Anonymous napadá ugandské servery, bojuje tak za práva LGBT komunity

Porušování lidských práv  homosexuálních občanů v Ugandě nabírá neuvěřitelných rozměrů. V moderním světě není možné, aby byl za sexuální orientaci člověk vězněný nebo dokonce popravovaný. Uganda, která kdysi byla dějištěm masových vražd, tak sama zneužívá institutu trestu smrti k ochraně jakýchsi zkostnatělých křesťanských pravidel. Samotní církevní představitelé v Římě se neřídí tím, čím zahnojili celý svět a tady v Africe jsou stále v platnosti protilidské zákony. Doposud “neodhalená” skupina hackerů, ve světě známá jako Anonymous provedla ihned dva útoky na dvě ugandské webové stránky státní správy. Vybranými “šťastlivci” byl web kanceláře ugandského premiéra a databáze tamějšího ministerstva spravedlnosti. 

Zatímco se Malawi pod vládou Joyce Bandy snaží zrevidovat lidská práva ve své zemi, Uganda si neustále chrání své místečko na předních postech nejhomofobnějších zemí světa. Zatímco se Západ až tak moc nezajímá o dění v Ugandě, Anonymous se zapojili do ochrany lidských práv a vyvinuli několik akcí ve světě nul a jedniček upozorňující na důležitost rovnosti homosexuálů s heterosexuální většinou v této africké zemi. Jednotlivé decentralizované skupinky hackerů tak provedly útok na weby státních institucí a úřadů.

Na webovkách úřadu ugandského předsedy vlády a tamějšího ministerstva spravedlnosti se velkou měrou podílela hackaktivistická supina vytvořena v průběhu roku 2003. Jeden z členů této skupinky, na Twitteru vystupující pod jménem @DramaSett3r seznamuje svět s úmyslem hackerů zveřejnit na internetu všechny odcizené informace z databáze ugandského ministerstva spravedlnosti.

DramaSett3r doslova uvedl: ” dnešní hacknutí  a přetvoření webových stránek ugandského premiéra bylo polední záležitostí v dlouhém seznamu akcí namířených proti vládě a ugandské infrastruktuře páchajících zločiny proti LGBT komunitě

V Africe existuje mnoho zájmových skupin a uskupení provádějících různé druhy hackerských útoků. Hromadné zprávy o útocích na ochranu práv LGBT komunity lze najít například na Twitteru na hashtagu #OpFuckAfrica. Zde je možné dohledat tvrzení o zveřejnění ugandských databází a spoustu dalších informací. Samotný DramaSett3r na Twitteru uvádí, že hashtagy #OpFuckAfrica a #OpFuckUganda byly založeny především  na obranu LGBT práv. Za veškerou aktivitou minimálně na Twitteru stojí zde již několikrát zmiňovaný DramaSett3r, který je zakladatelem  dalších dvou hashtagů #TES a # EliteSociety. Zde jsou především informace o dalších útocích na organizace stojící proti právům menšin.

Celý útok na webové stránky ugandského premiéra spočíval ve vyobrazení krátkého sdělení: ” Byli jste varováni, aby jste nás opakovaně očekávali Vaše porušování práv komunity LGBT lidí nás znechucuje. Všichni lidé mají právo na důstojný život bez represí od někoho s politickými nebo náboženskými předsudky. Měli byste být hrdí na svou komunitu LGBT občanů, protože jednoznačně více trumfů, než budete vy někdy mít. Skutečná ugandský Pýcha je znázorněna v postavení se útlaku navzdory strachu, zneužívání, mučení a vraždám, které způsobuje zkorumpovaná vláda LGBT komunitě.  působila LGBT v rukou zkorumpované vlády. SEREME NA VÁS ugandská vládo! Uvidíme se zase brzy”

Pod tuto výzvu následoval obrázek z první ugandské LGBT Pride, která se v Ugandě konala 6.8.2012. Celý víkend  tak přes policejní akce, zatýkání a bití homosexuální komunita ukázala, že ugandská společnost není tak monotónní jak světu oznamuje místní vláda. Pochod LGBT komunity se konal na březích Viktoriina jezera, na území místní botanické zahrady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ugandská Gay Pride byla pro její aktéry velmi nebezpečná. Všichni její účastníci spolu s organizátory riskovali své životy, svobodu i zdraví. Stoupenci Anonymous začali doslova bombardovat ugandské servery různými útoky. Po útoku na dva vládní weby, došlo k dalším útokům například na místní televizní stanici, zároveň byla napadnuta Ugandská společnost práv , která je profesní organizací ugandských právníků, na kterou hackeři poslali následující zprávu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zhruba před hodinou bylo na Twitteru potvrzeno hackerské napadení ugandské burzy, kde došlo k napadení serverů, zcizení přístupových hesel, kódů. Došlo tak k napadení poštovních serverů ugandské burzy.

Zatímco svět mlčí, v Ugandě se na internetových sítích odehrává boj za lidská práva.