Užiteční idioti jsou nositeli rasismu a nacismu, aníž by si uvědomili, že škodí sami sobě

Co je to aktivní podpora rasismu? Je to hloupoučké ožírání se po nacistickém stylu v zaplivané hospodě podzemní kategorie hospodských zařízení, nebo je to ještě hloupější projev stádovosti během městských pochodů vedených  nácky v čele? Každý bezmyšlenkový tvor, který chce podporovat rasismus, tak může zcela otevřeně učinit například vstupem k náckovskému Vandasovi nebo  k ultraliberálním extrémistům klausovského střihu Petra Macha. Takový rasista kovaný krutou odvahou afrických hyen hřivnatých, tak může obohatit tým Bobošíkové, Okamury nebo věčného důchodce z Vysočiny.

Však ono takových místeček kam uvelebit vypatlaný mozek je ještě mnohem víc. Opět tu platí pravidlo, že hlupákovi je s hlupáky dobře. Indické symboliky štěstí, hra na esesácké eskadry toulající se temnými ulicemi severočeských měst dělá z rasistických zviřátek nový evoluční druh Hommo debilitus. Napravo nalevo nevidí. Pouze chtějí být stádečkem, který by si vybil frustrace denního života na někom slabším. Začíná se schvalováním společensky přijatelného rasismu. Diskriminovat kohokoli je z ideologických důvodů černokošiláčů správné.

Pan nadřízený se rozhodl tak jako esesáci v Reichu segregovat občany na Čechy a nečechy. Není tomu tak dávno, co mi jeden ubožák pod smyšleným nickem a proxy IP adresou prozradil tajemství své hnědé rasismem překypující mysli. Podle něj není Čechem každý, kdo má českou občanku, dokonce jím není někdo kdo má české občanství, není jím ani ten, kdo vlastní český pas. Jaký jasný příklad projevu lidského poddruhu Hommo debilitus.

Člověk se narodí v Čechách, celý život žije v Čechách a umí mnohdy lépe česky něž leckterý “pravý Čech” tam od těch vyznavačů malířských dovedností Ádíka z dob třicátých a čtyřicátých let minulého století. Myšlenkoví zaslepenci  Mein Kampfu vedou vlastní boje uvnitř zkažených duší. Chtějí být tolik úspěšnými, chtějí být tolik silnými, a tak řvou na odlišné slova o mouřenínech, přitom sami nemají cenu jediné podělané podrážky.

Někteří rasisté zahrají roli užitečného idiota. Budou hájit jim blízký apartheid aplikovaný v Izraeli, aby posléze propagovali rasistická videa rasistických písní, vyzvávali ostatní k podpoře nacismu a rasismu, hovořili o minoritách jako o méněcenných nemakačencích. Přesně takoví rasistům blízcí užiteční idioti byli u zrodu nejhorších zvěrstev na světě. Jen aby byli in, jen aby zakopali obřadně své outsiderství, tak si hrají na nácky a rasisty. Ostatně proč ne, jejich milovaný stát s milovanou vládou uznává rasismus, tak oni jen dělají dalšího nacistům užitečného idiota.

Z  užitečných idiotů se stávají hlavní představitelé nového lidského rodu Hommo idiotus. Takový podměrák na poli sociálního soucítění existuje za každého režimu. Před jeho působením pravděpodobně jeho rodiče, jeho předkové podporovali nejhorší zrno komunismu, a tak proto oni se jako jejich potomci zachovají stejně.  Tito idioti jsou užiteční jen tehdy, když dosáhnou jednoho předem stanoveného cíle. Ostatní náckovští přátelé mu zatleskají, možná vznikne vtipná diskuse na téma kvality hlupáčka blbečka, který šíří rasismus především hlavně proti svému zájmu.

Hommo debilitus si neuvědomuje, že škodí sám sobě. On je v tom klubu výjimečných, kterému se nic nemůže stát. Jako prodejná děvka zaprodá svou mysl a názory podle větříku vanoucího kolem jeho dubnové hlavy plné chmýří a prachu zašlých časů slávy věčné říše. Hrami na sarkasmus, oklikami jako ideologičtí stratégové speerovského gigantismu prosazují idelogii rasismu a fašismu, aníž by si jakkoli uvědomovali těch 6 milionů utýraných obětí Vandasovského náboženství.

Inu, užiteční idioti byli a budou stále. Ve svém slova významu se jedná o špinavce, kteří hrají jakoukoli hru, jen proto, aby byli zajímaví a oblíbení pro stejné blbečky stejného ražení. Jak jsem se již zmínil, takoví užiteční idioti ve stejném pokolení možná udávali spoluobčany do komunistických lágrů, ještě dříve možná spoustu lidí poslali do koncentráků. Zkrátka, dlouhá nit se táhne dál a hlouběji. K rasismu stále více tolerantnější Evropa pomáhá takovým skrčkům minulosti a současnosti vylézt z jejich černé nory, ze které se léta báli sami vyjít ven.

Rasismu užiteční idioti se stávají regulérními Hommo debilitus schopných udat i vlastní babičku, pokud jim to vynese prestiž. Stále více užitečných idiotů hraje jejich idiotské hry rasismu, nacismu a nenávisti.