Chytří kandidují, ostatní volí. Aneb idioti volí idioty.

Blíží se volby. Jednotlivé politické tábory se přehánějí jako na nějakém tržišti, aby nalákaly malé děti na nová, ještě lepší lízátka. Nabídnou se vzdušné zámky, aby ti proradní idioti dostali svůj veliký dárek v podobě výnosného místečka na krajském úřadě. Lidská práva, spravedlnost a skutečný stav předchozích vládnutí….to všechno je pasé. Teď nastává veledůležité období obchodů s odpustky. SeveroČeši jdou na politickou soutěž od lesa. Zkoušejí ze spoluobčanů udělat prodejné děvky, které se nechají koupit lacinými televizemi, notebooky a tablety. Levice vsadila na celostátní témata, zatímco pravice zkouší očerňovat své oponenty. 

Politici nejsou nic jiného, než obchodníci se sliby. Jsou to šaškové v dobře padnoucích oblecích. Dobře mluví. Mají za sebou armádu poradců, lobbistů, kteří kdykoli skočí třeba do rozbouřeného moře. Ty miliony a miliardy z krajských rozpočtů za to přeci stojí. Levice se na místních komunálních úrovní zatváří jako jediný správný v poli satanistů. Přitom se zapomene na krajská samoděržaví. Zapomene se na to, jakým způsobem se rozdávají krajské posty. Zapomene se na dobře zaplacené hybatele událostí. Ne, ty krajské rozpočty jsou v pořádku hlavně díky socanům, to dá rozum. Jakákoli ukázka na spolupráci s pravicí, to je přeci obyčejný výmysl, který se nehodí do předvolebního mumraje.

Poštovní schránky budou přeplněné, zatímco zaplacená klaka levičáků a pravičáků pozdvihne své klávesnice k elektronickému boji o poslední hlas nerozhodnutých. Drábek odešel, a tak je tu oranžová růže, všechno napraví, pokud ovšem dostane hlasy chytrých voličů. Samozřejmě, všichni pomlčí o tom, že většina smluv je dojednána doslova idiotsky a nejdou zrušit bez velmi rozsáhlých následků pro celostátní kasu.  Český volič si tak nějak zvykl být opíjený rohlíkem. Stačí rozesmátý Sobotka nebo Nečas, a rázem je všechno v pořádku.

Za socanů se sice kradlo, ale lidem se žilo lépe, proto lidé možná zvolí menší zlo, které se ve výsledku obrátí proti nim. Taková zdravotní sestra je teď vláčená blátem, zatímco za orandžády mohla lépe dýchat. Proto pomyslná volička přiloží hlas levičákům  Co na tom, že většina “reformních” opatření neoliberálů nejdou zrušit. Ona bude mít své a jak se žije ostatním, na tom přeci nezáleží. Za Nečase se zvyšují daně, ale přece jenom jsou ti levičáci upozaděni. Dokonce ten “sociální stát” jde ke dnu, tak proč nevolit modrou barvu?

Jednotlivé tábory poblouzněných využívají vlastních nástrojů vyhovujících politickým nevzdělancům. Naprostá většina voličů v žádném případě neví ani omylem co všechno jejich oblíbená skupinka lhářů po celé volební období dělala. Klasickému Čechovi se objeví v zásuvkách paměťových slotů zářivá  vystoupení jednotlivých papalášů. Sobotka tak krásně hovoří před lidmi, chce zachránit národ před satanským Nečasem, a tak je správné tohoto politika volit. Z obyčejného přisvojitele poslaneckých náhrad si část voličské základny vytvoří novodobého Jánošíka bez poskvrny na slušivém, poněkud předraženém sáčku. Naopak pravicoví oblíbenci dají na Nečasův boj proti “sociálnímu státu”. Zvyšování daní je sice napřesdržku, ale je to zlo, které milovníci neoliberálního kapitalismu překousnou. Nečas tak horlivě před kamerami České televize bojuje proti “nemakačenkům”, Modrá strana jako firemní značka přináší uspokojení milovníkům kapitálu.

