Miloš Zeman je Christian Andersen české politiky

Média předem prosazují Klausovského kandidáta Miloše Zemana jako budoucího vítěze prezidentského klání. Bonmoty oplývající expremiér je ve všech statistikách vydávaný za žhavé železo mezi podivnými kandidáty. Navrátilec z Vysočiny, obklopený nejen soudruhy ze Slušovic, zkouší ovlivňovat světovou historii. Argentinci milující tanec nesměli podle přežívající relikvie Zemanovců projevovat své cítění formou tanga. Jaké to mají nebozí jihoameričané štěstí. V přetvořených dějinách Zemanova střihu dostali darem válku o Falklandy, která nebohou zemi  po stalinském vzoru osvobodila z okovů nesvobody. V Zemanovských tézích nyní trpí historie, zatímco ta lidská práva si v ústech milovníka Becherovky dávno zažila své. Šovinista na krátkou chvíli zkouší nový typ hry. Rasismem a citem pro extrémismus obdařený nealkoholik, raději na malý okamžik přesedlal do jiného kolejiště názorů. Zeman se jako šikovný demagog nazývá národovcem, patriotem, který hájí český lid. Jo…..kdepak jsme mohli slýchat podivné floskule o patriotismu? Že by nejznámější obyvatel Vysočiny vykradl studnici názorů Přemysla Sobotky? Oba dva se blíží teoriím o nic než národu, ve které se jako hlavní cena za hloupost blyští uzavřená plechovka republiky. 

Miloš Zeman pravidelně potvrzuje pravidlo okřídleného přísloví, že lhát se také musí umět. V okamžiku poslední klapky doprovázené rudým světýlkem na čele televizních kamer Miloš Zeman perlí jednu lež za druhou. Jako cvičená encyklopedie papouškuje cizí, nic neříkající pravdy. Možná tím chce billboardový šiřitel přihnědlých názorů přispět ke zvýšení inteligence svých příznivců. Švejkovský národ zajisté přivítá malého Švejka přehazující politickou šeď do dalšího levelu stále klesající dekadence absurdity.

Švanda na Hradě bude, pouze ten dudák nezahraje oslavné tyjáry na počest pokračovatele Klausovských představ modrého, nikoli zeleného světa. Zemanovská nátura tak možná  apartním fotečkám s neonacisty po boku přidá pár vtipných hlášek, které zajisté zastíní prvotní význam konané fotografické exhibice.

Zeman je přeci nakloněný všem  patriotům, národovcům a představitelům Machova stylu politiky. Jákla s Hájkem by potom nahradili jiné, typově naprosto stejně vyhlížející osobnosti se zalíbením v symbolice americké Konfederace. Ve stylu papaláštví není možné, aby část národa diktovala velikému Zemanovi podmínky jeho budoucí vlády. Nějakých 200 000 podpisů pod akcí Děkujeme odejděte neznamenaly před několika lety pro slovutného vypravěče novodobých pohádek pražádný význam. Proč by nyní nějaký zapšklý škarohlíd znamenal pro budoucího hradního pána nějakou vyšší přidanou hodnotu?

Ústava přehlíží deviantní chování politické reprezentace. Pravděpodobně bude ignorovat také Zemanovské deviantní excesy, kterými někým oblíbený beherovkář nemile překvapí nejednoho parlamentního zákonodárce. Zemanovy znalosti zahraniční politiky vycházejí pouze z říše mýtů s legend. Islamofobní Já Zemanovy myslí dokreslují fabulace na téma “pražské stopy”, které měly dosvědčit zapojení Iráku do útoku na newyorská dvojčata ze září 2001. Nestydaté lži tolik podobné Hájkovským nebo Jáklovským výmyslům dělají z Miloše Zemana naprosto nekompetentního na úřad prezidenta republiky.

Zeman byl a doposud zůstal zdatným demagogem upravujícím si skutečnosti podle svého přání. Zeman má výhodu, že je neskutečně pohotový a odpovídá na otázky okamžitě. Kdo o diskutované věci nemá absolutní přehled, zjistí až mnohem později, že Zeman neskutečně lže nebo fabuluje. Totálně vymyšlená čísla vysype z rukávu. No co, udělá dobrý dojem na diváky a nějaké ty lži se ztratí v šumu médií.

