Z islamofobních provokací mají radost především extrémisté a majitelé pochybných deníků

Tam, kde humanista pláče nad zmarem a zkázou, tam rasisté a islamofobové slaví další nové Vánoce. Zlo opět vyhrává. Lord Voldemort osidluje mysl mnoha lehce narušených jedinců, zatímco pár milovníků extrémismu poukazuje na ty muslimy, nebo naopak na ty špatné křesťany. Občas se ptám, kde jsme se jako lidstvo ztratili. Zapomněli jsme někde průvodce civilizací? Kulturní šovinismus šimpanzích světů vyhrává nad racionalitou a úctou k lidským životům. Trapné generalizace vycházející z hluboké nevědomosti zabíjejí jako neviditelné zbraně další miliony lidí. Ti cikáni přeci kradou, muslimové hážou bomby po autech, katoličtí kněží jsou homosexuálové a Židé jsou rasisté. Proč dochází k tak nepravdivým tvrzením? Jedna patriachální společnost se snaží být lepší než ta druhá, aníž by doznala, že obě dvě jsou stejně kvalitní a mají si navzájem co nabídnout. 

Nová slova nahrazují rasismus. Katolický extrémismus je nahrazován právem na vlastní názor. Najednou rasistické je pryč, aby přišlo to konzervativní, jediné správné a pravdivé. Extrémismus nepatří do moderního světa. Je jedno, jestli je to extrémismus lidí skrývajících se za křesťanství nebo islám. Katoličtí fanatici si hrají na podivné vojáky, když provokují jinou kulturu. Kdo jim dal právo urážet ty, kteří jsou v očích nekatolíků nedotknutelní? Urážet víru druhého je barbarství. Je to projev totální debility těch bez jakéhokoli mozku. Politické hrátky odrážející se v jednom filmu splnily svůj účel. Svět se baví o muslimských násilnostech, zatímco tvůrci filmu si mnou ruce nad vysokou sledovaností filmu s pokleslou kvalitou.

Co vlastně sledujeme? Je to cílená provokace křesťanských extrémistů, nebo se opravdu jedná o samostatné hloupé výkřiky jedinců? Kdo stál za filmem o  Mohamedovi? Natočil jej údajně Američan izraelského původu Sam Bacile. Jeho provokativní snímek vypadá spíše jako amatérské video, které chtělo záměrně vyprovokovat násilnosti. Kdo stál za tímto sionistou? Byl sám, nebo za ním stojí další tajné služby?  Samotní herci se nyní tváří jako překvapení naivkové, cítí se zneužití, dokonce nevěděli, že jde o provokativní snímek. Nepřipadá vám to hloupé a naivní?

Sam Bacile je nejspíš islamofob, kterých je po světě na miliony.  Další neandrtálec věřící v neomylnost křesťanství chtěl vyvolat vlnu nenávisti, aby ukojil svou zlem naplněnou duši. Sam Bacile je zodpovědný za všechny mrtvé, za všechny vypálené budovy. Tento člověk je zodpovědný za všechno násilí a měl by za své konání nést plnou zodpovědnost. Zahájil útok na jinou víru, i když věděl, že vyvolá kruté násilí. Je to stejné, jako když jedna američanka zahájí v newyorském metru výstavu s hesly vyzývajícími k ochraně Izraele a boji proti džihádu. Kdo z těch cestujících zná skutečný výraz tohoto slova? V zájmu svobody slova dojde k ideologickému vytváření dalších nových islamofobů. Newyorská židovská obec s takovým demagogickým zvoláním v metru nesouhlasí a provolává ho za nesmyslnost. Tamější islámská obec taktéž toleruje sionistický extrémismus.

Kolik dalších lidí, kolik extrémistů využije chaosu jednoho extrémisticky laděného filmu? Chápou média vůbec co se děje? Útoky na kina v Egyptě ztotožňují s hloupým filmem, přitom pokleslé veledílo nebylo v těchto kinech ani promítané. Mnoho západních médií nemá ani potuchy proč muslimové demonstrují. Film Sama Bacileho je pouhým zástupným bodem, za který se skrývají naprosto jiné hodnoty, které také nemají s islámem nic společného. Je to hořkost nad vnucováním západní kultury do arabského světa, je to zloba z rozvrácení mnoha  jistot. Mírová bombardování Libye, politické hrátky na Blízkém východě, v Egyptě. Vysoká nezaměstnanost, nedostatečná zdravotní péče. To všechno jsou také důvody protestů.

Mnoho lidí si neumí po zkušenostech se svým režimem představit, že by nějaký film mohl vzniknout bez souhlasu kontrolních státních úřadů, a tak se zlobí na Ameriku, která také podporou wahhábismem políbené Saúdské Arábie ovlivňuje arabský svět a jeho podobu. Francouzský satiristický časopis Charlie Hebdo využil pokleslosti videa na Youtube a zvýšil si tak raketovou rychlostí čtenost. Vytištěním hanlivých karikatur Mohameda vyvolal francouzský plátek další kontroverzi, ve které raději francouzské úřady uzavírají v arabských zemích svá diplomatická zastoupení.

Najednou se vyprodaly všechny výtisky a dokonce dalších 75 000 časopisů se pro zvýšený zájem musí dotiskovávat jako nějaký obrovský bestseller. Zisky nakladatelů jsou přednější. Neznámý plátek se rázem stane populární jinde než jen ve Francii. Miliony na kontech jakoby najednou omlouvaly ty desítky zraněných a zabitých. Byznys znamená mnohem víc než lidské životy. Stoupenci koptského kněze Zakarii Botrose, jednoho z největších islamofobů a bojovníků proti islámu, vytvořili pamflet, který dopomohl ke smrti mnoha lidí. Nenávist je především vyvolávána islamofobií a extrémismem katolických šílenců dychtících především po krvi a násilí.