“Vtipy” namířené proti Romům, Židům a jiným menšinám, vypovídají o mindrácích těch, kdo je vyprávějí

Vtipy namířené proti Židům, Romům a dalším menšinám jsou projevem totální idiocie. Je to projev nekonečného duševního poklesku, kdy je nedostatek rozumu nahrazený rádoby černým humorem. Co je vtipného na vyprávění o popelníku a Židovi? Co je vtipné na vyprávění o tom jak cikán na sociálce dělá to či ono? Proboha kam až mnozí z nás klesli? Ne, tohle nemá s humorem nic společného. Je to degradace lidí za účelem ponížení lidství na tu nejnižší možnou úroveň. 

Kolikrát se na mnoha Facebookových skupinách objeví ti takzvaní žertéři? Najednou do placu hodí xenofobní hlášky, však on se někdo s nulovou inteligencí chytí. To by bylo kdyby ne. Na českém Facebooku je na dva miliony lidí, tak zcela určitě bude mezi takovou masou názorů někdo s pokleslým IQ tyqve. Rasismus a nenávist si vždy najde nějakou skulinku. Vždy si najde nějaké posluchače, kteří si mnohdy z naivity neuvědomují, že tleskají rasismu a nenávisti, která by se mohla bez problémů obrátit proti nim samotným.

Protižidovské vtipy jsou namířené na znevažování holocaustu. Najednou se šest milionů mrtvých a umučených lidí dostává do špinavých úst rasistů, antisemitů, těch kteří si ani omylem neváží lidského života. “Víš co řekneš židovi v restauraci, když se hrabe v popelníku?…”, haha to ale vtipné. Člověku až z toho běhá mráz po zádech.  Zplynovaní lidé nemohou být nikdy  obsahem jakýchkoli rádoby žertů. Kde je úcta k památce strádajících lidí? Kde je odsouzení vybíjení lidí kvůli rasovému původu? Sakra, proč si někteří ubozí jedinci myslí, že tím vyvolají nějakou nevídanou bžundu?

Takových vtipů je na tisíce a všechny mají jednoho jediného jmenovatele. lidskou hloupost a naposté postrádání lidství. Takoví vykladači stupidit by si měli okamžitě sednout do stroje času s místem určení Terezín, Buchenwald nebo Dachau. Na vlastní kůži by si mohli vyzkoušet o čem jsou ty jejich rádoby vtipy. Je to podobné, jako když estonská plynárna GasTerm umístnila do své reklamy Osvětim. Brána Arbeit macht frei okomentovaná trapným reklamním sloganem: “Plynové topení – flexibilní, pohodlné a efektivní” je opravdu další nemístnou rasistickou přestřelkou stejně ubohou jako jsou ty tisíce antisemitsky namířených vtipů.

Lidský život je nejdražší devizou a nikdo na světě by neměl znevažovat smrt druhých. Jsou věci, ze kterých není možné dělat jakékoli vtipy. Rasismus je vždy špatný, ať se jedná o kohokoli. Stejně tak jsou ubohé vtipy o Romech. Opět je tu oslava rasismu, ve kterém kulturní šovinismus slaví podivný svátek. Pár zamindrákovaných hlupáků vypráví rádoby vtipné příhody o tom , jak je ten cikán méněcenný a ten bílý mačo jak je utiskovaný. Ve vtipech namířených proti Romům vystupují Romové jako zloději, promiskuitní sexem  pominutí jedinci. Vystupují v nich jako zneužívači dávek mající nespočet dětí. Zamindrákovanost, pocit méněcennosti některých členů majority přímo čiší z každého slova, z každé slabiky takových rasistických žvástů.

Mnozí “blogeři” z iDnesu mají zajisté rádi podobné proticikánské vtipy. Vždyť je to alfa a omega jejich náboženství. Takový Matějka, Polanecký nebo Král, jakoby opisovali z vtipů namířených proti Romům. Ty rádoby vtipné povídačky obsahují stejné nesmysly jako veledíla před chvílí jmenovaných rádoby blogerů. Zkuste se schválně podívat na jeden web zabývající se “vtipy”, naleznete zde kolonku namířenou na Romy: Obsahem každého výlevu je rasismus. Ten totiž v podobně ražených dementnostech tvoří sto procent celého obsahu.

Další velmi početnou komunitou v nemístných vtipech jsou černoši, Somálci, vlastně Afričané obecně. I zde hraje prim rasismus mnohdy přirovnávající lidi ke kobylkám, sarančatům a dalšímu škodlivému hmyzu. Hladomor, umírání dětí, utrpení obyvatel Sahelu, to všechno je předmětem podivné zábavy mindráky oplývajících individuí. Je to trapné a ubohé, ale co by se dalo očekávat od hlupáků milujících podobné nesnášenlivosti?