několika Američanů na americkém velvyslanectví v Teheránu. Útoky, které od roku 2007 zabíjely íránské jaderné vědce, probíhaly poměrně dramatickou cestou. Izraelem najmutý terorista Lidových íránských mudžahedínů na motorce připevnil malou magnetickou nálož na karosérii auta a ujel pryč, zatímco za chvilku auto s vědcem vyletělo do vzduchu. Představitelé americké administrativy v anonymitě potvrdili novinářům z NBC News, že Amerika o takových akcích Izraele ví, ale že do nich není zapojena. Izrael se podle zpravodajských informací zabývá financováním a výcvikem Lidových íránských mudžahedínů. Výcvikem íránských teroristů se zabývá opět Mossad.

V červnu 2009 byl unesen Shahram Amiri, další íránský vědec. Amiri měl přístup k íránskému jadernému programu.
Mossad získal ve vraždění vědců nepřátelských států praxi. V letech 1980 až 1981 Mossad údajně odstranil čtyři jaderné fyziku Íránu.

V letech 2008-2010 měla supertajná jednotka Mossadu s podivným krycím názvem Kidon zabít pět íránských vědců. Vypráví o tom kniha dvou izraelských novinářů Dana Raviva a Jossiho Melmana, kteří se specializují na činnosti tajných služeb. Kdo nevěří, může si přečíst jejich knihu “Špioni proti Armagedonu”, kde je celé snažení izraelského Mossadu skvěle popsané. Modrobílé operace, jak Mossad nazývá vraždění íránských vědců, mají za úkol zabrzdit íránský jaderný vývoj. V tomto světle informací je poměrně trapné poslouchat argumenty Netanjahua, který jako zarytý válečník volá po zastavení íránského terorismu. Šéf jednoho státu využívajícího tajných služeb k terorismu, hovoří o jiných jako o teroristech. To je opravdu směšné. Navíc světová média hovoří o íránském programu v blízkosti Izraele. Přitom je to právě Izrael, který vlastní stovky jaderných bomb.

Kidonští zabijáci “vynikají” v přesné střelbě při jakékoliv rychlosti a dokážou umístit dokonale tvarované přilnavé bomby. Pokládají to za svůj charakteristický znak. Kidon je popisován jako malý Mossad uvnitř Mossadu. Je to dokonalý nástroj na zabíjení. Kidon má na triku mnoho atentátů po celém světě. Ti, kdo pro Kidon zabíjejí, jsou vybíráni buď z Mossadu nebo z místních obyvatel, v zemích, kde se má zabíjet. V případě Íránu to byli vrazi Lidových íránských mudžahedínů. Jeden ze známých vrahů najmutým Mossadem byl Majid Jamali Fashi, který přiznal, že s Mossadem spolupracoval jen z finančních důvodů. Majid Jamali Fashi zavraždil v lednu 2011 Massouda Aliho-Mohammadiho, profesora teheránské university, odpálením výbušniny umístěné na motorce pomocí dálkového ovládání. Údajně byl proškolen Mossadem v Izraeli a rovněž od něj obdržel 120 000 dolarů za zavraždění íránského vědce. Podle doznání získal Majid Jamali Fashi falešné dokumenty na letišti Heydar Aliyev v Azerbajdžánu, tak aby mohl cestovat do Tel Avivu.

V přiznání Majid Jamali Fashi uvedl: “Vzbudil jsem se brzy ráno a v souladu s tím, jak jsme byli vyškoleni jsem šel do skladu. Musel jsem si připravit krabici, ve které byla bomba. Z domu jsem vyndal motorku a dojel na místo, kde jsem se s ním měl sejít. Šel jsem do uličky, kde profesor bydlel. Byla prázdná, nikde nikdo. Najel jsem motorkou na chodník a zaparkoval před domem. Řekli mi, že mého poslání bylo dosaženo a že se musím zbavit svých věcí.” Jamali Fashi byl za svůj čin v Íránu popravený dne 15. května 2012. Je to právě Ázerbajdžán, který se v posledních letech stává útočištěm Mossadu.

Dalším tajným agentem Mossadu byl například Íránec Ja’far Khoshzaban alias Javidan, který v Íránu pracoval pod záštitou bezpečnostních složek Ázerbájdžánu a byl zapojen do jaderných atentátů. Íránské ministerstvo zpravodajských služeb žádalo o vydání tohoto íránského špiona Mossadu z Ázerbajdžánu. Írán údajně získal dokumenty, které prokazují, že ázerbájdžánští úředníci podporovali a podněcovali agenty Mossadu a CIA v jejich cíleném zabíjení íránských jaderných vědců, jmenovitě Mostafa Ahmadi Roshana. CIA a Mossad jsou nejčastěji uváděni jako atentátníci jaderných vědců.

