Sociální demokraté jako užiteční idioti Miloše Zemana?

Sociální demokraté jako užiteční idioti Miloše Zemana? Je tu další hra Zemanovců o místečka v Poslanecké sněmovně. Nový prezident zavelí a v levici to ševelí. Takový Zaorálek bez problémů poslouží jako hlásná trouba sjednocování české levice. Je jedno, jestli zatouží po sjednocení extrémisté, nebo nějací klidní levičáci. Uprostřed Lidového domu budou stejně ušlapáni velkým, snad všelevicovým stranickým plánem. Potenciální konkurenti socanů zmizí, jejich plán nabude mnohem vyšší prestiže. Umělý paskvil pod rukama Sobotky, Škromacha , Haška a dalších potentátů z Liďáku ponese punc pravé levicovosti. Koncept pravicového Michala Haška dostává zelenou. Ten na jarním sjezdu v roce 2011 nevyloučil účast komunistů v takovém levicovém bloku. Zeman se socany touží přetvořit politickou mapu státu. Kdo je pro levici bude najednou také pro komunisty? Zeman s ČSSD pomůže k vytvoření zkratky socialista = komunista. Kolik lidí bude poté volit levici? Kolik lidí bez problémů přijme fakt, že s jinými levicovými stranami v levicovém bloku volí také komunisty? Nový prezident rozjíždí hru, která pomůže Zemanovcům a oslabí všechny ostatní. 

Sjednocená levice poslouží Zemanovi nejvíce. Levicový blok partají vynese stranu čestného předsedy, Miloše Zemana, do politických výšin. Schůzky budoucího prezidenta s levicovými politiky neznamenají nic jiného, než vzkříšení pradávného plánu expremiéra Zemana. “Silná” levice pod tlakem názorových neshod poslouží jako nová, zářivější šance Zemanovců.  8. března se po inauguraci stane mistr bonmotář novou hlavou státu. Lítý bojovník za práva občanů sklapne jako jarní vánek s nadcházející zimou. Kampaň byla kampaní. Bestie dostala nažrat, zamilovala si svého krmiče, dostala jej na vysněný Olymp…..nyní nastane období pravdy. Zeman zcela jistě neodvolá vládu, nezpůsobí rozpolcení Sociálních demokratů. Ti se pod tlakem případného levicového bloku rozpoltí sami. Jako šikovní pomocníci poslouží užiteční idioti ze strany trnů a růží.

Poznali jsme Zemana  rasistu, populistu, šovinistu, bezpáteřníka, sexistu, islamofoba…..jakou tvář předvede “pan dokonalý” tentokrát? Novodobý Vilém Tell ve službách národa ochraňující spodních deset milionů Čechů  zahodí pohádkovou aureolu. Důchodce z Vysočiny vytvořil polovičatý plán plný nesmyslů, plný nereálných úkolů, které nelze ani při sebelepší vůli zrealizovat. Každý, kdo Zemanovi připomene jeho plány, bude ihned korunován na hloupého imbecila nepatřícího do stáda věrných. Šéf Zemanovců se dostal nejvýše jak mohl. Potenciální volič svoje žrádlo dostal, nyní je na řadě jiná bestie k nakrmení. Doposud stála v pozadí, aby nyní od pána Hradu dostala přeplněná korýtka přesolené stravy.

Levicový prezident působí na mnohé jako pilulka extáze. Co řekne Miloš, to je svaté, i když je to absolutní nesmysl. Levicovost působí nad Milošem Zemanem jako burka na ženy z arabských končin světa. Nikdo přes levicový nádech nevidí, co se skrývá pod černým suknem. Loretánská ulice, na které má Zeman svou předprezidentskou kancelář, působí jako nové místo dohod. Zde mezi zdmi politikaření krotí milovník pálenky svůj temperament. Nevybočuje z mezí Ústavy…dokonce se snaží vytvářet nové a ještě lepší nápady. Kam ale tyto nápady směřují?

