Je cvičení Francie a Velké Británie ve Středozemním moři přípravou na válku v Sýrii

Válečné lodě Velké Británie a Francie směřují  syrským břehům. Svět se nemá bát, nejde o přípravu na válku, ale o jedno z mnoha cvičení, která se v této části světa odehrají. jaká je to náhoda. Syrský režim ničí své obyvatelstvo, zatímco tajné služby USA, Turecka a izraele připravují vše potřebné ke svržení Asada z jeho postu. Tady nejde o výhružný postoj, to jen vojáci cvičí na co kdyby…..

Východní oblast Středomoří je nádherným místem k cvičením těžké vojenské techniky. Co na tom, že kousek odtud je Sýrie a její proíránský režim? Nyní se bude na italských, albánských a tureckých březích nacvičovat vyloďování vojenských jednotek na středomořská pobřeží. Velká Británie s Francií pošlou v nejbližší době k břehům Sýrie námořní síly. Snad mariňáci poslouží jako odstrašující případ pro co kdyby….”Podívejte se Asade, tady je armáda a jak krásně cvičí, pokud se neuklidníš, nebude se jednat o cvičení, ale o praktickou ukázku budoucího osudu tvého režimu”,  jako by chtěly západní armády zahájit podobně laděný monolog.

Velká Británie pošle vrtulníkovou loď Illustrious. Společnost bude britským vojákům dělat také  velká výsadková loď Bulwark.  Na palubu takové výsadkové lodičky se vejde rovných 400 vojáků. Čtyři stovky po zuby ozbrojených lidí je schopných demonstrovat svou nekonečnou sílu proti režimu. Uvažuje snad Západ o vojenském řešení celého konfliktu? Výsledek tajných služeb se dá těžko ovládat. Spojené státy se Saúdskou Arábií, Izraelem a nyní i Tureckem připravují ovládnutí situace na Blízkém východě. Ve jménu zaoceánských zájmů země s hvězdami a pruhy dochází k pseudocvičení.

Torpédoborci, fregaty, ponorky a dokonce i francouzská letadlová loď Charles de Gaulle hodlají demonstrovat sílu dvou evropských států. Je to ta stejná síla, která si před mnoha měsíci podávala ruce s Kaddáfím, aby na něj za několik měsíců ty stejné státy pořádaly mírová tažení. Zatímco se zvláštní velvyslanec OSN a Ligy arabských států Lahdar Brahímí schází s Bašírem Asadem, tam daleko od prezidentských paláců zuří krutá válka vytvářející z lidí bezdomovce, sirotky, vdovy a vdovce. Krutá humanitární krize zabíjí a ohrožuje obyčejné lidi nemající nic společného s Asadem a zaoceánskými zájmy Spojených států amerických.

Boje mezi povstalci a armádou by měly skončit bez jakýchkoli předběžných podmínek. Ale jak tyto boje mají končit, když jsou zbrojně podporované Saúdy. Jak mají skončit, když jsou podporované Mossadem a americkými tajnými službami? Nově do celé mozaiky vstoupilo Turecko, které využívá situace a vyřizuje si účty se syrskými Kurdy, kteří dříve podporovali Kurdy na straně tureckých hranic. Televize z Ankary informuje o odstřelování syrských vojenských pozic. Ale už neinformuje o počtu mrtvých civilistů. Snad jakoby svět zapomněl na turecká prohlášení o nutnosti dalších válečných front v Sýrii.

Mimochodem, je to také Turecko, které vyhrožuje novinářům a nutí je zatajovat informace o dění v Sýrii. Několikrát o podobných krocích turecké vlády informovala Mezinárodní organizace ochránců lidských práv Výbor na ochranu novinářů. V současnosti je v Turecku vězněno na 76 novinářů a většina z nich jsou kurdští novináři, kteří nesmějí informovat pravdivě o počínání tureckých tajných služeb a turecké armády na pomezí syrsko-tureckých hranic.

Arménie vypraví letadlo s humanitární pomocí a Turkové se opět domnívají, že v daném letadle jsou zbraně. Pět hodin s velkým humbukem prohledávají v tureckém Erzurumu humanitární zásilky, aby je následně povolili dopravit do syrského Alepa. Bylo to další představení, ve kterém se svět měl podívat na to, jak Turecko dbá na bezpečnost. Ta země s rudou vlajkou půlměsícem a hvězdou není přeci agresorem, ona je ochráncem a snad i obětí syrského zlotřilého režimu. Nikoho nyní nesmí ani koutkem mysli napadnout, že Atatürkova země dávno předtím armádou zasahuje jak v Iráku, tak v Sýrii.

Turecko o celé zásilce vědělo, přesto média udělala z předem připravované prohlídky obrovskou šou, ve které teroristé chtějí udělat to či ono. Na palubě nákladního letounu An-12 se nacházelo 1.400 balení s potravinami. Nic víc, nic míň. Přesto média zřejmě díky přispění tajných služeb udělala z naprosté normální záležitosti  skoro ohrožení turecké suverenity.

Stane se ze Sýrie nakonec další Libye?