Další teroristickou skupinou v izraelském žoldu je Mojahedin-e Khalq Organization. Tato skupina je placena Mossadem a vykonává atentáty na přání Mossadu. Jiné zdroje uvádí, že Mojahedin-e Khalq Organization je financovaná americkou stranou, zatímco plní izraelská zadání. Mimochodem Bush kdysi vyčlenil 400 milionů dolarů na destabilizaci Íránu, což by také mohly být ty peníze, pomocí nichž je financovaná Mojahedin-e Khalq Organization.

Bývalý americký senátor Rick Santorum je nechvalně známý svým popisem na atentáty namířené proti íránským vědcům. Označil je za úžasné a vyhrožoval, že ti, kteří pracují pro íránský jaderný program “nejsou v bezpečí”. Doslova řekl:  “V některých případech vědci, pracující na jaderném programu Íránu, zemřou. Upřímně myslím, že je to báječné. Myslím, že bychom měli vyslat velmi jasný signál, že pokud jste vědec z Ruska, Severní Koree nebo Íránu a budete pracovat na jaderném programu na vývoji bomby pro Írán, nejste v bezpečí.” Americký senátor tímto nepřímo potvrdil americkou účast na izraelských akcích a nepřímo potvrdil, že jsou to také USA, které se na této akci podílejí. Bývalý velvyslanec v OSN, John Bolton řekl pro americkou televizní stanici Fox News, že zabíjení íránských vědců a sankce proti Íránu představují jen “polovinu opatření na zastavení jaderných ambic Íránu.”

Íránský vědec, Ahmadi Roshan byl zavražděn 11. ledna 2012 neznámým motocyklistou. Ten přiložil na jeho auto v blízkosti universitní budovy university Allameh Tabatabaei v severním Teheránu magnetickou bombu. Tuto vraždu měli na svědomí také kidonští zabijáci. Je pravidlem, že se zabijácký tým Kidonu skládá ze čtyř velmi zkušených lidí: 1. stopař, 2. přepravce, 3. pomocník, 4. vrah. Stopař vysleduje cíl. Dopravce přiveze tým atentátníků k cíli. Pomocník slouží v podstatě jako řidič motocyklu, který vrahovi pomáhá a úkolem vraha je střílet na cíl a nebo uchytit magnetickou bombu k autu oběti.

Poslední útok na íránského vědce se uskutečnil 11. ledna 2012,  terčem útoku byl Mostafa Ahamdi Roshan. Scénář teroristické vraždy byl opět stejný. Dva útočníci na motorce umístili malou magnetickou bombu na vozidlo íránského vědce. Roshan byl zástupcem ředitele na obohacování uranu v Natanzu, byl údajně zapojen do veřejných zakázek pro jaderný program, o kterém Írán tvrdí, že není vojenské povahy. Existují nepotvrzené zprávy v izraelském tisku, že Izrael a Lidoví íránští mudžahedíni byli zapojeni do výbuchu, který zničil 12. listopadu 2011 íránský raketový výzkum a vývoj v Bin Kaneh, který se nachází 30 kilometrů od Teheránu. Při výbuchu zahynul také ředitel vývoje raket spolu s dalším tuctem íránských raketových vědců. Zároveň jsou známé také zprávy, kdy byli Izrael i Lidoví íránští mudžahedíni zapleteni do zakládání požárů na různých vědeckých pracovištích raketového výzkumu.

Konečným cílem řady tajných operací prováděných ze strany Izraele je “poškodit politiku přežití … poslat Íránu psychologickou zprávu, která by mohla vyvolat vnitřní rozpaky nad dalším vědeckým snažením Íránu. Součástí Lidových íránských mudžahedínů je také ozbrojená vojenská skupina Národní osvobozenecká armáda disponující také zbrojním arzenálem. Jaká náhoda, tyto dvě skupiny byly vyjmuty z amerického seznamu teroristů. Je více než pravděpodobné, že na případném vojenském útoku proti Íránu se bude podílet i tato teroristická organizace, která je dnes financovaná a cvičena právě Izraelem.

Sílící moc Íránu na Blízkém východě rozrušuje vojenskou rovnováhu sil USA, Saudské Arábie a Izraele. Čím silnější bude írán, tím ve větším ohrožení bude také Izrael, protože arabské státy využijí podpory Íránu pro svůj odmítavý postoj k zemi Davidovy hvězdy. Jaderný program a jeho případný vznik není hrozbou ani tak pro potenciální jaderné rakety, ale proto, že je tu stát, který je schopný vzepřít se jiným mocenským záměrům. Boj proti jadernému programu a neustálé omílání jeho potřeby není o ničem jiném, než o tom, ukázat světu, že je tu někdo, kdo je schopný a politicky silný dost na to, aby podporoval protiizraelské skupiny jako je například Hizballáh.