Lidé si zvykli vnímat velké parlamentní partaje jako firemní značky s bájnou minulostí a snad i budoucností. Skutečnost pro stoupence levého nebo pravého křídla nehraje roli. Levičák označí socany nebo komunisty, protože televize říkala to a ono. Pravičák udělá to samé. Nikdo z obou táborů ani omylem nezavadí o fakta. A když už se bude jednat o fakta, tak tato fakta budou jednotlivými partajemi ideově zabarvena a ohnuta podle potřeby PR oddělení jednotlivých stran. Ten Rath, nebo Dalík….to jsou jasně oběti systému té či oné skupinky vlivných. To je jasné a ten Vondrouš zrovna tak.  Je médii označovaný za komunistu, proto se demonstrativně musí volit ten či onen názorový proud. Nikdo se nezamyslí nad činy výše jmenovaných. Jsou to exponenti jednotlivých politických táborů, a to stačí…..víc není potřeba. Na co používat vlastní mozek, když je tady předžvýkaný názor ovčích stád.

Chytří kandidují, ostatní volí. Aneb idioti volí idioty. Taková je situace v České republice. Hospodářská situace se zhoršuje a lidé podléhají stále více populismu. Jednoduchá řešení jsou u mnoha spoluobčanů silný lékem. Proto se nesmíme divit, že získávají na popularitě hnutí potlačující lidská práva. Hradem živení neonacisté a klerofašisté z Akce D. O. S. T. , Machovo Svobodní a dokonce hloupostí prolezlí náckové Vandase získávají určitý procentuální vzestup.  Někteří duševně slabší a jednodušší jedinci škubaní neoliberální hydrou rádi pocítí povýšenost nad částí obyvatel. Tito lidé potřebují viníka, na kterého by si ukazovali. Otci od rodin a matky “spořádaných” dělníků rádi poukážou na méněcenné. Na ty, kteří mohou za jejich bebínka.

Prohradní média, nečinný stát a hnědnoucí vláda udělají své. Poskytnou prostředky k reklamním naci setkáním například v ulicích severočeských měst a vesniček. Státní selhání. Vykašlání se na sociální politiku, zapomenutí na jednotlivé sociální projekty. To všechno vytváří dobré podhoubí k eskalaci násilí v podobě znásilnění naciskupinami jako jsou například Dělnická strana, Akce D. O. S. T. nebo ulltraliberální Svobodní Petra Macha. Populisté v dnešní situaci získávají nejvíc. Nabízejí hloupá řešení plná hloupých a nešťastně zvolených nápadů. Rasisté se skrývají za tradicionalismus. Skrývají sympatie k neonacismu a k hnutím potlačujícím lidská práva. Klasický rasista, Tomio Okamura, se brilantně skrývá za svůj multikulturní původ, i když proti multikulturalismu brojí, kde se dá. Jak trapná jsou jeho cirkusová vystoupení plná cikánů přivlastňujících si Okamurovo psací náčiní……..

Bobošíková, Zeman, Mach, Vandas a Okamura mají jedno společné. Používají rasismus, nenávist a populismus k politické kariéře. Okamurovi nevadí prosazování nacistických plánů Národní strany. On přeci kouká na politiky a nikoli na partaje. Takový diletantismus je velmi nebezpečný, protože právě za něj došlo ke zrodu tolik nebezpečného nacismu. Stále více lidí se nachází ve stále horších podmínkách. Místo aby ze zhoršení životních podmínek voliči obviňovali parlamentní politické strany, nechají se stejní voliči opít vymyšleným rohlíkem o podružných obyvatelích nebohého státu.

Opravdu máme nějakou skutečnou volbu? Dvacet let se politikou pohybují recykláty. Recykláty, které ti hloupí idioti neustále volí. Jednou recyklovaní politici mají oranžové, modré, hnědé nebo rudé tričko. Pořád jsou to ale stejní lidé. Novým trendem je zakládání nových partají, ve kterých se skrývají recyklované tváře. Malé neparlamentní strany tak často bývají obchodním záměrem regionálních lobbistů. Není se čemu divit. O komercionalizaci politiky se hovořilo dávno před Věcmi veřejnými. Byli to zejména ODS, ČSSD a TOP09, kdo přeměnili politické strany do pozice obchodníků s přilehlými eshopy. Mimochodem, skoro všechny parlamentní strany mají internetové obchody, pomocí kterého například TOP09 financuje také svou činnost.

Vysoká politika v České republice není o ničem jiném, než jen o střídání modrých s oranžovými. Ti další v divadélku mocných hrají jenom podružnou hru . Tato země ve skutečnosti nemá žádnou levici a pravici. Jsou to stejné tábory recyklátů pracujících podle toho, co vyhovuje kapsám přeplacených služebníků státu.