Klaus se Zemanem jsou stejní lháři se sklonem kopat do Havlovy památky

Václav Klaus se přeměňuje v přerostlé děcko. Zkouší svými veletoči rozpoutat mediální diskusi na téma odcházejícího Klause. Je to taková malá etuda na téma vyhaslé hvězdičky Pražského hradu. Po tzv. pravičákovi přijde na heroizované a mytizované  místečko Klausův přítel v boji. Oposmluvní společníci si obmění místečka s tím rozdílem, že Václav nebude důchodcem z Vysočiny.  Ultranacionální a ultraliberální teoretik přesedlá do Cato ústavu, možná se stane europoslancem, možná založí stranu Libertas, se kterou zatouží po premiérském křeslu….Tohle všechno je možné. Před svým odchodem Václav Klaus pošpiní mrtvé, neschopné jakékoli obrany před jedovatými slinami současné hlavy státu. Samolibý egoista, žijící ve světě dokonalých, prohlašuje éru Havla za období jakobínství a extrémního levičáctví. 

Můžeme si o období Havla myslet cokoli, ale jedno je jisté…..za Havla nerostla v zemi neonacistická, extrémistická a xenofobní smetánka. Klaus si spoluzaložil Svobodné občany, aby mohl šířit ultraliberální hodnoty do českého prostředí. Klaus oslavoval nacistické D. O. S. T. a Klaus se také velmi rád fotografoval s neonacistickými a islamofobními individui přímo v prezidentských kancelářích. Má tento Klaus morální právo kritizovat Havla?

Vyhaslá hvězdička touží být opět supernovou, a tak se nebojí zaútočit i na mrtvé. To je pěkné hrdinství hodné těch nejlepších politiků světa. Zeman udělal z Havla zloděje, Klaus dělá z Havla ultralevičáka……kam tohle všechno bude směřovat? Václav Klaus touží po podobném systému vlády, jaký mají v Maďarsku. Jedna ústava posilňující roli církve, oslabující práva občanů, oslabující práva minorit dovolující absolutní moc těch nejvyšších. Klaus, tak jako jeho přítel ve fotografii, Adam. B. Bartoš, nazývá stoupence Havlova směru pravdoláskaři. Snad si ani jeden z nich neuvědomuje kdo nebo co je pravdoláskař.

Jakými expresivy nazveme éru Klause? Klaus nesnášel Havla, neměli se ani na chvilku rádi, protože tehdejší předseda vlády, ministr a předseda ODS nectil lidská práva. Ta odsunoval a doposud odsunuje na druhou kolej. Prim hrají peníze, prim hraje majetek před skutečnými potřebami opravdových, nikoli vysněných lidí. Současná hlava státu žije v mlžných zámcích, ve kterých nežijí zdravotně postižení, ve kterých nežijí sociálně slabí a nezaměstnaní. Z této ideologie vycházejí Klausovy ideologické a politické teorie, ve kterých hong kongští soudruzi představují tu pravou záruku prosperity a bohatství.

Václav Klaus hovoří o extrémní levici, přitom stejnému Václavu Klausovi levice jako taková nevadí. Klidně se bratříčkuje s ČSSD, pokud mu to vynese nějaké výhody. Viz. oposmlouva a společné podílení se na politické moci v zemi. Již tenkrát duo Zeman x Klaus zkoušeli vyšachovat menší strany ze hry. Tenkrát jim to nevyšlo…..bude snad Zemanova éra pokračováním Václavova a Milošova klientelismu?

Svět Václava Klause je totálně jiný…je mnohem horší než svět Václava Havla. Ve světě expředsedy ODS vyhrává hokynářství, místo demokracie vítězí postdemokracie elitářů, kterou kdysi toužili Zeman s Klausem podpořit co nejvíce. Svět Klause prosazuje především ultranacionální, ultraliberální a extrémistické názory, ve kterých prim jako třešnička na dortu hraje neomylná církev. Klausova éra neznamená žádný liberalismus. Ten současná hlava státu neprosazuje ani omylem. Strana svobodných občanů, na jejímž založení se hradní pán podílel, prosazuje správnost rasismu vytvářeného soukromým , nikoli veřejným sektorem. Václav Klaus se obložil jako sendvič na hokynářském stolku samými extrémně smýšlejícími individui.

Extrémní pravici milující prezident nazývá období Havlovy vlády extrémním levičáctvím……to je velmi směšné. Od egoismem nadaného profesora ekonomie snad ani nemůžeme očekávat nic jiného. Již v období vytváření Ústavy projevoval ten stejný Klaus nadšení k potírání občanských a lidských práv. Listina základních práv a svobod v podání Klause představuje toaletní papír…..zbytečné plýtvání právy tam, kde by extrémní pravice viděla něco jiného. Česko je v očích ekologa amatéra nezdravou zemí. Nezdravá země kritizovala extrémní a lživé nástroje Miloše Zemana, rozdělila se na dva potenciální tábora, a proto se stala nezdravou? Předtím snad území praotce Čecha oplývalo mlékem a strdím?

Mléko a strdí bylo rozkradeno nikoli Havlem, ale Klausem a například také Zemanem. Nezdravé ekonomické machinace Klausova premiérování vytvořilo z tohoto státu nezdravou zemi. Rusofilní Klaus podpořil v prezidentské kandidatuře rusofilního Zemana. Autoritářské Rusko představuje v očích obou pánů normální vzor demokracie….té demokracie, ve které se nikdo pod hrozbou pokuty nesmí zmínit o gayích a lesbičkách. Té demokracie, ve které je zakázáno demonstrovat v určitém počtu demonstrantů. Klausův život neurčuje Rusko, určuje ho Evropská unie, proti které ta zběsile rusofilní Klaus bojuje.

Schwarzenberg není podle Klause autentickým Čechem, a proto musel stejný Klaus jako autentický Čech vystoupit před televizními obrazovkami. Ten Schwarzenberg má v rodině nacistu a lidé by jej volili za českého prezidenta? Paní kněžna neumí česky a vy byste ji chtěli na Hradě? Takto vystupovali jak Klaus, tak jeho manželka Livia. Klaus zřejmě v záchvatu demagogie pozapomněl na slovenskou rodinu své choti. Liviin otec, Štefan Miština, údajně působil za války jako vysoký úředník tajné policie fašistického Slovenského státu a osobně se podílel na perzekuci slovenských Židů. Klausova rodina má také nacistu ve svých řadách, a přesto se  Klaus neštítí kritizovat jiné?

Klaus se Zemanem hráli stejnou sportovní disciplínu, a proto vyhrála pravda a láska Milošových lží. Zeman má podobně jako Klaus s pravdou velké potíže. Zkrátka, Klaus chce být na malou chvilku důležitý. Proto zaútočí na kohokoli, kdo neodpovídá Klausova pojetí světa.