Statistiky v médiích slouží především propagaci pravicových reforem

Statistiky a média jsou jednoduchými nástroji k ovládání lidí a veřejného mínění. Stačí jednoduché, v hlavním vysílacím čase v televizních zprávách se vypustí chiméra o tom, že polovina Čechů chápe nutnost reforem ve zdravotní a sociální oblasti. Ti ostatní nevěřící Tomášové jsou přeci takoví hlupáci, když nevěří ve správnosti obírání těch nejchudších a nejméně schopných sebeobrany. Ve jménu televizních společností, ve jménu tisku máme tedy všichni tleskat nad reformními plány Drábka. Ti zdravotně postižení, ty matky samoživitelky, ti důchodci si vlastně nemají na co stěžovat, protože půlka národa říká, že je to správné. 

Teď není na čase ohlížet se za nějakými detaily jako jsou zákony odporující mezinárodnímu právu, Ústavě ČR. To všechno je jenom výplod našich myslí. Nikdy se neuskutečnila jednání u kulatých stolů, kde to byl právě Drábek, který navrhoval zákony odporující dokonce nařízením Vlády ČR. Proč se ale rozčilovat, když Kalousek dělá z politiky klub zastydlých STBáků a Drábek nechává vydělávat Microsoftu. Tady je určitě možné cokoli. Premiér Nečas to všechno přikryje. Máme tady přeci média a jejich průzkumy, které dokáží jak moc jsou reformy důležité. Nějakých 175 milionů na neoprávněně vyplacených sociálních dávkách, to je přeci jediný důvod, proč ostatní uživatele sociálního systému nazvat podvodníky a zloději.

Proto také Drábek překračuje své pravomoci a nezaměstnaným nařizuje nové povinnosti, které jsou v rozporu s Ústavou a základními právními pravidly. Proč by si to náš člen vlády nemohl dovolit, když jsme národem slabochů. ti vzdělanci s právnickými tituly pracují jen za peníze, a tak není nikdo, kdo by se movipánům postavil po právu. Oni to politici dobře vědí. Dobře tuší, že se jejich protizákonným pokusům nikdo nepostaví.  Je tam přeci předseda vlády a silná ODS, tak proč by se někdo snažil. Existuje tady levice a banda odhodlaných, kteří nyní zahrají na strunu českému voliči.

Oni ti páni a dámy v oranžovém postupují přesně podle zásady škodícího lékaře, který nechá onemocnět pacienta jenom proto, aby se později mohl zabývat jeho léčbou. Pak vyrostou noví hrdinové s růží na klopách. Přesně takový přístup levice může za dnešní hegemonii bezlidskosti ministra drábka. Oni jsou dalšími viníky, kteří mohou za politické pokusy Nečase a jeho týmu. Je směšné sledovat levičáky dmoucí se pýchou nad svými ochránci.

Společnost je na jedné straně masírována médii, aby na druhé straně bylo ohlupována takovými personami pohybné kvality, jakými jsou Sobotka, Tejc, Škromach a řada dalších. Jsou to šaškové, kteří zaprodali lidi pro volební výsledky. Takové máme nakonec volit? Na pravici jsou šílení pravičáci a na druhé také šílení levičáci, kteří se kdysi starali jenom o to, jestli je dostatek bankomatů v České republice.

Tentokrát to byl STEM, který hovoří o nutnosti reforem. Na čí zakázku tato organizace nyní pracuje? Celé tři čtvrtiny lidí mají být podle této agentury přesvědčeni v nutnost reforem.  Jasně, zahrajeme na notu pravicového populismu, takovému malinkatému kupování národních  souhlasů. Když ukážeme veřejnosti, jaký je mediální svět, velká část nesouhlasných hlasů utichne, protože si nedovolí ani hlesnout, aby nevyčnívali z řad občanů. Je populární být zticha a jen tak strojově souhlasit s názorem většiny. Miliardy sem, miliardy tam, o to přeci nejde. Tady jde především o prosazení zájmů lobbingu, kterému pomáhá jak pravice, tak levice. Místo ukazování na skutečný stav budeme prohlašovat pohádky o nutnosti volení ve volbách. Jen hlupák nevolí. Jasně, je tady další báchorka o tom, že nevolič nemá do čeho kecat, když se nepodílel na rozhodování.

O jakém rozhodování? O rozhodování nad tím, kdo ze zlodějů usedne na svých sesličkách? Každá demokratická společnost ctí vůli a názor druhýh. Pokud budou nevoliči vystrkáváni z pole názorů. Potom ti zloději v politických fracích mají mnohem větší prostor. Vládní reformy většinou podporují podle médií vysokoškoláci. Osobně si myslím, že se z těchto lidí dělají zbyteční asociálové. Souhlas s reformem je především daný výší sociální inteligence, soucitu a pochopení o čem je život. Takové věci rozdělující názory podle vzdělání, to jsou jen další zjednodušování celé problematiky. Málo lidí rozumí politologii, málo lidí ví něco o sociologii, tak se nakecají jednoduchá zjednodušení nic neříkajících čísel.