Jen pevně doufám, že se pan ministr Kalousek výchovně poučí ze svého jednání

Jen pevně doufám, že se pan ministr Kalousek výchovně poučí ze svého jednání. Sposté urážení lidí, sprosté nadávky, arogantní estébácké chování socialistickách papalášů. To všechno je zřejmě v myšlenkách křesťanského demokrata naprosto normální. Fackování voličů, nadržování katolické církvi a prosazování jejího lobbingu, i to je projev dnešního architekta nečasovsé vlády. Pan ministr Kalousek využívá svého kouzla nekonečné moci.

Poprvé v historii tak představitel státu vyhrožuje policii. Jeden člen zákonodárné moci vyhrožuje moci jiné. On je přeci takovou personou, on je dokonalý džentlmen hájící jednoho člena svého týmu. Jako dokonalý guru dobrých rad přispíval pan Kalousek do vínku jednání poslankyně Parkanové. Dobré rady, dobré zajištění možného obchodu svému kamarádovi z Omnipolu. i to se mohlo skrývat nad celým koncertem hlouposti pana Kalouska. Pan ministr trpí možná nějakou telefonickou mánií. Nejdřív volá vyšetrovateli Mazánkovi, poté zase poslanci Skokanovi a následně také policejnímu prezidentovi Lessymu.

Dnešní záběry z jednání Bezpečnostního výboru byly koncertem nad hloupostí papalášství jednoho papaláše v TOPáckém trikotu. Všude jinde by takový politik byl historickou minulostí. Jen u nás jsou političtí hrdinové s debily, hlupáky, hovny a kokoty na jazyku omlouváni samotným předsedou vlády. Jak moc může být taková vláda legitimní, když nectí morálku a slušné chování? Dokud se nejednalo o vládní politiky, Kalousek pouštěl bandurskou nad stejně hloupým plakáním levice. Když do osidel policie zamířila Parkanová a spolu s ní také samotný Kalousek, máme tady opět policejní stát plný hovad a estébáků šikanujících chudé politické činitele České republiky.

Kam se podělo pravidlo padni komu padni? Nikdy nebylo vážně myšlené. A to jak levicí, tak pravicí. Oba dva tábory velmi rádi zneužijí pohádek o dvojí policii, o politickém zneužití obranných složek vůči politickému protivníkovi. Kalousek se cítí obětí, přesto se neumí ovládat a hysterickou zuřivostí vyhrožuje všude možně kde se dá. Na jednu stranu Kalousek tvrdí, že o celém případu Parkanová musí rozhodovat soudy a orgány činné v trestním řízení, zároveň veškerá svoje slova dementuje hysterickými výlevy mnoha sprostých slovíček. Už včerejší třes Kalouskových rukou, jeho skoro dojemná žádost o vodu směřovaná k Hegerovi, už to byl jednoduchý okamžik pravdy. Zatímco Kalousek hřímal nad případem vydání, zároveň si uvědomoval, že se blíží jeho politický konec.

Kdyby policie konala pokaždé jak má, nemusel být pan ministr v takovéto situaci. Už jeho podivná činnost na prodeji pražských kasáren, podivná činnost u padákové aférky, podivná činnost v modernizaci tanků, podivná činnost během zadávání jednotného systému Generálního štábu armády. To všechno vypovídalo o podivné politické praxi současného ministra financí, pana Kalouska. Tenkrát policie nemohla jednat. Zato případ Parkanové, ten umožňuje prošetřovat další trestné činnosti dalších lidí napojených do případu CASA. ODS a její koaliční partneři dělají této zemi obrovskou ostudu. Díky prezidentovi Václavu Klausovi si musejí všichni v zahraničí myslet, že všichni Češi jsou nechutnými rasisty milujícími modrou, nikoli zelenou barvu. Teď navíc český národ dostává punc hrubiánů, hlupáků, milovníků časů minulých.

Poslechne Nečas žádosti Bezpečnostního výboru? Skončí Kalousek po svém extempore? Pevně doufám, že ano, i když je to málo pravděpodobné.