Bude Míloš Zeman v případě zvolení pokračovat ve svém zničujícím kurzu opoziční smlouvy?

Miloš Zeman a jeho nekonečné pohádky o opoziční smlouvě. Brilantní vypravěč pohádek o Tisíce a jedné noci využívá zapomnětlivosti svých spoluobčanů. Ti si jako vetchý důchodce nad hrobem ani v nemenším nepamatují na podivné spojení mezi tehdejším předsedou vlády a Václavem Klausem. Inu, poč by se měli lidé vracet do období deset let starých událostí? No možná proto, aby si všichni voliči uvědomili, jaký je ten Miloš Zeman kandidát ve světle pravdy a nikoli pouze ve světle smyšlených báchorek, které o sobě nešikovný bonmotista tak rád rozšiřuje. 

Opoziční smlouva mezi ODS a ČSSD zajišťovala především klid “zbraní”. ČSSD si nevšímala prohřešků ODS, zatímco se ODS nezajímalo o prohřešky ČSSD. Bylo to takové otevření všech branek demokracie, ve které začalo jako plevel růst kdejaké býlí podomních kšeftíků přinášejících zlaté penízky do kapsiček spřátelených stran klábosících partajníků. “Vláda sebevrahů” ukončila demokratickou soutěž, která se od těchto dob podobá pouze mlhavým snům rétorických cvičení.

V poslední vrcholové politice exceloval Miloš Zeman na postu předsedy koaliční vlády. Luxus politické sklerozy přináší kýžené ovoce. Kdo by si pamatoval na roztodivné veletoče Zemana tajícího nad nápady Václava Klause? Klaus i Zeman nevynechají jediné příležitosti, aby nezaútočili na prezidentského soka Karla Schwarzenberga. Knížepán není v očích Hradu stoprocentním Čechem, protože pojmenoval pravdu, kterou se jak Klaus, tak Zeman snaží ututlat v co největší míře. Nikdo si nepamatuje na čtyřicátá léta minulého století, a tak se může národu zvesela lhát. Válečné zločiny Edvarda Beneše nejsou z politického hlediska válečnými zločiny. Historie se přesune na vedlejší kolej, protože archiváři jsou daleko v zatuchlých kancelářích  a nedokážou ani přinejmenším vyvrátit v živých přenosech nestydaté lži Miloše Zemana.

Je snad Klausův zájem o Miloše Zemana vyvolán choutkami v  pokračování tzv. opozičně – koaliční spolupráce? Opoziční smlouva je novináři neustále vzpomínána. Snad aby novináři dali Miloši Zemanovi další možnost v ohýbání historie let 1998 – 2002. Historie znalý spoluobčan musí během Zemanových proslovů upadat doslova do mdlob. První opoziční smlouva v letech 1996 měla vzniknout údajně pod patronátem Václava Havla. Tohle je lež jako věž. Lže Klaus, lže také Zeman, musí proto lhát také ostatní spoluobčané České republiky?

Opoziční smlouva je především podvodem na voličích. Především čtvrtý článek opoziční smlouvy totálně zablokoval demokratické fungování politické soutěže. Ani jedna z opozičně – koaličních stran nesměla v Poslanecké sněmovně iniciovat hlasování o nedůvěře vládě. Jinak rétoricky nadaná ČSSD klesla za podpory podivných ministrů na poslední dno, ze kterého se dodnes Lidový dům ztěžka zvedá.  Zeman s oblibou tvrdí, že opoziční smlouvy jsou normálním mechanismem v demokratických zemích, ale není schopen přesvědčivě dokázat, že ten a ten stát použil opoziční smlouvu v to a to volební období.

Zeman o ODS s oblibou hovoří jako o tunelářích zároveň však zapomíná na to, že to byla jeho strana a jeho vláda, která s ODS zvesela tunelovala.  Kalusova koaliční vláda z  let 1996 – 1998 padla kvůli korupčním skandálům. Necelá stovka modrých poslanců mohla díky toleranci ČSSD nadále rozkrádat stát.  Zeman dostal místečko předsedy Poslanecké sněmovny výměnou za toleranci a mlčení. Oranžoví levičáci dostali místa s vysokými příjmy, aby ponechali modré pravičáky tunelovat vlastní stát pěkně zevnitř. Spolupracovníci ve zlém a dobrém v následujících volbách zahájili další intermezzo. Václav Klaus podlehl hysterický mámením o mobilizaci spoluobčanů, která by vyřadila ČSSD z kola ven.