Podle prášilovského Zemana se zvýšila minimální mzda za dob jeho premiérování z 2500 korun na 8000 korun. Šverný Zeman v médiích působí jako ochránce nízkopříjmových voličů. To je typická hra politiků. Fabulují, aby následně nikdo nezjistil skutečnou pravdu. Kde Miloš Zeman přišel ke své lži? Vláda Miloše Zemana probíhala od 22. července 1998 do 12. července 2002.  Minimální mzda se za této éry podle informací Ministerstva práce a sociálních věcí skutečně zvýšila. Ovšem nejedná se o tak přílišné skokové zvyšování minimální mzdy. Ta se ve skutečnosti zvýšila z 2500 na 5700 korun. Není také pravda, že další pozemanovské vlády minimální mzdu nezvyšovaly. I toto je lež. 

Miloš Zeman také tvrdí, že jeho vláda před 10 lety ze státního rozpočtu vydávala 30 procent výdajů na investice, zatímco nyní je to pouhých 10 procent.  I toto Zemanovské tvrzení není pravdivé. Stránky Ministerstva financí dokládají absolutně něco jiného. Skutečné plnění státního rozpočtu za rok 2002 bylo následující: celkové kapitálové výdaje za rok 2002 představovaly částku ve výši 49 733 237,93 tis. Kč. Celkové výdaje státního rozpočtu pak představovaly 750 682 696,75 tis. Kč. Kde Miloš Zeman došel k 30 procentům? Nezná snad jako zaměstnanci ministerstva vnitra elementární matematické postupy? Na základě zjištěných čísel Ministerstva financí tak státní rozpočet vydával na investice na konci Zemanovy vlády pouhých 6,6 %. Následující rok 2003, kdy Miloš Zeman nebyl premiérem vlády představovaly výdaje na investice celých 7 %. Výdaje ze státního rozpočtu na investice se tedy po odchodu Zemana zvyšovaly. Ostatně, závěrečný státní účet za rok 2011 dokazuje, že se investiční výdaje zvýšily o přibližně 10 % ( kapitálové výdaje byly  ve výši 118 871 756,61 tis. Kč a celkové výdaje státního rozpočtu se pohybovaly ve výši 1 155 526 204,73 tis. Kč). Možná kamery společně s novináři vyvolávají v bodrém bonmotistovi matematická mámení, ve kterých Miloš Zeman vymýšlí oslavné statistiky na jeho heroický výkon nekonečně spravedlivé vlády. Miloš Zeman tak v televizních diskusích přílišně nadhodnocuje výkon své vlády, který v žádném případě neexistoval.

 Miloš Zeman také tvrdí, že Lidová strana byla ve všech vládách od roku 1918, včetně vlád Národní fronty. I toto tvrzení není pravdivé. Historie dostala od prezidentského kandidáta pořádně na holou. Mimochodem nepravdivost slov uchazeče o Hrad je snadno dokazatelné na přehledu všech vlád uvedeného na stránkách vlada.cz . Prvorepublikových vlád bylo celkem 18. Tři z nich byly úřednickými vládami. Československá strana lidová byla pouze ve dvou prvorepublikových vládách. Vlastimila Tusara. Již z prvorepublikových vlád je patrné, že Zeman citelně lže nebo mediálně blafuje.

Politika je plná lží. Ostatně, to dokazuje většina prezidentských kandidátů. Další Zemanovo tvrzení: “Mohu jenom suše konstatovat, že společnost Lukoil vydala oficiální prohlášení, kde říká, že nám nedala ani korunu, přímo ani nepřímo”, je také nepravdivé. Veleznámý becherovkář využívá nedohledatelnosti informací o darech Lukoilu a jeho mateřské společnosti. Lukoil nevydal žádné oficiální prohlášení, ve kterém by dosvědčoval, že Zemanovi ani jeho straně nedal žádné peníze. Jedná se pouze o neoficiální rozhovor pro Lidovky.cz. Mimochodem server ČT24 uvádí Zemanovu reakci v Hydeparku na dar Lukoilu jeho straně.  Zde Zeman tvrdí, že Zemanovcům dal Martin Nejedlý z Lukoilu 400 tisíc korun. Doslovná reakce Zemana:”Byl jsem informován naším ekonomickým oddělením, že se jedná celkem o 400 tisíc korun, což při vší úctě k tomuto daru ze soukromých, nikoli firemních peněz, na volební kampaň určitě nestačí

Miloš zeman velmi rád nemluví pravdu a často blafuje. Důkazem je Zemanova kufříková  aféra z roku 1996, kdy dnešní prezidentský kandidát tvrdil, že na základě dokumentů, které obdržel, hodlá tehdejší ministr vnitra Ruml zavést policejní stát.  Jednalo se o 25stránkový dokument dodaný Miloši Zemanovi Mikulášem Tominem, který byl právě ministrem Rumlem propuštěný z postu ředitele inspekce ministerstva vnitra. Autorem tohoto dokumentu byl Miloš Deméter, který v médiích tvrdil, že je sledovaný agenty BIS. Tato kauza vyšuměla v éteru médií bez jasného objasnění.

