Odstartoval dnešní terorismus v Burgasu válku proti Íránu? Za útokem mohl být i Mossad

Teroristický útok v Bulharsku je strašným zločinem, který svou ohavností otřásl také mou duší. Smrt každého člověka je strašná. V tomto světě by se nemělo stávat běžným vyhazování autobusů do vzduchu. Sedm lidí zemřelo a dalších 18 je zraněno. Burgas, ve kterém se atentát odehrál, byl svědkem velmi smutné události. Vyjadřuji upřímnou soustrast všem pozůstalým. Snad všemi médii proletěla tato zpráva jako blesk. Všude zároveň média zdůrazňovala národnost turistů onoho inkriminovaného autobusu. Byli to Židé, kteří v Bulharsku trávili svou dovolenou. V tento čas není zřejmé, ani jasné, kdo atentát provedl. Přesto šéf paranoidního a nejrasističtějšího státu světa přišel na hlavního viníka. V očích izraelské vlády může za útok Írán. V rámci hysterie národního uvědomění tak nejvyšší představitelé zahájí odvetní kroky. Co se straně? Napochodují izraelské stíhačky nebo tanky do Íránu? Využije Mossad své tajné jednotky Kidon k odstranění vlivných lidí v Íránu?

Obávám se, že teroristický útok, smrt mnoha lidí bude zneužita k ospravedlnění izraelského odvetného útoku na Írán. I kdyby nyní tato akce praskla, nikdo na světě si nedovolí Izrael kritizovat. Ahmanídženádův režim mohl teoreticky zaútočil, a tak je Izrael ve jménu své vlády pasován do role dalších vrahů po vzoru italské vendety. První, co každého člověka napadne, to je lítost s oběťmi. Lítost na promarněné životy nevinných turistů. Poté si ihned vzpomenete na nenávist Izraele k Íránu a okamžité obvinění Netanjahuem. S největší pravděpodobností bude násilí následovat další násilí. Možná, že si Izrael zaplatí íránské teroristy k provedení odvetného útoku na některé z íránských aut vládních činitelů. Íránští vědci jsou zabíjeni pumovými útoky již drahnou chvíli, a tak nic nestojí v cestě likvidace dalších lidí držících Írán pohromadě v jedné ideologické lajně.

Izrael zde neměl jednat hystericky. Neměl křičet jako zhrzená milenka. Tady přišlo o své životy mnoho lidí, to chce kousek citu, kousek střídmosti. Situace se v Izraeli hroutí, přibývají demonstranté, přibývají lidé na ulicích, proto je nejlepší řvát do okolí přesně tak, aby si toho všichni v jedné apartheidní zemičce všimli. Na výplatní pásce Izraele se vyskytují Íránští teroristé z Lidových íránských mudžahedínů, takže postačí jen zavelet a íránský politik, vědec nebo šéf íránské bezpečnostmí služby může být  jednou pro vždy odstraněn. Tady se nacházíme na poli mezinárodní politiky, kde jeden na druhého dělá teroristické útoky.

Všichni občané z celého světa mohou vidět izraelský sklon k předčasným závěrům. Ano, za celým odporným atentátem mohou být Íránci, to ano. Stejně tak za ním být nemusí. Teoreticky za atentátem může být samotná tajná služba Izraele, která na základě rozkazu z nejvyšších povelů provedla útok na sledovaný objekt. Sedm mrtvých může vyvolat válku otevřenějších modelů, za kterou nikdo nebude kritizovaný. Máme tu podobnou teroristickou událost jakou bylo 11. září. Všichni víme k čemu dospělo. Rozhoupala se válka o terorismus, a to dokonce i tehdy, když se ukázaly všechny myšlenky o nekonvenčních zbraních Iráku jako nepravdivé.

Mossad má velkou sílu. Mossad umí plánovat vraždy, však Kidon každý den povraždí nějakou tu protivládní osůbku na různých místech světa. Samotný bulharský prezident Rosen Plevneliev  uvedl v Jerusalem Post, že Izrael nevaroval před nějakými útoky. Zavírání účtů bez hostinského je hloupost. Samozřejmě to tak být nemuselo a útok skutečně provedli Íránci. Poté je stejně legitimní otázka, jakým způsobem se Izrael pomstí. Blízkovýchodní stát Davidovy hvězdy je paranoidním, schizofrenním a nenávistným místem, takže můžeme čekat  Izraelem provedený prudký nemilosrdný útok nešetřící děti ani starce.

Jsme svědky začátku války v Íránu?