Zuzanka je mi vzorem

V Českých Budějovicích se mi předčasně narodila dcera Zuzanka, která je velká bojovnice, i když jí sudičky toho zdraví moc nenadělily. Důsledkem předčasného porodu se Zuzanka potýká s dětskou mozkovou obrnou spastické formy. Je upoutána na invalidní vozíček a plně závislá na pomoci při sebeobsluze a dalších potřebných úkonech pro život. Při prvním setkání s fyzioterapeutkou mi bylo řečeno, že Zuzanka nemá ani úchopové reakce, což byla pro mně zpráva neuvěřitelně bolestivá. Po pár týdnech vstřebávání informací od odborných lékařů jsem si řekla, že udělám maximum pro zdraví dcery, ať to stojí, co to stojí.

Tvrdě jsme cvičily 4x denně Vojtovu metodu, jezdily na pobyty do lázní a léčeben, navštívily jsme léčitele, lékaře a nespočet dalších odborníků. To vše a dalších mnoho rehabilitací, kompenzačních pomůcek a léčby má smysl pro zlepšení Zuzančina zdraví. Někdy si říkám, že to je, jako kdyby Zuzanka studovala dvě školy, základní a rehabilitaci, která se pro nás stala důležitým článkem v životě. Podařilo se nám Zuzanku integrovat do běžné školky, následně i do školy s asistentkou. Po hodně letech jsem se naučila od Zuzanky spoustu věcí, proto mi je vzorem.

Pro zdravotní stav Zuzanky se snažíme stále dělat maximum. S nástupem puberty se však zdravotní stav rapidně zhoršil, zvláště při udržení zad při sezení ve vozíku, Zuzanka začala mít bolestivé křeče v dolních končetinách. Lékaři doporučují operativní zákrok na chodidle nohy. V lázních Klimkovice je nově otevřena léčba.Výjimečnost tohoto programu spočívá ve vzájemném propojení intenzivní nadstandardní individuální léčebné tělesné výchovy, účinků speciálního stabilizačního oblečku, klimkovického přírodního léčivého zdroje (jodobromové solanky) a dalších podpůrných procedur.

Takto sestavený terapeutický plán přispívá ke zlepšení nejen fyzických, ale také mentálních schopností dítěte, ke zlepšení soběstačnosti, ke změně schopnosti koordinace těla v prostoru, změně patologických reflexů, obnovení správných pohybových návyků a posílení svalové síly. Léčba vychází ze zkušeností rodičů fyzioterapeutů, kterým se narodila postižená holčička a nyní v dospělosti chodí, studuje a je zcela samostatná.

Terapii, kterou jsme již jednou absolvovali za finanční podpory celé rodiny, byla pro nás velmi pozitivní odezvou. Výsledek léčby je nejvýraznější za posledních 8 let. Pro udržení a dalšího zlepšení zdravotního stavu je nutné terapii opakovat. Bohužel tato terapie není hrazena žádnou zdravotní pojišťovnou a naše veškeré finanční rezervy byly již vyčerpány.
Touto žádostí bych Vás chtěla poprosit o finanční pomoc, abychom umožnili Zuzance absolvovat tento Specializovaný léčebný program KLIM-THERAPY, který stojí 47 200 Kč za 4 týdny terapie. Jako rodiče pro svou handicapovanou, a přesto velmi bojovnou a ctižádostivou dcerku Zuzanu, chceme udělat vše možné i nemožné, aby měla co nejkvalitnější start do svého dospěláckého života, rozhodli jsme se obrátit se na Vás s touto žádostí.

Děkuji za Váš čas a v dnešní hektické době i trochu pozastavení nad hodnotami života.
K přispění na ověřenou sbírku je možné dostat doklad.

http://www.kontobariery.cz/Komu-pomahame/Komu-muzete-pomoci/Zuzanka.aspx

 Jana, maminka

Sháníme ještě:47 200 Kč

JAK MOHU PŘISPĚT?
číslo účtu: 777777222 / 0800
variabilní symbol: 005916

SDÍLET