Dva nejbližší spolupracovníky Miloše Zemana z vedení Strany práv občanů Zemanovci přivedl do strany kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf.  Jedná se o Vratislava Mynáře a Martina Nejedlého. Oba dva mají ve straně na starosti její financování. Samotný Šlouf vzpomíná na Martina Nejedlého takto: “Obrátil se na mě Plynostav Pardubice, který stavěl plynovod na Kamčatce a potřeboval tam pomoct. Jako člověk, který se mnou bude za Plynostav jednat, mi byl představen Martin Nejedlý“. Nejedlý dlouhá léta pracoval v Rusku a spolupracoval i s Lukoilem. Spojení Lukoilu s Nejedlý je příliš těsné. Tento muž ze Zemanovců v ČR kdysi založil s Lukoilem společnou firmu.

Strana Zemanovců tak má ve vysokých postech lidi spojené především s Lukoilem. Je toto náhoda? Jak je Zeman spojený s Lukoilem a jeho dalších společností? Miloš Zeman v médiích tvrdí, že by v případě zvolení na Hrad nevzal Šloufa. Jsou takováto předběžná tvrzení Zemana skutečně realistická? Miloš Zeman velmi dobře ví, že se se Šloufem nemůže kvůli jeho problematické minulosti na veřejnosti chlubit. Ve sutečnosti Šlouf neztratil žádný vliv. Naopak tento vliv stále má tak jak ho míval již za “starých” časů Zemanova vládnutí. Ostatně, samotný Šlouf se o jeho vlivu na Zemana a jeho stranu vyjádřil v MF Dnes takto: “Podařilo se nám dát dohromady partu mladých lidí. Ti to táhnou. Já jsem v pozadí” . Kdo nakonec platí Zemanovu prezidentskou kampaň? Šlouf je šéfem pražské organizace Zemanovců, zároveň je lobbistou poradenské firmy Slavia Consulting. Šlouf s Nejedlým dali každý na kampaň po milionu korun. Zeman doposud důvěryhodně neobjasnil své napojení na ruské finance, Lukoil a další ruské podnikatele a lobisty.

V tomto případě má Miloš Zeman jako současný prezident Václav Klaus vřelý vztah s Rusy a Ruskem. Oběma pánům není zároveň cizí ani cit pro extrémismus, antievropanismus, islamofobii, rasismus a šovinismus. Proto je také Zeman jedním z Klausových prezidentských kandidátů na obsazení Hradu. Miloš Zeman se netají tím, že by si na Hrad jako poradce vzal Františka Čubu.  Své rozhodnutí médii podporovaný prezidentský kandidát komentoval na Lidovkách.cz takto: “ Každý prezidentský kandidát by měl už předem  oznámit, jaké lidi si zvolí za své poradce. A já proto, i když mi tu otázku nikdo nepoložil, říkám, že mým poradcem pro zemědělství byl byl docent, inženýr František Čuba” František Čuba je z pohledu současné generace stejně podivným dinosaurem jako Miloš Zeman. Je to bývalý předseda veleúspěšného JZD Slušovice.

Zastavme se ještě jednou u financování Zemanovy strany. Účet na prezidentskou kampaň Miloše Zemana k 26.10.2012 vykazoval částku 1 039 701 Kč. Informovaly o tom 26.10.2012 Lidové noviny. Server Česká pozice 21.9.2012 k financování Zemanovy strany uvádí toto “Za roky 2010 a 2011 strana na darech a členských příspěvcích získala 46 milionů korun. K tomu přičtěme příspěvky od státu, které za čtyřleté období činí zhruba 60 milionů korun. Co se týká prezidentské kampaně Miloše Zemana: prováděcí zákon, který říká, jak má být prezidentská kampaň financována, vstoupí v platnost až 1. října. Veškerá činnost, která byla provedena do tohoto dne, nespadá do nákladů pro prezidentskou kampaň. Zemanovci by však měli zohlednit vynaložené finanční prostředky před 1. říjnem,“ slibuje klíčový muž Zemanovy kampaně.”

