“Registry sem, registry tam, politika ta patří nám”, vzkazuje Nečas všem občanům republiky

Nečasovi nezáleží na úřednících. Pro něj to jsou zřejmě pouze stroje s povinností konat podle politického zadání neschopných ministrů a ještě neschopnějších náměstků. Je poměrně zábavné sledovat, jak jednotliví šéfové odborů dopravy čekají na vyjádření ministerstva a teprve poté se vyjadřují k funkčnosti nebo nefunkčnosti celého systému. Zpočátku velmi strohá a naštvaná reakce je okamžitě nahrazena hrou na diplomacii. Systém registru vozidel funguje, jenom je trošku zpomalený. Úředníkům vše trvá mnohem déle, dokonce musejí některé údaje vypisovat ručně, ale jinak se nic neděje. Stát vyhodí miliony soukromé firmě vybrané bez výběrového řízení. Občan může dál spát, nemusí se vzrušovat.

Premiér Nečas si myslí, že většina národa je bandou hlupáků? Úředníci musejí dopisovat informace, nemají přístup k jednotnému registru občanů a všechno je v naprostém klidu. Klienti úřadů mají být obslouženi, a tak se nemusejí starat o žádná pozadí předražené zakázky nevalné kvality. Občane nestarej se nám o to, raději koukej, jestli jsi byl obsloužený nebo ne. To doslova na plná ústa vzkazuje šéf české vlády. Kam se poděla ta slavná rozpočtově zodpovědná vláda? Když se podíváme na různé ekonomické ukazatele, zjistíme, že Nečasův kabinet rozhodně není rozpočtově zodpovědný.

Většina vládních reforem musela být takzvaně zpětně dofinancována. Drábkův slavný exces na úřadech práce, to bylo a doposud je převeliké kolečko, ve kterém ani v dnešních pozdně červencových dnech není všechno košér a bez chyb. Média dostala novou kost v předloze registru vozidel, a tak Drábkův sociální pokus upadá do koše mediálního zájmu. Pevně doufám, že všichni úředníci, ať už jsou z úřadů práce nebo z dopravních úseků městských úřadů, sledují celé počínání vládních ale také opozičních partají. Jedna strana je horší než ta druhá. Zatímco modrý kabinet mrví jednu věc za druhou, byla to levice, která v připomínkovacích řízeních mlčela, nebo jen nevalně na půl huby utrousila pár nicotných nic neznamenajících slov.

Nefunkční registr vozidel napáchal mnoho ekonomických škod. Jenom ústecký magistrát vyčíslil škodu způsobenou nefunkčním dopravním registrem ve výši 260 tisíc korun, uvedl to ve svém dopise směřovaném Ministerstvu dopravy ústecký primátor Vít Mandlík. Vůbec mě neudivují překračující náklady na zavedení registru vozidel. Dvojnásobně překročená hodnota nákladů na zavedení registru vozidel jen dokresluje pravou podstatu všech vládních reformních kroků. Kvůli neschopnosti politiků a jejich náměstků tak stát přichází o stovky milionů, miliardy aníž by se tím kdokoli kompetentní zabýval.

Premiéra Nečase nezajímají tyto detaily, ty ostatně nezajímají ani dlaždičského ministra financí Kalouska. Republika se dostává do stavu, kdy vláda si naplánuje nějakou změnu, určí do jejího provedení přesnou sumu peněz, která nestačí, a tak jednotlivá města musí ze svého dotovat vládní projekty. Zřejmě je i tento stav v naprostém pořádku. Tohle občana nemá zajímat. To jsou jen další detaily placené z peněz nás všech, proto se nic neděje, stát je přeci dojnou krávou, tak co bychom se měli rozčilovat. Nějaký ministr dopravy, to už je dávno obehraná písnička.

