Na Ústecku vyhráli komunisté, zatímco extrémisté to projeli na celé čáře

Náckové a extrémisté dostali pořádný výprask.  Občané Ústeckého kraje ukázali, že v žádném případě netolerují extrémně homofobní a rasistické názory, které Vandas a jeho cirkus pošuků  dennodenně vysílali do severočeských městeček a obcí. Dokonce ani prezidentský chráněnec v podobě Svobodných občanů neslavil žádné velké úspěchy. Plná ústa  rádoby politických prohlášení, nyní vypadla v niveč. Lidé nejsou ovce a velmi rychle pochopili, že tlučhubové se svými naciskupinkami nemakačenků nejsou řešením pro severočeské potíže. Občané chtějí změny, proto Vaňhová s týmem orandžistů nestojí na stupíncích vítězů. Přinesou tyto volby Ústeckému kraji nějaké zlepšení? Jsou velké strany nějakým řešením? Je současná politika nakloněna občanům a nikoli lobbistům?

Ústecký kraj byl kdysi díky panu Houskovi a jeho partnerce a hejtmance Vaňhové médii přirovnáván k italskému Palermu.  Svazky, dokonalá spojení a propojení mezi oranžovými spolupracovníky zcela jistě existují i po dnešních krajských volbách. 33.94 % voličů rozhodlo. Přeměnilo politické karty, které stejně teoreticky mohou zůstat v současném, mírně pozměněném stavu. Nyní záleží na zákulisních diskusích a debatách. Kupodivu, jsou to ty politické strany, které samy o sobě rozhodnou, jestli budou nebo nebudou respektovat přání voličů.

Kdo bude nyní hejtmanem? Bude to opět Vaňhová?  Současné krajské vedení bude stejně u moci. Politici mající máslo na hlavě povedou politická jednání, na jejíchž koncích budou obsazená, dobře placená krajská místečka. Opět vyhrála levice. Lidé zcela správně pochopili, že vládní recepty přinášejí spíše starosti, než nějakou šanci na normální život. Teď už nešlo “jen” o ty zdravotně postižené. Ve hře byly osudy většiny obyvatel nejen Ústeckého kraje.

Těch 33.94 % voličů zvolila Komunistickou stranu Čech a Moravy do krajského vedení. Česká strana sociálně demokratická, Severočeši.cz, Občanská demokratická strana a Hnutí PRO! kraj obsadí další krajská místečka. Další strany naštěstí nepřesáhly magickou pětiprocentní hranici. Nakonec je to dobře. Kdo další byl v politickém výběru?  Byla to například Bobošíková, byl to Vandas, byl to věčně navracející se Zeman. Klausův  chráněnec Mach…..Byla to čtveřice rasistů, neskutečných smyslových chudáků prosazujících nenávist na úkor druhých.

Není divu, že prohráli. Obyvatelé severních Čech nejsou až zas takovými hlupáčky, jak si původně mysleli bezmozkoví volnomyšlenkáři věčně zapadajících árijských myšlenek. Dnešní volby jasně ukázaly, jak dopadnou extrémisté na celostátní úrovni. Nedostanou se do Poslanecké sněmovny a budou pouhými vymaštěnci na pokáleném pergamenu duševní dekadence. Takový Paroubek jindy překypující až nezdravým sebevědomím reaguje na volební neúspěchy po svém. V Ústeckém kraji obsadil mizerných 2,79 % z celkového počtu hlasů. Národní socialisté tolik mediálně profláklých tváří doplatili stejně jako Zemanovci na kult osobnosti doprovázený nedostatkem tváří. Oba dva vsadili na populismus. Jak vidno, dekadence politického prostředí není všechno.

Na celostátní úrovni prohrála také jedna z Rathových žen. Paní Mascheková skončila, i když ji podporoval její tehdejší zaměstnavatel, toho času nalézající se v libereckém kriminálu. Nepomohlo ani provolávání “věčné slávy a nekonečné dobroty”. Rath v mnoha očích levicových voličů představuje novodobého Jánošíka. Levicoví extrémisté dostali nový dárek v podobě mučedníka. Jakéhosi martyra, bojujícího za něco, čemu všichni ostatní ani omylem nerozumí. Nepravdivá pohádka o “dobru”, jak je vidno, ani omylem nepomohla. Stejně tak prohrál současný ministr Vondra. Ten se nyní musí bát, aby vláda nepadla. Okamžitě by v takovém případě skončil v propadlišti dějin.

Jak moc u voličů Severočechů.cz zabrala taktika her a soutěží o věcné ceny?  25 617 zvolilo novou politickou stranu, která tak ráda pořádá tomboly a veřejná vystoupení prokládaná cenami pochybných vlastností? Jak moc spoluobčanů sedlo na děvkařský podtón jedné regionální partaje? Je z tohoto ohledu volební vítězství legitimní? Určitě ano. Z formálního hlediska není co namítat. Partaj dělá něco, co není protizákonné. Partaj ale také dělá něco, co není řekněme košér a naprosto správné. Politika nikdy nesmí být prostředkem obchodování. Severočeši.cz tak jsou určitým slova smyslem naprosto stejnými populisty jako jsou jejich velcí političtí kolegové. Vyplatí se jednomu českému regionu taková partaj ve věcech veřejných?

Vandas pokládal Ústecký kraj za svou doménu. jakýsi cvičební tábor, na kterém by si mohl připravit zbraně na celostátní klání. Jak je vidno, jeho záměr se mu ani v nejmenším nepovedl. A je to také dobře. Kdyby Vandas zasedl v krajském zastupitelstvu, byla by to stejná ostuda, jako když  Zlatí úsvitáři po esesácku napochodovali do poslaneckých škamen řeckého stánku státnosti. Náckové nepatří do moderní společnosti.  Stejně tak do ní nepatří další populisté, rasisté a další podivíni politického nebe té zvláštní lobismem prosycené politiky.

Výhra komunistů, coby levicové frakce dalšího vládnutí, není ani omylem automatickou výhrou pro občany České republiky.  KSČM není o nic čistější, než všechny ostatní politické strany. Volby nejsou alfou ani omegou. Jsou jen jednou z vedlejších her, ve které hrají hlavní role politické dohody, politikaření, lobbisté a prosazování moci těch, které běžný volič ani omylem nezná. Chce snad někdo tvrdit, že komunisté jsou víly uprostřed měsíčních blat? Bude zachována vůle lidu a dojde k přetrhání socanského samoděržaví? Samoděržaví je prováděné také pomocí koaličních partnerů Sociálních demokratů. V tomto projektu figuruje ODS, ČSSD a mnoho dalších součástí podílejících se na rozdělování krajských dotací.

Dodnes se jednotlivá místa na krajském úřadě rozdávají nikoli na základně odbornosti, ale na základě politické příslušnosti. Jsi socan, dostaneš to či ono místo. Podobně to zajisté chodí také v jiných politických stranách. Jsou nové volby zárukou konců podobných praktik? Občané by se měli dotazovat především na tyto problémy. Levice ve formě  Sociálních demokratů začala s hospodařením podivných kvalit. Zašlapou nové výsledky léty ověřenou praxi?