Nečasova lež ospravedlňuje politické vychcálkovství

Dnešní dojemně laděná tisková konference pana premiéra Nečase byla pořádným divadelním představením. Chudák Nečas se musí podřídit soudnímu nařízení, a tak poslanci chtě nechtě dostanou spolu se soudci přidáno. Zatracený je ten Ústavní soud. Představitelé české vlády se tak jako vždy propůjčili do rolí pohádkových vykladačů nesmyslností. Ústavní soud ve skutečnosti řekl, že soudcům nelze snižovat platy, ale také nic neřekl o tom, že je třeba platy zvyšovat. Jak vidno, politici čtou rozsudky přesně podle toho, jak se jim to hodí. nyní do krámu potřebovali odůvodnění pro zvyšování příjmů, když si je tenkrát před časem snížili o několik procent. 

Představitelé vlády si celé vyjádření Ústavního soudu vyložili po svém. Dnes se platy ústavních činitelů počítají 2,5 násobku průměrné mzdy. Jak je krásné využít informačního zmatku. Najednou se jménem Drábka zvýší koeficient. Z 2,5 násobku se jednoduše budou poslanecké platy počítat z jiného základu. Z politické vůle poslanci a soudci dostanou platy počítané z jiného základu. 2,7 násobek průměrné mzdy zajistí další tisíce korun na politických účtech navíc. Premiér Nečas se zaštítí rozhodnutím, za které sám v žádném případě nemůže. je dojemné, jak se Nečas, Kalousek i Drábek bez řečí podrobí podivnému výkladu soudního rozhodnutí.

Představitelé Ústavního soudu si musejí připadat jako v Alenčině říši. Vydali jedno rozhodnutí, které je z politických důvodů použité pro politické hrátky pravicových politiků. Zatímco se na občanech šetří. Zdravotně postižení jsou strkáni na hranici živobytí, daně se zvyšují, zmražují se důchody, ale naši politici si našli další skulinku, jak co udělat jenom pro sebe samotné. Rozhodnutí soudu mluví o platu soudců. Zatímco poslanci si hrají na podivíny využívající informační šero soudních rozhodnutí.

Nečas je nešťastný z mediálního zájmu. Do Poslanecké sněmovny putuje několik návrhů koeficientů, podle nichž se vypočítá plat vládních představitelů. Chystá se další pravidelné darebáctví, za které se schovávají jak levičáci, tak pravičáci. Všichni doslova dychtí po tom, zvýšit své rodinné rozpočty na úkor nás všech. Politici měli mít zmražené platy do roku 2014. Jak všichni můžeme vidět, nějaké termíny, nějaké politické závazky tady nehrají žádnou roli. Politik si namastí kapsu, zatímco bude v televizi vykládat o nutnostech šetření, protože stát nemá peníze. Stát nemá peníze, zatímco politici a jejich lobbistické skupiny tento stát rozkrádají. Na rozkrádání se podílejí jak ODS, ČSSD, tak i komunisté a další představitelé politického nebe. Stejné je to i s tou prezidentskou slávou, kterou dnes zahájil Vladimír Dlouhý. Běh na jeho podporu měl být jakýmsi přiblížením se k občanům.

Další letmý způsob rozebírání státu byl bez problému odsouhlasený. Co na tom , že prováděcí vyhláška je hloupá a umožňuje další čachry. Petr Nečas si opět po dlouhé době zahrál na milovníka ústavnosti. Karolína Peake z účelového klubu LIDEM uvažuje o oddělení platů soudců od platů politiků a je pro zmražení politických platů. Jak je dojemná snaha podivné poslankyně. I ona uznává lež Nečase za status qou. jednou soud rozhodl, a tak je tu nová nikým nevolená LIDEM, aby zachránila státní peníze. Podivná ochránkyně možná tak trošku pozapomněla, že to byla ona, kdo se podílel na čachrech ve Věcích veřejných. Tato žena má daleko k nějaké ochranitelské roli.

Petr Nečas dal všem spoluobčanům jeden obrovský signál. Nezáleží na ostatních občanech. Záleží jen a jen na politicích samotných. Ti se mají mít stále lépe a lépe, abychom se později všichni dozvěděli, že ten a ten politik si zcela legálně zanechal ve své kapsičce poslanecké náhrady. Podívejme se na současného předsedu Sociálních demokratů. Ten si ušetřil pět milionů a přesto dnes memoruje pravici o rozkrádání státu. Stejně tak se tento ministr podílel na mnoha podivnostech na ministerstvu financí, a přesto opět memoruje. je to naprosto jednoduché. V tomto státě neexistují čestní politici. Existují pouze takoví politici, kteří si na svou čestnost hrají před nevědoucím publikem.

Možná si poslanci a další politici myslí, že oni jsou také soudci. Vždyť pořád zakládají různé vyšetřovací komice. Neustále na mandátním výboru řeší provinění svých kolegů. Zrovna včera opozice v čele se Sobotkou požadovalo vytvoření poslanecké vyšetřovací komise ke CASám. I zde si chtěli lidmi volení zástupci hrát na amatérské detektivy. Já vím, ty CASy tak nějak dělají politickou mysl neklidnou. Proto je dobré vytvořit poslanecký detektivní tým, který celou záležitost zamete hluboko pod zem. Jak přízračné pro naši politickou scénu. Ihned si tak kde kdo z národa může sentimentálně vzpomenout na politické hlášky o vyšetřovacích komisích, které dost často připomínají Bermudský trojúhelník.

Ostatně, je to právě ministr Drábek, který je tak dokonale umí vytvářet zákony odporující jiným zákonům a ustanovením. Ještě dnes by si lidé mohli vzpomenout na tragické návrhy kolem problematiky zdravotně postižených spoluobčanů. Část takových nelidských nařízení odporujících mezinárodnímu, ale také národnímu právu existuje. Pan ministr pokaždé alibisticky tvrdí, že o zákonnosti nebo nezákonnosti musejí rozhodnout úřady nikoli občané, právníci nebo nějací novináři. Máme tu další jednoduché vládní nařízení, ve kterém se každý ztratí. Jedna politická lež prosazovaná Nečasem je vydávaná médii za pravdu, a tak naši milí politici dostanou nový předprázdninový dárek v podobě vyšších platů.

Chudí poslanci dostanou o více jak 10 000 korun navíc, ministři až o více jak 20 000 korun navíc a premiér, ten si přilepší o celých 29 000 korun. Prezident, ten dostane největší příděl, jeho plat se zvýší o více jak 35 000 korun. Spolu s těmito mzdami se politikům zvýší také jejich zdaňované náhrady. U zákonodárců se nyní pohybují mezi 29 000 a 39 400 korunami, zvednout se mají na 34 600 až 47 000 korun. Ministr má místo 15 600 dostávat 18 600 Kč, premiér místo 19 200 Kč napříště 22 900 korun. Prezidentovi bude náležet již nikoli 173 300, ale 206 800

O takových mzdách, o takových zdaňovaných náhradách si může kdejaký občan nechat jenom zdát. Snižující se podpora zdravotně postiženým, to je přeci jasná omluvenka pro politické vychcálkovství. Stát musí šetřit pouze na všech ostatních. Politici jsou těmi vyvolenými bohy, pro které je určený jiný svět plný peněz, výhod a zvyšování mzdy na úkor všech občanů České republiky.