Carevič Klaus pronesl prezidentský projev ve stylu nic než národ…to je podivný začátek roku

Severní Korea a Česká republika měla první den roku 2013 mnohem víc společného, než bychom očekávali. Tisíce kilometrů uprostřed soudružské republiky poprvé k nedočkavému davu promluvil severokorejský vůdce Kim Čong-un, zatímco kdesi uprostřed středoevropských hvozdů promluvil ve stejném duchu k lidu kapitalismem schvácený Václav Klaus. Jedno bylo poprvé, aby to druhé bylo naposledy. Gašparovič hledá chybu v sobě samém, zatímco Václav Klaus touží hledat chyby v těch druhých, hloupých lidech, kdesi v pražském podhradí. Byl tu další projev šablonovitého stylu nepřinášející nic nového, nic přelomového.  

Václav Klaus končí, aby možná zahájil novou éru poprezidentské politiky směřující možná také do nejvyšších pater české politiky. Ctižádostivý Václav Klaus jako čestný předseda Občanských demokratů ještě světu ukáže, jakou moc má stárnoucí děd vševěd. Slovenský prezident Gašparovič hledá chybu v sobě samém, zatímco Václav Klaus zamířil totálně jiným směrem. Tady chybují ti ostatní, zatímco hnědomodrý politik nikdy nechybuje ve svých vyumělkovaných politických teoriích.

Jakoby dneškem skončilo předlouhé období neonacistických sedánků, kdy se černě odění náckové zvěčňovali v prezidentských kancelářích. Nejedna ultranacionalistická stránka se pyšnila apartní fotografií s Václavem Klausem. Zastánci sionismu, náboženští fanatici, odpůrci homosexuality a jiného přesvědčení získávali v okolí ctihodného Klause stín legálnosti. Tohle všechno nyní skončí. Leda, že zvítězí jiní rasisté stejného ražení, jako například Okamura, nebo stromy objímající Miloš Zeman.

Potom by mohlo pokračovat kouzelné období napomáhající ultranacionalismu, rasismu a nenávisti na světlo Boží. Naléhavá, důrazně kladená moudra jakoby pocházela někdy z let 2004 nebo 2005, kdy se ještě mohl ctihodný prezident všeho lidu pyšnit odporem ke komunistům, aby o několik let později přijal jejich stoprocentní podporu za prezidentským křesílkem. Prezident Klaus má z něčeho radost, aby z jiných jevů projevoval totální smutek. Opět jsme se dozvěděli, že se nemáme vůbec špatně. Takové ty sociální škrty jsou vlastně v pořádku a zvyšující se počet bezdomovců potácejících se na hladině přežití nepředstavují pro českou společnost žádné nebezpečí. Správný politik totiž dusí svůj národ, protože národ je natolik hloupý a chtěl by se mít ještě líp.

Správný Čech roku 2013 má mít mnohem pozitivnější přístup k politickým opatřením. Nemá koukat na poloprázdné peněženky. Mnohem důležitější je dobro politických představitelů, kteří jsou nuceni k politicky nepopulárním rozhodnutím. Ve společnosti se v klausovském proslovu množí kazisvěti. Ta blbá nálada, kdysi šikovně pojmenovaná Václavem Havlem, ožívá v hradních představách. Našeptávači našeptávají a vyprávějí příběhy o mnohem lepší světě. Blbá nálada vyvolává samozvané spasitele, kteří stojí proti vládním plánům,…..Jak je to hloupé a naprosto nepřijatelné.

“Nadstranický” prezident neváhal a během svého proslovu vrazil lokty do Nečasova oka. Bylo to stejné jako za dob Paroubka, Špidly nebo Topolánka. Vláda není schopna vysvětlit lidu nutnost důležitých kroků, zatímco kdesi v parlamentním ráji cupitá proradná opozice čekající jako Drákula na první příležitost k vysátí životadárné tekutiny. Za Klausovy vlády bylo všechno zajisté lepší, růžovější, modřejší a férovější. Oh ano, byla tu opoziční smlouva dávající oběma táborům volnou ruku. Pravice nelezla do zelí levici aby to samé dělala vůči pravici ta dnes proklínaná levice. Státní majetek kdysi nebyl chráněný………ale co…… politici byli spokojeni a o víc ani snad jít nemůže.

Nějaká nedůvěra nebo důvěra vládě……..tenkrát se nic takového ani zdaleka nedělo. Všichni byli poctiví a důvěřiví, zatímco dnes za Nečase je situace totálně jiná.  Stále větší vinu mají podle Klause v dnešní společnosti média: “Bombardují katastrofickými zprávami.”, zatímco by měla pomáhat budovatelům lepších zítřků a snad i dnešků. Konzervativní recepisy navracející společnost ke starému, dobrému a modrému, nalézají stále menšího ohlasu. Opět za to mohou média…….

Správný politik je omezený hranicemi České republiky. Správný politik odmítá evropanismus, aby přijímal klerofašistické myšlenky Semínovy. Národní soudržnost, hodnoty, tradice a neomylná církev mají představovat základní pilíř každého správného Čecha. Hromada tézí, klausovských frází o nekonečném nacionalismu zazněla první lednový den v celostátní televizi.

Poslední prezidentský projev, v posledním prezidentském čase představil národu další zvláštní komedii. Zatímco severokorejský lid je povinován nekonečnou náklonností ke svému vůdci……..ten český lid sotva tak postřehl podivná slova postaršího staříka. Nebýt médií rozebírajících Klausův projev, zapadla by tak hnědomodrá moudra do nejhlubších škatulí prezidentského šuplete. Dnešek nebyl ničím zvláštní. Jeden ultranacionalista ochraňovaný postem prezidenta projevil svou nadutost nad celým národem. Zatrpklost podivného hruškového likéru na malý okamžik zalila vše správné a vhodné.