Tady nejde o nápravu skutečného stavu. Jenom zavřít nevymáchanou pusu všem vedoucí pracovníkům měst, kteří si dovolí říkat pravdu. Potom nastoupí ministerští náměstci. Ti se rozjedou do celé republiky, aby vyčinili všem stěžovatelům. Nasadit pokleslý pohled vládního úředníka před kamerou a začít vysvětlovat, že se nic neděje, a tak je ministr opět v klidu a mimo ohrožení. Divadlo zabírá, a tak si tentokrát samotný Nečas před kamerami dupne na všechny úředníky: “můžete si dělat dodatečně nad nefunkčním systémem co chcete, hlavně když obsloužíte všechny občany”. Tohle doslova nepřímo dnes sdělil šéf české vládní politiky do mediálního éteru. Žijeme ještě uprostřed Evropy, nebo jsme se odstěhovali někam do Tádžikistánu?

Politici pokaždé dokazují, že tento naučený styl politiky není západním, ale východním klonem, ve kterém stát slouží jako pračka a občané jsou jen bezvýznamné ovce ždímané pro potřeby nekonečně mocné vrchnosti tak moc spojené s lobbisty a skupinami tolik se podobajících mafii a organizovanému zločinu. Levičáci, pravičáci, ať jdou v Poslanecké sněmovně k čertu. Je to jedna velká sebranka stejného ražení. Problémový registr je provozován se všemi obtížemi, které se hážou od Ministerstva dopravy, Ministerstva vnitra a dokonce i Česká pošta nepřijde zkrátka. Míček je jako během tenisového utkání přehazován z jedné strany na druhou.

Milion chybných údajů v celém registru, to také není problém, to je správné. K chybám došlo u předchozího systému, a tak současný ministr není zodpovědný za převzaté chyby. Opět občané mají mlčet. Dostanou milovanou obsílku na úřady, aby tam dovysvětlili a doopravili chyby. Třeba zrovna vy jezdíte osobákem a na úřadech jste vedeni jako zdatný jezedák vlastnící třeba apartní zelenkavý traktůrek. Tohle je také jenom detail. Politika umí přikrýt daleko větší nesmysly, tak proč se rozčilovat nad takovýmito maličkostmi. Zaměstnanci městských úřadů v době nefunkčnosti systému nemohou efektivně vykonávat svou práci a jejich mzdy jsou další ztrátou pro město, opět se nic neděje, z politického hlediska je systém funkční, několik detailů podle šéfa pražského úřadu nehraje žádnou roli.

Ministři tak stále občanům ukazují, jak se chovají krysy v případě nepodařeného experimentu. Utíkají z lodi jako první a veškerou vinu nechají na těch dalších, druhých. Odchod ministra dopravy nic neřeší. Systém stejně nebude fungovat. Další lidé, kteří rozhodovali na základě politických karet zůstanou dál na svých místech. Tato vláda dávno stejně jako opozice nechce nic řešit. ATS-Telcom Praha, která provozuje zmiňovaný registr vozidel, je doslova šťastnou firmou. Tak trochu se obávám jak kvalitní bude tato firma v boji proti kybernetickému terorismu. Stejná firmička totiž získala další vládní projekt opět bez výběrového řízení na dodání software a dalšího technologického řešení k ochraně proti kybernetickým útokům. Pokud tyto produkty budou stejně kvalitní jako registry vozidel, tak poté můžeme na pomyslné dveře republiky pověsit ceduli s hesly a přihlašovacími údaji do všech státních databází.

Ministr zajistil s politickým krytím půl miliardový dárek společnosti ATS-Telecom Praha za produkt, který nemusí být dokonce ani plně funkční. Bez ohledu na jeho funkčnost stát měsíčně vyplácí 13 milionů korun. Bártovo manko nebylo možné dohnat, a tak Dobeš předčil svého předchůdce. Stát chtěl podle ministerských slov ušetřit, a tak se nekonalo výběrové řízení. Je docela zajímavé, jak politici vždy u svých pochybeních říkají, že chtěli šetřit, přitom výsledek jejich snažení je přesným opakem.

Celý problém s registry se stejně jako všechny vládní projekty dal nazvat jako selhání těch, kteří své práci nerozumějí. Tak jako vždy, byla hrubě podceněna příprava celého projektu. Selhalo ministerstvo, stejně jako selhali dodavatelé celého systému. Zkrátka, je to velmi podobný scénář, jaký jsme mohli pozorovat také v Drábkovo projektu.