LIDEM budou nahé i oblečené

Nikým nevolená strana LIDEM nevystupuje z Vlády ČR, přesto v ní zůstává. Strana LIDEM nemá pražádný zájem na konání předčasných voleb, protože by se několi málo poslanců nedostalo do Poslanecké sněmovny. Ve skupině poslanců zvolených za Véčkaře a LIDEM existují prapodivné animozity, které mohou zlegalizovat peakovský styl politiky. Nedůvěru vlády LIDEM podporovat v žádném případě nebude. Malá stranička není nadšené z vlády, aby ji následně podržela. To je podobné řešení jako v chytré Horákyni. LIDEM bude nahá i oblečená, bude mlčet i křičet…..tohle je prazvláštní stav, ve kterém se projevuje strach Karolíny Peak z Dobešova pokusu vytvořit nějaký lepší spolek, který by byl pro Nečase mnohem výhodnější než podivná armádou vyhozená Peak. Na začátku příštího týdne proběhnou další jednání mezi TOP09, ODS a LIDEM. Co se stane v tomto období?

Premiér Nečas zapomene na vládu šetření a rozpočtové zodpovědnosti. Deficit veřejných rozpočtů se najednou rozplyne v politických nesmyslnostech, aby Karolína Peak dostala nové, mnohem lepší místečko. Krásné, vyhřáté a nikým neobsazené křesílko slíbí pohlavárům  několika útěkářů nekonečné možnosti. Možná se dočkáme ministerstva pro boj proti korupci. Na chvilku si zahrajeme na čínskou společnost, ve které se soudruhové předhánějí v boji proti korupci, zatímco na každém pekingském rohu stojí úplatní státní úředníci.

Boj proti korupci bude bojem pro korupci, která se stále zvětšuje. Karolína Peak jako neschopná “velitelka” armádních hošíků po Vánocích hledá nové uplatnění. Nečas si se svými kolegy zahraje na babské kuplíře. Obyčejná jablka nebo proutěné košíky nyní nahradí stamiliony a nové budovy poskytnuté pro nové vzdušné úřady. Vládní politika selhává, protože hlavními důvody vládního šimla jsou boje o tučná korýtka. Levice i pravice si zvykla rozkrádat tuto zemi. Levice i pravice si zvykla spolupracovat na rozebírání postů nikoli podle odbornosti, ale podle stranické příslušnosti.

Konec “sociálního státu” nebyl důvodem k vyvolání debaty o nedůvěře vládě. Stačí církevní restituce a levičáci povstanou. Stačí prezidentská amnestie kontrasignovaná premiérem Vlády a levice povstane. Není tohle tak trochu trapné a nepřehledné? Levičáci se snažili dohnat Nečase k vyvolání jednání o důvěře vládě, protože sami dobře vědí, že nedůvěra vládě skončí pokračováním nečasovského spolku politiků. Prohnilí v oranžovém kritizují prohnilé v jiných stranických barvách. Demokracie dostává pravidelně na zadek. Stačí Karolína Peak a osmička poslanců, aby vznikla nová politická strana pokračující v Bártovském obchodním umění.

Levice i pravice je rozpočtově nezodpovědná. Ale to není pražádné tajemství. O tom ví veřejnost celých dvacet let. Zakladatelka LIDEM, Karolína Peak, dělá všechno možné, aby zůstala ve vládě doslova zuby nehty. Viktor Paggio má na setrvání strany ve vládě naprosto opačný názor. Opravdu dnes někdo věří, že LIDEM odejde z vlády a bude ji tiše tolerovat? Zaorálek vykládá na zpravodajském programu silácká stanoviska, přitom sám jistě dobře ví, že bez podpory LIDEM neshodí vůbec nic. Natož vládu Petra Nečase.

Nejlepším lékem je čas, a tak premiérská křivda najednou neexistuje. Předsednictva koaličních partnerů se dohodnou, zahrají si na Louskáčka, aby rozhodli o tom, kdo půjde na armádu. Peakovci to nebudou, stejně tak lidé z ODS budou mít nejspíš smůlu. Peak není příznivcem těšení se na nějaké posty.

Haha, tomu určitě uvěří každý prostý občan České republiky……….