Klausovy sliby o nemožnosti koaličního souznění byly stejně pravdivé, jako Nečasovy pohádky o nezvyšujících se daních. V roce 2000 se de facto Toleranční patentem stírají jakékoli rozdíly mezi opozicí a vládou.  ODS s ČSSD prodloužily změnou mediálního zákona licenci televizi Nova. Veleslavná vláda Zemanova kralování přinesla také zmonopolizování Telecomu. Transparency International sice poukazuje svým žebříčkem vnímání korupce nejnižší míru korupce za Zemanovy vlády, ale jak tomu bylo ve skutečnosti? Údaje Amnesty International  ještě neznamenají, že se žádné korupční skandály neděly. Erik Tabery popsal jednotlivé rozparcelování státu mezi ODS v ČSSD v knize “Vládneme, nerušit”, dokument popisující praktiky Zemanovy vlády a ODS můžete shlédnout zde: iVysílání České televize

V tomto období se na politickém nebíčku objevuje mafián Mrázek, je snad náhodou, že se stejný Mrázek objevuje kolem prezidentského kandidáta Miloše Zemana? Důchodce z Vysočiny výtečným útočníkem pod pás. Bez problémů použije komoušská zvolání o třídních rozdílech proložená báchorkami o jazykové a povahové pokleslosti Zemanova protikandidáta. No, možná by si měl Miloš Zeman vzpomenout na zpackaný prodej pohledávek ruského dluhu neznámé společnosti Falcon Capital. Zeman ruský dluh za sto miliard prodal za pětinovou cenu. Tragikomické je spíše to, že Zemanova vláda z celého kontraktu uviděla pouze polovinu prodejní ceny. Kam se poděla ta druhá půlka peněz? No nám jistě Miloš Zeman nevysvětlí, protože Zemanova vláda v očích navracejícího se důchodce z Vysočiny představuje ráj na Zemi.

V Zemanově vládě se objevuje například dostavba dálnice D47, která proběhla bez jakéhokoli tendru. Tenkrát se v roce 2002 jednalo o předraženou zakázku, kterou později zrušil v titulu předsedy vlády Vladimír Špidla. Projekt dálnice nakonec stál stát 600 milionů korun. Je snad tento projekt Zemanovy ekonomické šikovnosti? Vládní etapa papírového levičáka je poznamenána také například úplatky za Gripeny, kauzou Štiřín a mnoha dalšími.

Na Šloufův příkaz zahájil Zeman čistky v bezpečnostních útvarech, které prošetřovaly ČSSD a představitele Zemanovy vlády z podvodů, uplácení a dalších trestných činů. Vulterin  z Bezpečnostní informační služby prošetřoval daňové úniky Zemanovy partaje, a tak byl odejit. Odejito bylo mnoho policistů zabývajících se prohřešky lidí z Lidového domu, viz. například Pavel Kolář z Národního bezpečnostního úřadu. V této době na Úřad vlády chodí Mrázek, který Zemana informuje o bankovním trhu v ČR. Na oplátku za dodané informace obdrží Mrázek cenné informace o vládních plánech. I o tomto Zeman velmi rád pomlčí.

Aktéři opoziční smlouvy oslabili stát, poslali ho doslova na kolena. Za vlády Zemana si ODS i ČSSD chtěly podmanit například Českou národní banku. Zeman s Klause chtěli měnit volební systém, aby získali absolutní moc, ve které nestojí v cestě ostatní, mnohem menší parlamentní partaje. Realita popisovaná Milošem Zemanem má hodně daleko od skutečného reálna. Opoziční smlouva srazila republiku a její vývoj hodně dolů. Bude Miloš Zeman v případě zvolení pokračovat ve svém zničujícím stylu vládnutí?