Koncem října 2012 bylo na prezidentskou kampaň vyčleněno zhruba milion korun. Zemanova prezidentská kampaň bude prý podle představitelů Zemanovců stát 12 milionů. Samotný Zeman však v rozhovoru pro Mf Dnes řekl,  že se nevěnuje finančnímu vedení své kampaně a na otázku jejích nákladů odpověděl, s tím, že netuší, kolik kampaň bude stát. Ještě nedávno Zeman ani nevěděl kdo je jeho největším dárcem, aby o několik dní později uvedl, že největším dárcem je sdružení Přátelé Miloše Zemana.

V posledních televizních rozhovorech Zeman bez problémů uvádí nejmenší dárce, ale o velkých rybách mlčí. Zemanovci tvrdí, že prezidentská kampaň bude stát 12 milionů, přitom předseda Zemanovců Vladimír Mlynář po Mf Dnes kdysi tvrdil na začátku prezidentských kampaní, že  kampaň už stála zhruba tři miliony a ještě bude stát kolem dvanácti.

Jak je to tedy s financováním Zemanovy kampaně? Není některé ze sdružení uvedených na transparentním účtu skrytý Lukoil? Šéfem Zemanovy prezidentské kampaně je totiž Milan Nejedlý, který s Lukoilem má smlouvu od roku 2007. Navíc členem prezidentského volebního týmu je také Šlouf, který sám kdysi řekl, že Zemanovi občas radí a dokonce některé věci kolem kampaně zařizuje. Je trapné, jak dětinsky Miloš Zeman vylučuje před novináři zařazení Šloufa do Zemanova volebního týmu, i když samotný Šlouf tvrdí pravý opak. V září 2012 upozornil server Lidovky.cz na nesrovnalosti na transparentním účtu předvolební kampaně Miloše Zemana.  Přestože kampaní proteklo už několik milionů korun, povinný transparentní účet aktuálně  vykazoval pouhých sto korun.

Koncem srpna 2012 slibovali Zemanovci zveřejnění veškerých darů a nákladů prezidentské kampaně. Přesto vše opadlo tak, že Zeman zúčtovává v kampani jen to, co mu nařídil zákon a peníze vynaložené před termínem registrace na Ministerstvu vnitra nevykážou nikdy. Takže výsledná částka na prezidentskou kampaň nejspíš přesahuje zveřejňovaný limit 12 milionů korun. 

Dokládá to nepřímo obrovské množství billboardů, na které udávaná výše financí rozhodně nestačí. V době premiérování provedl Zeman čistku v bezpečnostních útvarech. Z vedení Služby pro odhalování korupce byl odvolán také plukovník Evžen Šírek, který na počátku roku 1999 prošetřoval podezření, že v centrále ČSSD došlo k daňovým únikům. V průběhu šetření byl Šírek obviněn z prozrazení přísně tajných dat. V lednu 2003 Vrchní soud konstatoval, že Šírek byl nevinen. Podezření z daňových úniků ČSSD nikdy nebylo vyřešeno ani prošetřováno. 

Z dalších nejvyšších funkcionářů bezpečnostních složek byli odvoláni – šéf SPOK Evžen Šírek, ředitel BIS Karel Vulterin, ředitel NBÚ Pavel Kolář, ředitel útvaru proti praní špinavých peněz Stanislav Kosík. Tajný agent BIS tehdy vyšetřující některé lidi z ČSSD Roman Hrubant.

Zeman tedy vyhazoval z bezpečnostních složek vyšetřovatele, kteří se zabývali korupcí nebo praním špinavých peněz v ČSSD.

Podle novináře Erika Taberyho to byl především Zeman s Klausem, kteří se zasloužili o rozšíření korupce v České republice. Miloš Zeman se v roce 2000 nezajímal o utajovaného sponzora společnosti spoluvlastněné také ministrem Zemanova kabinetu Petrem Lachnitem. V roce 2000 napsal server iDnes.cz o Zemanových premiérských poradcích toto: “Naprostá většina poradců Miloše Zemana pochází se sekretariátů KSČ či SSM”

Událostí kolem Miloše Zemana je mnohem víc. Tento pán se rozhodně nepyšní ve skutečnosti tím, co prezentuje v televizních pořadech. Pravidelně lže i když jeho kolegové jako Šlouf sami potvrzují, že jsou zapojeni do jeho kampaně. Shrnuto a sečteno…..Miloš Zeman není správným politikem, který by se měl stát prezidentem České republiky.