Potrefená husa Le Penová se spatřila v Madonnině zrcadle

Francouzská nacionalistická fronta se rozhodla podat na Madonnu trestní oznámení. Tato zpěvačka na svém vystoupení ve Francii vložila do videoklipu na čelo nacionalistky Le Penové hákový kříž následovaný vyobrazením Adolfa Hitlera.  Francouzští nacionalisté si nepřejí, aby jejich guru nesnášenlivosti získal punc někoho, kdo vyznává rasismus a částečně také nacionální socialismus. Le Penová je dáma zla a nesnášenlivosti. Všude před sebou hrne hlava nehlava nenávist, rasismus, xenofobii a islamofobii. Většina z těchto hodnot byla  modlou hákového režimu. Většina nacionalistů, svobodných občanů a dalších rádoby pokrokových nacionalistů vyznává stejné hodnoty poplatné hodnotám zločinného hitlerovského Německa.

Je tedy správné takové názorové zvrhlíky veřejně přirovnávat k hákovým ideologiím? Světově uznávaná osobnost kultury ale také politiky ukázala cob si o paní Le Penové a jeí straně myslí. V tomto mám s Madonnou naprosto stejné mínění a názory. Několik takových obhájců starých pořádků hnědého stádečka esesmanů máme i tady v České republice. Tam v zahraničí se rasisté nejčastěji obracejí na islám, Araby a další minority. Čeští hlupáčci se ohánějí nenávistí k Romům, homosexuálům, nebo také k muslimům. To jim jde velmi dobře. Pod novými názvy skrývají svou nenávist, do vedení vkládají například lidi napojené na vysoké ústavní představitele, aby zlegitimovali nechutné učení o jedněch vyvolených a ostatních zatracených.

Le Penová chce žalobou navrátit čest jak sobě, tak jejímu stádečku rasistů. Demonstrace nebožáků věřících v nenávist provolává hesla na záchranu jedné rasistky, nechutné ženy, která se pokouší moc získat pomocí svého nenávistného tažení. Existuje tam ještě nějaká čest? Mám dojem, že Le Penová ztratila veškerou soudnost v ten okamžik, kdy začala urážet ve jménu politiky ostatní minority. Potřebuje Evropa takové politiky? Potřebuje tento svět kazatele žvanící o nadřazenosti jedněch nad druhými? Nyní není třeba zbožňovat diktátory, nejsme nějací poddaní vikingských bohů kdesi na dálném polárním severu.

Bronzová účastnice prezidentského klání se snaží využít Madoninna názoru pro prezentaci své zhoubné myšlenky. Podívejte se, tahle ideologie není nacistická, je to jen požadavek na odchod cizinců. To je přesně to, co zkouší udělat Le Penová. Jak lacinné jsou proslovy rasistů z Nacionalistické fronty. Partajníci poukazují na věk zpěvačky. Poukazují na to, že světová dáma hudby potřebovala poukázat na nějakou kontroverzní věc. Pokud sami členové  klubu neskonalých hlupáků podají žalobu, zároveň tito členové partaje ukazují, na to,  že jejich ideologie není zas takovou košér směsicí.

Každý normálně smýšlející člověk ví, že krajní pravice není nic jiného než převlečený nacismus v novém upgradu. Dnes není moderní říkat: “já jsem nácek, chci diktaturu, chci nadvládu majority nad minoritou, chci svět válek a mocenských ponižování slabších” . Místo toho například na svátek svatého Václava vystoupí hlava státu, aby proklamovala jedinečnou roli církve zasazené do skleníkového světa jediné euroskeptické platformy skleníkových názorů. Le Penová se chtěla jako prezidentka zachovat stejně jako její názoroví kolegové ve Finsku nebo Dánsku. Hlavním nástrojem má být skleníkové uzavření hranic státu, hlavním programem nových rasistů je zahájit očistu společnosti od všech, kdo by mohli stát v cestě. Tito radikálové se stejně jako jejich severští kolegové neohlížejí na zákonnost jejich počínání.

Je na čase říkat pravdu o rasistech nového typu, Madonně osobně držím palce. Taé si to samé myslím o těch protilidských skupinkách lidí V této společnosti. V tomto světě nelze propagovat nesnášenlivé myšlenky, ty poté vedou  k hromadné nenávisti vůči jiným menšinám. Síla demokracie je především v ochraně práv menšin. Kulturnost národa je odrazem schopnosti ochrany a obrany menšin proti útokům nebo jinému pronásledování. Pokud chceme upozornit na blížící se zlo, poté je dobré označit jisté osoby  notoricky známým symbolem nenávisti. Ano, veřejné zobrazování nacistických symbolů je také trestné. Rozhodně také nehájím zobrazováním této symboliky. Jen říkám, že je dobré veřejně upozornit, že ten a ten styl politiky odporuje právu a je blízký nacismu. Mnoho lidí je hloupých a nenapadne je, že by nacionalistické tendence měly blízko k něčemu minulému mající na svědomí miliony mrtvých.

Nelze se stavět do role ochránců národa,  a přitom také plácat nesmysly o podlosti Arabů, Romů, zdravotně postižených, homosexuálů a dalších minorit. Například v České republice se blíží datum pražské Prague Pride. Milovníci ultraliberalismu, nacionalismu a národnostního šovinismu zcela jistě vytvoří facebookové a internetové stránky, skupiny, nabádající ke spolčování se za účelem narušení  celé mírumilovné akce LGBT komunity.

Zkrátka, je více než dobře, když  se jakákoli slavná VIPácká osoba postaví na ochranu lidských práv. Neexistuje hra na vyvolené a podřízené světy. Všichni jsme lidé, všichni jsme tady uprostřed České republice Čechy. Romové, Vietnamci, Slováci, Poláci,, Němci a další s českým občanstvím jsou Čechy jako jste vy nebo já. To samé platí pro Francii, tam všichni s francouzským občanstvím jsou Francouzi.

Zkrátka, potrefená husa Le Penová se spatřila v Madonnině zrcadle.

SDÍLET