Romney podpořil Izrael v útoku na Írán

Obamův republikánský soupeř v prezidentských volbách, Mitt Romney, nemá problém s útokem na Írán. Vrcholný představitel americké politiky, tak jako mnoho jeho kolegů, pokračuje v démonizování blízkovýchodní země, se kterou ještě v sedmdesátých letech minulého století Američané počítali jako s režimem plně vyhovujícím americkým zahraničním zájmům.  Taková vojenská eskapáda by podle Romneyho byla odůvodnitelná v případě ohrožení íránského jaderného projektu. 

29. července 2012 se Romney setkal s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Jejich rozhovor byl takovým tichým domlouváním co se bude dít v zahraničních stycích, pokud prezidentské volby vyhraje právě Romney. Obama není velkým příznivcem útoku na Írán. Pravděpodobně si dnešní prezident USA uvědomuje všechny možné konsekvence, které by následovaly den po útoku na Írán. Americká administrativa v současnosti mírní hujerovské snahy Izraele vedoucí k přímým útokům na místní regionální velmoc. Současná debata o válce není o ničem jiném, než o tom, kdo bude number one. Izrael touží zastávat výjimečné velmocenské regionální postavení, které by mohlo taktéž zlegalizovat izraelský rasistický model státu.

Amerika zahájila elektronickou válku proti Íránu, rovněž Amerika s Izraelem podniká válku na poli tajných služeb. Boj o prosazení amerických zahraničních zájmů,  boj o získání velmocenského regionálního postavení probíhá v šedé zóně, na kterou nikdo nevidí. Pouze jednotlivé rádoby teroristické útoky najmutých útočníků říkají, že ten či ten stát něco provádí tomu druhému a naopak. Doposud poslední boj mocenských hrátek představující skutečný vojenský útok se neodehrává. Existují pouze jednotlivé pozemní akce v pološedých zónách, do kterých vidíme jen díky WikiLeaks.

Skupinky vrahů Mossadu, které připevňují bomby na auta íránských vědců,  nyní ochraňují izraelské atlety na olympiádě v Londýně. Slavná Kidon představující nájemné vrahy ve službách státu, nyní hraje další roli ochranitelů svých občanů. Nedemokratický režim na Blízkém východě nyní vyzývá Obamu k podpoře bombardovací kampaně v Íránu. Izrael, který sám vlastní několik set jaderných bomb, vyzývá jednu ze světových velmocí k útoku na jinou zemi, která vytváření jaderných zbraní popírá. Teherán tvrdí, že uran využívá pouze pro mírové účely.

Romney věří, že se Írán snaží vyvíjet jaderné zbraně a zároveň také prezidentský kandidát věří, že je nyní nejlepší období k prolomení íránské obrany. Oba dva body Romneyho domněnek jsou podle něj pádným důvodem k podpoře izraelských snah vedoucích k provedení válečného výpadu. Slova prezidentského kandidáta tak připomínají fanatické hlášky jednotlivých sionistů, se kterými se můžeme setkat také například v české blogerské scéně.

Podle Romneyho je útok na Írán nutný k ochraně samotné existence státu Izraele. Proto také budoucí politika Bílého domu musí v rytmu romneyovské logiky vést k co nejtvrdšímu postoji vůči Teheránu. Potlačí se jedna skutečná regionální velmoc, aby mohla vyrůst velmoc jiná. Bude zahájena loutková vláda nad Blízkým východem přinášející obrovské příjmy přímo do amerických kapes nejbohatších vrstev amerických obyvatel, které slovutný Romney zastupuje.

Je bezesporu jasné, že plán útoku na Írán existuje. Nyní jde jen o to, kdy tento plán bude použit. Svět médií v oblasti Blízkého východu zaplnují zprávy, podle kterých by v případě izraelské sólové akce vůči Íránu měla americká Obamova diplomacie ponechat Izrael bez jakékoli pomoci.  Vysocí američtí důstojníci sice takový plán popírají, ale zároveň existují jisté nepřímé důkazy ukazující na americkou nechuť zapojování se do válečných velmi nákladných akcí.

Izraelský Haaretz sám uvádí, že izraelští diplomaté minulý měsíc jednali s americkými protějšky o operačních plánech útoku na Írán. Agentura Reuters dokonce hovoří o jakýchsi vysokých vládních úřednících majících na starosti zodpovězení mnoha citlivých otázek týkajících se právě útoku na Írán.

Pentagon přemýšlí, jestli má skutečně provést útoky na íránská jaderná zařízení. K rozhodnutí dopomáhá také minulý teroristický útok v Burgasu, o kterém svorně Izrael hovoří jako o Íránem chystané teroristické akci. Doposud neexistují žádné zveřejněné důkazy dokládající jakékoli zapojení Íránu do celého útoku. Jakýkoli útok namířený proti Izraeli, i když bude zinscenován samotným Izraelem, bude dobrou záminkou k přesvědčení amerických kolegů. Izrael také může ve světě tajných služeb donutit jiné státy k přehnané rádoby teroristické akci proti Izraeli jen proto, aby vznikl další dobrý důkaz o správnosti útoku na Írán.

Romney svým stylem politiky představuje další pokračování Bushovské politiky, která přivedla tento svět do éry protiteroristických válek. Vítězství Romneyho v Bílém době může přivést tento svět na pokraj další vleklé velmi vážné války.

SDÍLET