Média se pomocí prezidentské amnestie pokoušejí vyvolat rasovou nesnášenlivost

Prezidentská amnestie byla Klausovským dárkem všem médiím v České republice. Najednou tady máme další ideologické naplnění. Další pokusy na téma nepřizpůsobivého občana, který je nyní jako divá zvěř pouštěn z uzamčených a nikým neprostupných cel. Média ztratila dávno soudnost, a tak ráda ukazují postávající rodinné příslušníky před budovami zchátralých a špatně udržovaných věznic. Televize Nova s celým problémem šla ještě dál. Vykládá o šluknovském problému plném rasových nepokojů. Okamžitě se podle potřeby médií přemění povaha dávného problému. Nepokoje zajisté byly kvůli těm dnes zavřeným výtržníkům. Haha…..televize opravdu očekává, že lidé uvěří novým senzačním zprávám o chystaných romských nepokojích? A nebyla celá ta záležitost na Šluknovsku vyvolaná něčím úplně jiným?

Dlouholetý problém zanedbání státní politiky je jako danajský dar podstrkáván do područí hradní amnestie. Na jakou zakázku vytváří celostátní médium atrakci s “odjištěným granátem”? Och ano, takové ty nepokoje kdesi mezi českou a německou hranicí přinesly mediálnímu světu obrovskou sledovanost. Jednotliví zprávařští pisálkové s neochvějnou nedočkavostí touží po dalším začátku neonacisty podněcovaného násilí.

Inu co….. sociální demokraté zneužijí amnestie k vyvolávání vládní nedůvěry……. média naopak zneužijí amnestii k vyvolání rasových nenávistí……

Takový Vandas nebo noví Autonomní nacionalisté musejí doslova chrochtat blahem. Jejich nenávistný tón zazní v různých obměnách v celostátních médiích. Ta romská matka od dětí se tak nádherně hodí do konceptu rasově předpojaté společnosti. Najednou je klasickému divákovi podsouváno něco, co by se nikdy v demokratickém světě nemělo stát. Vězeň je nepřímo a někdy i přímo identifikován na předem připravené etnikum, aby se potvrdila pravda milovníků hákových křížů a runových symbolů.

Prezidentští kandidáti také mohou zneužít amnestii ke svému prospěchu, tak proč by například takový generální ředitel Novy, Primy nebo veřejnoprávní televize nepodlehl mediálně nevyváženému informování veřejnosti. Uklizení několika “chuligánů” ze severočeských městeček a vesniček zajisté zneškodnilo velmi složitý celorepublikový problém soužití majority s minoritou. Proto se starostové musejí obávat a klepat jako předražení psíci před vězeňskými navrátilci. Opravdu někdo uvěří takové mediální science fitction? Jakoby média chtěla nahradit okurkovou sezónu novými prezidentem darovanými “překvapeními”.

No co, taková lidskoprávní organizace stejně drží ústa a sunou se jen dopředu…..nejsou schopná jakkoli oponovat mediálním desiluzím, a tak i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání načas zapomene na neobjektivnost tolik nesmysly přesycených zpráv. Amnestie je jev neprůhledný, a tak Ivan Berka se svým týmem mile rád na nováckém webu informuje o možné kolizi bezpečnosti. Ti správní rodičové od českých rodin se musejí obávat nějakých novodobých loupežníků, kteří Šluknovsko rozeberou do posledního kamene. Média zkouší dolovat zlato tam, kde nic zatím není. Šluknovsko, a nejen tato oblast, jsou místa s velmi výbušnou atmosférou. Stačí maličká mediální jiskřička podpořená nácky z Vandasova spolku negramotů a sever Čech může opět zažít reminiscence na doby minulé.

Psaní takových štvavých článků, či vytváření rasově zabarvených reportáží je naprosto nevhodné a nebezpečné. Novinář přebírá velkou zodpovědnost, zvlášť když pracuje pro celostátní médium.  Novinář by měl mít etiku, ve které by neměl nikdy informovat s rasistickým podtextem. Novinář má vždy informovat pravdivě…..existuje v České republice vůbec takové médium, které by informovalo eticky, demokraticky a hlavně pravdivě?

Média se pomocí amnestií pokoušejí vyvolat rasovou nesnášenlivost, která je ve výsledku prospěšná jen rasistům, ultranacionalistům a médiím. Václav Klaus hodlá před svým odchodem zahájit druhé kolo milostí. Dočkáme se jako společnost dalších nevyvážených zpráv? Již nyní jako cvičení orangutani Vandasovi lidé zkouší co společnost ještě snese. Pošťuchují a očekávají, že rozpoutají další vlnu násilí, které pak s populismem sobě vlastním začne řešit Nečas s bandou parlamentních přikladačů polínek hněvu.

Česká republika se nesmí stát rasistickou….stejně tak média nesmějí šířit nepravdivé rasismem zabarvené informace. Je smutné k čemu všemu poslouží prezidentská amnestie. Klaus s ministrem spravedlnosti vymyslí amnestii a média zahájí pokus o vyvolání rasově závadných nálad. Neměli bychom se za taková média stydět? Za tímhle není touha zpravodajsky pokrýt celé dění kolem amnestií. Za tímto mediálním pokusem je zajisté něco úplně jiného.

Všude jinde slouží média jako ochránci práva a demokracie……tady uprostřed Evropy získávají média roli senzacechtivých harpyjí.