Dnešní střelba na Klause byla projevem totální idiocie

Muž z blízka vystřelil z plastové pistole na Václava Klause. Chrastava byla svědkem podivného chování ještě podivnějšího hračičky s airsoftovou zbraní. Domnělý střelec přiložil zbraň k boku prezidenta republiky a několikrát zmáčkl její spoušť. Sedmkrát strefil prezidenta kuličkami z plynové pistole přímo do jeho lokte. Původně vypadalo, že se Václavu Klausovi nic nestalo, ten však podle nejnovějších informací míří do nemocnice s několika oteklými místy po zásahu kuličkami.  Prezidentská ochranka opět podcenila situaci a nechala nejvyššího ústavního činitele v obležení rozpustilého davu lidí, mezi který se přiblížil podivný střelec. Kdyby v maskáčích oděný extrémista nahradil plastovou zbraň skutečnou, mohlo dnes dojít k velikému neštěstí.

Václav Klaus je velmi podivným prezidentem. Neslouží lidu, neslouží ani pro dobro České republiky. Šíří a distribuuje rasismus, neonacismus a ultraliberalismus, do kterého, jako do prošlého staniolu, přibaluje nenávist k multikulturalismu  a všem minoritám žijícím na území České republiky. Pan prezident není prezidentem nás, ale jeho jájovství, ve kterém vyhrávají vlivné skupiny nacionalistů, kterým nejednou věnovala hlava státu neskonalou náklonnost.

Přesto všechno žijeme v demokratické zemi. Žijeme uprostřed Evropy, v Evropské unii, ve které není možné napadat politiky. K násilí sahají jen ti největší primitivové, kteří neumějí řešit správnou cestou velmi složité problémy. Jakékoli atentáty na politiky, nebo jejich hloupá znázorňování pomocí airsoftových hračiček jsou projevem duševního selhání. Nejsme ve střední Americe, kde jsou na ulici politici stříleni jako králíci na svatováclavské posvícení. Politik je také člověk a každý člověk si zaslouží život. Nikdo nesmí druhému člověku život brát. Nesmí jej nikomu v žádném případě ničit.

Dnešní útok v Chrastavě byl projevem barbara. Toho neschopného neandrtálce, který raději uchopí zbraň, aby se během jedné minuty stal novodobým mučedníkem stejně uvažujících neandrtálců. Extrémisté bez jakéhokoli rozumu přijmou dnešní čin jako běžný prostředek k odstraňování názorových oponentů. Ne, tohle není dobrá a správná cesta. Lidé jsou zajisté naštvaní. Lidé nechtějí angažmá Václava Klause. To ale není důvod k podobným projevům extrémismu.

Co se stane zítra? Budou nahrazeny hračky za pravé zbraně? To je totální šílenství, se kterým nemůže nikdo soudní ani na chvilku souhlasit. Z činu dnešního airsoftaře si nemůže brát vzor vůbec nikdo. Přesně takhle by se niko neměl chovat. Moderní společnost potřebuje moderní prostředky politického boje. Zbraně, náboje nebo nějaké jiné násilnické projevy  chování rozhodně k žádným změnám nevedou a nepatří do nich. Názoroví oponenti se nestřílí, ti se nezastrašují pomocí pohrůžek násilím. Proti politickým oponentům se bojuje na poli argumentů. Proti špatně pracujícím zástupcům lidu se bojuje formou občanské neposlušnosti, formou demonstrací a demokratickým tlakem na státní instituce, jakými jsou například Poslanecká sněmovna, Vláda, Senát nebo Kancelář prezidenta republiky.

Jedinci beroucí “spravedlnost” do vlastních rukou, jsou nekonečnými ubožáky. Černá supernova vybouchne, aby za pár dní všichni na podivného střelce zapomněli. Násilí používají extrémisté. Skuteční borci, skuteční lidé požadující reálné změny, ti nikdy k násilí nesáhnou, protože je to ubohé.