Výjimka potvrzuje pravidlo, aneb tentokrát má Ahmadínežád pravdu

Ahmadínežád má pravdu. Svět, ve kterém žijeme, zapomněl na člověka a jeho skutečné potřeby. Kapitalismus a jeho peníze ovládají veškeré dění, ve kterém se jedinec ve jménu peněz ztrácí do neviditelného tajemna. Světové velmoci si rozdělují planetu na zóny vlivů, ve kterých jsou předem vybraní udržovaní v umělé chudobě. Vedou se války za účelem vytváření dalšího zla. Toho podivného zla, ve kterém světové velmoci vyhrávají, zatímco ti ostatní mají smůlu. Žijeme ve světě, kde chudší a méně úspěšnější slouží ve jménu prohnilého světového řádu těm bohatším a více vlivnějším. Světový pořádek je špatný a rozhodně by zasloužil totální přeměnu.

Spojené státy od 11. září zahájily světové války ve jménu peněz a nekonečného vlivu. Každý, kdo se nechce podřídit zájmům mocného superstátu, je ihned korunovaným teroristou, kterého je třeba zničit, srovnat se zemí. Spotřební společnost kritizovaná Ahmadínežádem je skutečně problémem vytvářejícím například hladomory  v subsaharské části Afriky. Spojené státy americké se skutečně pokoušejí i za pomoci vojenských prostředků k získání hegemonie nad celý světem. Blízký východ je spolu s Íránem obětí zpravodajsých her Spojených států, Izraele a Saúdské Arábie.

Současná kultura je založena na vykořisťování. Netvrdí to jen mnohdy zbytečně démonizovaný Ahmadínežád. Nejchudší země světa samy poukazují na vykořisťování prováděné takzvaně západním světem. Kolik lidí žije s denním příjmem nižším jak 1,25 dolarů na den? Íránský prezident měl na zasedání Organizace spojených národů totální pravdu. Když si odmyslíte hanlivé výrazy o sionismu, není žádné špatné slovo, které by nepopisovalo současný stav. Izrael vlastní jaderné ubraně, stejně tak Spojené státy. Po dlouhých letech svět pohltilo zbrojení. A to zejména mezi Ruskem a Spojenými státy americkými. Roste výroba a zásobování armád novými ještě sofistifikovanějšími zbrojními systémy.

Bin Ládin byl zabit bez řádného soudu. Okolnosti jeho smrti jsou zatím velmi podivné. Mnoho lidí je zatýkáno, unášeno a následně týráno, a to i po dobu několika let. Soudy se ztratily ve jménu tažení proti teroristickým skupinám, které jsou často financovány právě těmi protiteroristickými bojovníky. Dodnes nebylo přesvědčivě prošetřené celé 11. září. Je mnoho podivností, mnoho protichůdných důkazů naznačující jiný, než oficiální průběh zářijových dnů. Lidská důstojnost, rovné postavení před právem, politici sloužící lidu…..To všechno jsou správné ideály. Nezáleží na tom, že o nich hovoří světem démonizovaný Mahmúd Ahmadínežád.

Třídenní summit Organizace spojených národů měl zhodnotit plnění globálních cílů stanovených v roce 2000. Svět se tenkrát domluvil na na boi proti extrémní chudobě a nerovností mezi chudými a bohatými. Připomínky íránského prezidenta poukazovaly na skutečný stav věci. Západ neposkytuje dostatečnou zahraniční pomoc chudým. Mnohdy se čeká na to, až média zahájí mediální masáž. Potom se najdou peníze k řešení hladomoru. Západní státy využívají přírodní zdroje chudých, mnohdy válkou sužovaných, aby posléze zapomněly na řešení uměle živené chudoby.

Ahmadínežád na summitu OSN řekl jenom to, o čem veřejně hovoří představitelé nejrůznějších humanitárních a mezinárodních organizací. Tento svět je nemocný a málokdy se veřejně hovoří o příčinách jeho nemoci.

SDÍLET