Írán je pro Izrael především bezpečnostním problémem, který by mohl povýšit protiizraelské nálady. To by se nemuselo představitelům Izraele vyplatit, a tak zde máme hru na světové ohrožení jaderným programem. V roce 2012 podepsaly Spojené státy americké a Izrael tajnou dohodu, ve které vystupovala také Saudská Arábie. Její signatáři se v této dohodě zavazují k zabránění totální války vůči Íránu. Ve stejném roce 2012 se také hovoří o dvou jediných typech vojenského útoku: leteckého zničení íránských jaderných zařízení s následným zničením ekonomické infrastruktury Íránu.

Frenetičtí fanatici zamilovaní do války s Íránem by si měli především uvědomit jaké konsekvence by případný útok mohl znamenat. Pokud by skutečně Spojené státy americké pomocí letadel Izraele provedly nálet na vybrané cíle, došlo by k řadě několika klíčových událostí. Írán by poslal rakety na Izrael a na vojenské základny USA v Izraeli, stejně tak by byl zahájený vojenský útok na vojenské základny USA v Perském zálivu. Zároveň by došlo k mobilizaci Hizballáhu, který má značný vliv na Sýrii a řadu dalších arabských zemí.  Stejně tak by došlo k cíleným útokům na americké základny po celém světě. Teoreticky by tak jeden útok na Írán mohl znamenat další světovou válku. Ti, kdo jsou pro útok na Írán, jsou také pro další světovou válku.

Zatímco vraždění zatím ulpívá jen na teroristickém snažení Mossadu, existuje tu válka elektronická. Ve světě nul a jedniček  se podílely Spojené státy na vývoji škodlivého programu. Olympijské hry, jak se tento program jmenuje, mají jeden jediný úkol, napadnout počítače íránského jaderného programu. Za vývojem tohoto software stojí jak Bush, tak Obama. Ve světě internetových sítí se děje mnohem více než kdokoli z nás tuší. Viz. například virus Flame, který odhalila antivirová společnost Kaspersky Labs. Tento vir řádil dlouhých pět let a napadal především počítače Izraele a Íránu. jeho hlavním úkolem nebylo ničení počítačů. Vir Flame měl tzv. vysávat informace z daného počítače. Flame dokáže například na dálku měnit nastavení počítače, aktivovat mikrofony na počítači, popřípadě umí nahrávat konverzaci v okolí, odposlouchává konverzaci přes chat, dokonce vyrábí snímky obrazovky monitoru. Autor viru Flame je zatím neznámý stát.

Je veřejným tajemstvím, že USA, dokonce také Izrael, vlastní speciálizovaná pracoviště IT odborníků a programátorů majících za úkol výrobu virů. Tato pracoviště podnikají také hackerské útoky na počítače či počítačové sítě jednotlivých států.  Dalším mediálně známým virem je například vir Stuxnet, který měl za úkol zničit počítače íránského jaderného programu. Virus Stuxnet napadl íránské jaderné centrifugy v Natanzu a poškodil počítače jaderného reaktoru v Búšehru. Dalším virem je například vir Duqu, který taktéž útočil na íránské počítače. Dalším virem je například vir Stars, který je taktéž namířený proti Íránu. Za vývojem všech těchto virů stojí s největší pravděpodobností USA a Izrael. Americký list The New York Times přímo uvádí, že virus Stuxnet byl půl roku testován v jaderném izraelském zařízení Dimona, odkud byl vyexpedován jako velmi nebezpečný.

Izraelsko-americký terorismus tak může vytvořit v íránském Bušhéru další novodobý Černobyl. To ale zcela jistě těmto dvěma spojencům nevadí. Ostatně toto tvrdí také ruští vědci, kteří se spuštěním prvního íránského reaktoru pomáhají. Letos v létě má být Bušhér spuštěný. Pokud bude spuštěný a zároveň bude napadený některým z izraelsko-amerických virů, může dojít k nebývalé katastrofě, během které mohou zemřít nebo vážně onemocnět zcela nevinní Íránci. Izrael se již nyní se svými americkými spojenci, de facto se svými pány, dopouští válečného zločinu. Vede elektronickou válku, která může zavinit jadernou katastrofu. Ruští vědci proto žádají ruskou diplomacii, aby zatlačila na vedení Íránu a donutila ho k minimálně půlročnímu odkladu zahájení chodu reaktoru v Bušhéru. Podle plánů má být Bušhér spuštěný po letošním Ramadánu.

Izraelský vícepremiér Moše Jaalon koncem minulého roku médiím sdělil, že Izrael i USA mají tři roky na zničení íránského jaderného programu. Tímto samotný izraelský představitel vlády nepřímo naznačil, že se Izrael také podílí i na výrobě počítačových virů.

Izrael se dopouští terorismu, zabíjí íránské vědce a vyrábí počítačové viry. To vše ve jménu politické moci.Pokud někdo chválí válku vůči Íránu, chválí také  izraelský a americký terorismus mající na svědomí mnoho lidských životů.