Pavel Vondrouš chce od prezidenta omluvu? To je docela dobrý vtip

Pavel Vondrouš chce od prezidenta republiky omluvu? To je docela vtipné. Člověk, který naplánuje útok na nejvyššího ústavního činitele, vytáhne airsoftovou zbraň a následně sedmkrát střelí  v davu lidí  do prezidentovy ruky, chce nyní omluvu po člověku, kterému chtěl ublížit? Copak Pavel Vondrouš není atentátník? Kdyby dotyčný útočník měl v ruce něco jiného, než jen obyčejnou hračku na kuličky, byla by Česká republika bez hlavy státu. Můžeme nenávidět politiky, můžeme jim nadávat, ale nikdy bychom neměli na politické oponenty střílet, nikdy bychom jako občané neměli použít násilí. 

Pavel Vondrouš je extrémista jakých je po republice na tisíce. V jeho slovech vystupuje politická naivita jednoduchých řešení, ve kterých se najde snad jen jedinec neschopný napsat jednu jedinou větu bez pravopisné chyby. Pavel Vondrouš může děkovat především neschopnosti prezidentské ochranky. Kdyby Klausovi bodyguardi jednali tak, jak skutečně měli, nemusela dnešní extrémistická hvězdička zářit na podivném nebíčku. Jeho pravopisně przněná prohlášení by byla nahrazena hřbitůvkem, na kterém by skončil jeden lidský promarněný život.

Je velmi smutné, že si Pavel Vondrouš neuvědomuje, co všechno mohl svým činem spáchat. Kdyby ochranka vystřelila, mohly kulky zranit nebo dokonce zabít některé další nezúčastněné účastníky. Stejně tak, kdyby ochranka skočila na Vondrouše, mohlo v následující potyčce dojít ke zranění dalších lidí stojících v těsné blízkosti střelce. Extrémně politická slepota jednoho hlupáka mohla ohrozit někoho dalšího. To ale správného airsoftového atentátníka nezajímá. On nejspíš přemýšlí nad budoucí mediální slávou dvou následujících vteřin.

Dvacetišestiletý atentátník údajně nepočítal s tím, že Klausovi ublíží. Čekal na příležitost, ve které by údajně nikoho jiného nezranil. Chtěl příležitost a jako airsoftový násilník si není vědom toho, že by měl být atentátníkem. Když se to tak vezme, v myšlenkách extrémisty by měl být prezident Vondroušovi vděčný, protože konečně Václav Klaus ví, jak moc kvalitní má ochranku. Proč se celý případ podobá českému filmu “Ještě větší blbec než jsme doufali”? Přesně o tomto je ten svět extrémistů. Pravicoví i levicoví extrémisté si nikdy neuvědomí důsledky svých chování. S pistolkou na vodu by Vondrouš vypadal jako blázen. Jak asi stejný člověk vypadá s atrapou skutečné zbraně? Místo vody pokropil Klausovu ruku malými kuličkami. Kdyby nebylo lidí poblíž, bylo by těch střel více jak sedm.

Umíte si představit, že bych svět obletěl s tím, že jsem vytáhl stříkací pistoli nebo že bych vystřelil nějakou růžovou kuličkou, která by neměla vůbec žádný účinek? Bylo by to absolutně bez účinku a bylo by to spíš asi tak pro smích,“, prohlásil Pavel Vondrouš během pouliční tiskové konference. Na jedné straně střelec popírá úmysl zviditelnění se, aby posléze bez problémů popřel to, co řekl. Střelec a atentátník v jedné osobě toužil být celosvětově známým. To se mu skutečně povedlo. Celý svět se dozvěděl o neschopnosti hradní ochranky. Celý svět se dozvěděl o jednom šílenci vytahujícím na prezidenta atrapu zbraně.

Imbecilní touha po slávě je přikrývána politickými ideály. Pracující lidé mají v myšlenkách Pavla Vondrouše právo první střelby, protože platí daně, a tak se ani nějakého trestného činu nedopouští. Dialogy nikam nevedly, a ta přicházejí plány  útoků na ty, kteří jsou opakovaně voleni i těmi pracujícími? Včerejší střelec nestřílel za nás ostatní občany republiky. Střílel především sám za sebe. Prezident by měl podle Vondrouše lépe volit slova. To je opravdu vtipné. útočník, který by měl šoupat nohama, si ještě dovolí okřikovat toho, proti komu páchal útok?  Václav Klaus má právo nazývat útok atentátem. Protože to, čeho se Vondrouš dopustil, byl skutečný atentát se vším všudy.

Uprostřed Evropy není možné, aby bylo střílení kuliček z atrap skutečných zbraní na politiky něčím normálním. Václav Klaus má pravdu. Nad tímto činem nelze jen tak mávnout rukou.   “Kdyby tam byl opravdový maniak, tak jich tam mohlo ležet hodně, nejen pan prezident.“, řekl střelec přítomným novinářům. Ano to je jistě pravda. On tam klidně stačil jeden maniak s airsoftovou zbraní a mohli tam ležet také další lidé. Ti tam neleží jenom vůli neschopnosti ochranářů.

Jeden liberecký svářeč ukázal světu, jak mohou být někteří lidé hloupí. Pavle Vondrouši, vy byste se měl především omluvit.

Jste trapným extrémistou, za kterého se každý rozumně levicově přemýšlející člověk stydí.