Víra v Boha se neslučuje s rasisem, proč jsou někteří věřící rasisty?

Věřit v Boha a být rasistou? To se vůbec nevylučuje. Ano, vím tímto svým kratičkým zamyšlením naštvu několik věřících. Netvrdím, že každý věřící je rasista.  Netvrdím, že víra je špatná. Osobně nejsem věřící, ale také nikomu jeho víru neberu. Toto není útok na věřící, je to pouze konstatování.  Mnozí lidé říkají, že jsou věřící v Boha, na krku nosí křížek, navštěvují kostely, na facebookové profily dávají do kolonky vyznání: křesťanské. Někteří umístňují do kolonky citátů výňatky z Bible.

Člověk by očekával, že takoví lidé budou ctít slovo Boží a přispějí svou troškou k tvorbě lepšího světa. Pokud mi paměť dobře slouží, v Bibli není nic o rasismu. Ten imaginární Bůh nerozlišuje lidi podle barev, proč tak činí ti někteří věřící? Například ke včerejšímu rasistickému počinu na brněnském koupališti se tito lidé vyjádří, že nejsou sice rasisty, ale když oni cikáni všude kradou, a tak se nediví, když zřizovatel nevpustí ty cikány do koupaliště.

Sami se prohlašují jako věřící, přesto vypustí takové zhovadilosti z úst, popřípadě z klávesnice svého počítače? Tvrzení rasistů obvykle začíná slovy: “nejsem rasista, ale….” , ano, takto argumentují taktéž někteří lidé nereprezentující se znamením kříže a církve svaté. Oni nejsou rasisté, ale přeci jen mají tak trošku rasismus v těle. Ostatně, tyto argumenty lidí nasvědčují něco o vyspělosti ducha každého z nás. Vnitřně sympatizují s rasismem, skrytě uvnitř sebe tleskají na počin rasistů s imaginární mocí, aby posléze tvrdili před televizními kamerami své téze o únosné míře rasismu.

Když někdo řekne, že Romové kradou, je to stejné jako když někdo řekne, že bílí kradou. Je to hloupost. A pokud někdo říká že to není rasismus a najednou argumentuje rasismem, tím de facto neguje svůj názor na věc, protože sympatizuje s rasismem. Je to skrytá hra na rasismus. Veřejně dochází ke skryté legalizaci  rasismu. Je to podobné, jako když dáme prostor rasistům k šíření jedovatých teorií na blogerském serveru. Téměř s jistou  pravděpodobností tyto názory vytlačí zravé nerasistické názory, protože médium poskytující prostor pro názory upřednostní nezdravé formy rasismu mnohonásobně rozšířující čtenost elektronického média.

Kontroverze vždy mnohem více přitahuje, než skutečná obhajoba práv. Proč jsem si vybral jako ústřední motiv víru? Protože tito lidé kdyby opravdu ctili slovo Boží, nikdy by nemohli propadnout rasismu. Neexistuje méně  nebezpečný a nebezpečný rasismus. Existuje pouze rasismus, u kterého bývá často otázkou času, kdy přeroste do jiné formy. Stačí jediný náznak z médií. Skrytý rasismus ve zprávě dokáže odstartovat vyšší level nenávisti.

Taková je přeci pravda. Rasistický pohled je považovaný za jakési neotřesitelné nerasistické dogma. Poté tedy musí být pravdivé zahraniční pojednání o Češích zlodějích. Stejní lidé, kteří se rozčilovali nad zahraničními tabulkami upozorňujícími na Čechy s dlouhými prsty, nyní tvrdí to samé o Romech. Neměli by si takoví lidé stoupnout před zrcadlo? Když šlo milý človíčku o tebe samotného, tak jsi řval jako lev. Tvůj řev by opodstatněná, nikdo nemá právo kohokoli diskriminovat. Jenže to právo nemáš ani ty.

V rasismu platí jedno neotřesitelné pravidlo: “příště to můžeš být ty”. Pokud aplikuješ víru v Boha, nemůžeš prosazovat rasismus, protože rasismus je v rozporu s jeho učením. Všichni jsou božími bytostmi bez rozdílu barvy pleti. Stali se snad z některých tzv. věřících  noví proroci pravdy Boží? Možná se takoví věřící řídí pravidly ortodoxních sionistů, kteří si podle Starého zákona myslí, že jsou národem vyvoleným. Možná v tomto kontextu někteří věřící používají dogmatik ortodoxních sionistů. Oni jsou vyvoleni, a tak mohou šířit rasismus. Jenže tady nejsme v ortodoxním prostředí Izraele prosyceného rasismem a všude překypujícím apartheidem.