Madridští demonstranti požadovali navrácení ukradené demokracie

Madridské ulice jsou obležené lidmi. Ti se sbíhají k budově parlamentu, kde vytvářejí živý plot odhodlaných chránit projednou práva lidí před právy těch odlišných politiků, kteří hlavně svou politickou šikovností dostali jihoevropské království do velmi složitých potíží. Tady nejde o politikaření, o nějaké bezzubé happeningy po vzoru českých výletníků. Demonstranté s jihoevropským temperamentem se rozhodli převzít iniciativu nad řešením v jejich zemi. Parlament nesmí přijmout jakékoli šetřící opatření, proto se lidé šikují za asistence nesmiřitelné policie před budovou místního parlamentu.

Potyčky mezi davem a pořádkovými policisty vyústily ve střelbu gumových projektilů. Slzný plyn vysílaný policisty na nespokojené občany má vnést chaos do jinak odhodlaných lidí. Podle posledních dostupných informací na 14 demonstrantů bylo policií zraněno a dalších 22 bylo rovnou pořádkovými silami zatčeno. Mezi zraněnými jsou také tři policisté. Jeden z nich je v kritickém zdravotním stavu. Tady nikdo z pořadatelů demonstrací  neřešil nějaké demonstrování o víkendech, tak jak je tomu zvykem v českém, korupcí prolezlém prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hlavním důvodem demonstrací není obhajoba stranických hesel. Důležití jsou lidé. Zejména ti nemocní, důchodci a mladí studenti, kteří nemohou po skončení škol získat práci. Armády nezaměstnaných rostou a s nimi roste také španělské zadlužení vytvořené zejména neschopnými politiky Španělska. Pořádková policie se handrkuje a přetahuje s demonstranty. Ti se snaží dostat přes policejní zátarasy. Policie získává čím dál více posil. Počet nespokojených demonstrantů seč s časem stále zvětšuje. Ochrana režimu odmítá upřít právo lidí na prosazení svých legitimních zájmů, a tak dochází k situacím, kdy je jeden napůl svlečený demonstrant mlácen třemi i pěti policajty najednou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tisíce aktivistů se shromáždilo na náměstí Plaza de Neptune v Madridu. Sto metrů od budovy španělského parlamentu. Teď v jeden okamžik desetitisíce demonstrují proti nelidsky namířeným úsporným nařízením. Demonstranti pochodují kolem budovy a volají po nových volbách. Transparenty dost jasnou řečí promlouvali k proradným politikům. 1300 policistů je nasazeno na ochranu parlamentní budovy. Jeden policejní obrněnec stojí vedle druhého. Jakoby celý výjev vyobrazoval ukradenou demokracii, kterou si na dlouhý čas přisvojili státem placení lháři sdružující se ve vládních politických partajích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zhruba na 200 lidí skanduje před hlavním madridským vlakovým nádražím.  S kandují: “zachraňte demokracii”, “toto není krize, toto je podvod”. Lidé demonstrující proti vládě jsou zajedno. Tato vláda je vládou ilegální a všichni demonstrující mají legální právo proti takovým mocipánům zasáhnout.

Toto právo je narušované pořádkovými silami, které raději slouží režimu, než aby sloužily skutečným lidem Španělska.  Další stovka nespokojenců je rozprostřena na hlavním madridském náměstí Plaza de Espana. Stále více zaznívají názory o ukradené demokracii místními stranami. O spolupráci partají s hospodářskými velmocemi, do které nemohou obyčejní lidé vnést ani slovo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Politici se rozhodli, že zatím potají rozhodnou za ně.  Katalánsko, Valencia a Murcia přeci dávno oznámili, že budou usilovat o nouzové finanční prostředky, a tak si celostátní politici připravují řešení, se kterým běžní lidé nesouhlasí. Představitelé jedné z hlavních protestních skupin, Coordinadora # 25S, neusilují o vniknutí do budovy parlamentu. Jen podle jejich slov  dávají najevo názor obyčejných Španělů, podle kterého je španělská finanční výpomoc sebevražednou misí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přitom demonstrování před budovou parlamentu narušující jeho řádnou činnost může být podle španělského práva pokládané za trestný čin, za který může být každý demonstrant uvězněný až na předlouhý jeden rok odnětí svobody. Každý kdo před parlamentem demonstruje, tak riskuje, že poputuje rovnou do pruhovaných tepláků. 15. září 2012 proběhla jedna z dalších demonstrací, na které bylo přes 50 000 demonstrantů.

Podle doposud nepotvrzených informací, jeden z dnešních protestujících má být po útoku pořádových politicstů ochrnutý.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podle hackerské skupiny Anonymous se členové tajné policie měli infiltrovat mezi demonstranty, kde měli s pořádkovými policisty vyvolat  na konci demonstrace vlnu násilí

 

 

 

 

 

Vyvolají demonstrace ve Španělsku v lidech vlnu odporu vůči politické vypočítavosti?

 

Anonymous jako reakci na dnešní policejní zásah proti demonsttrantům “sestřelila” pomocí DDOS útoků web španělské policie. Po demonstraci tak potkává Španělsko vlna útoků znepřístupňujících například web policie