Miloš Zeman vytvoří nápady a myšlenky. Jejich tlumočení lidu mají na starosti například Zdeněk Škromach nebo Marie Benešová. Horliví tlumočníci a vypravěči etosu o jednom prezidentovi zavítali ke svému oblíbenci čtvrtý únorový den. ČSSD sice postavila do prezidentské kampaně Dientsbiera, ale zároveň, snad z jisté vypočítavosti,  po prohraném boji prosazuje Zemana jako stranického kandidáta. Část socanů z Dientsbierova týmu přesedlala na knížecí nótu, zatímco ti ostatní uvěřili v pohádkový populismus lháře a pomlouvače Zemana.

Škromach i Benešová porušili usnesení předsednictva ČSSD, když v prvním kole prezidentského hlasování podporovali místo Dientsbiera Miloše Zemana. Jakékoli hádky minulosti ztrácejí smysl a proradní se stávají hlavními nositeli prezidentského moudra. Jakoby Benešová pozapomněla na svou bývalou právnickou praxi. Upřednostňuje politikaření před skutečnou politikou. Zeman dostal do týmu pomocníků nové spojky mezi Lidovým domem a Zemanovci. Přátelení se s Milošem Zemanem přinese kýžené ovoce. Březnový sjezd socanů zajisté nezapomene na nové zásluhy Zdeňka Škromacha. Spojka mezi hradním pánem a socany nedávno spolu s paní Benešovou vynesla na světla boží další geniální Zemanův plán.

Slovenský styl levičáků je provoláván budoucím prezidentem republiky za největší svátost budoucnosti. Slováci sjednotili levici, a proto musí ke stejnému sjednocení dojít také v České republice? Sjednocování levičáků povýší do stavu mocnějších Škromacha a možná i Benešovou. V očích Zemana posilní levice, aby posléze v očích Nečase udělala to samé pravice. Změna volebního zákona za Zemanovy éry nevyšla, a tak se připraví totálně jiný koncept se stejnými výsledky. Budou tady dvě velké strany, které se díky nejednotnosti názorů rozhádají ještě mnohem více.

Haškův sen o flexibilnější a ideově modernizované sociální demokracii ve skutečnosti koliduje s prvorepublikovou ideou socanů. Najednou Masarykovské téze, tolik využívané partajníky, dostávají na frak. Středolevicový směr sociálních demokratů v Haškově podání přijímá bez jakýchkoli problémů KSČM do lůna svého partajničení. Komunisté se najednou jako zázrakem vysublimují do inovované verze komunismu? V třešňovém sadu roste stalinistické jádro. Sílí tam a dostává druhý, třetí a čtvrtý dech. Kam se stalinisté v Haškově podání ukryjí?

Bylo by fér, kdyby Sobotka, Benešová, Škromach i Hašek řekli, že s levicovým blokem jsou i pro komunisty. Iniciativnější Hašek ukázal světu o čem je nová verze sociální demokracie. Prezident chce po své inauguraci navázat co nejtěsnější styky s hejtmany a jejich kraji. Je tato spolupráce spoluprací Zemanovců nebo pouhého Hradu? Kde začínají zájmy Zemana a kde začínají zájmy Zemanovců? Opakuje se rok 1948, kdy se levice sjednocovala pod vlajkou komunistů? Dnes by se požadované sjednocování opakovalo pod záštitou socanů a komunisté by se asimilovali.

Bohuslav Sobotka, Miloš Zeman a majetková přiznání….to je věčný evergreen politické demagogie. ČSSD pomůže Zemanovi s prosazením majetkových přiznání.  Sociální demokraté se sblíží, aby ze sebe udělali užitečné idioty. Socané rozehrávají podivnou souhru akcí a reakcí. Chtějí slučovat komunisty, zatímco oni podle slov Filipa o takové slučování nestojí. Je tu hra  na téma o mně beze mě. Moc komunistů roste a přechod do levicového bloku by komunistickou stranu jedině oslabil. Proto také komunisté ve vedení strany nesouhlasí.

Miloš Zeman chce sjednocovacími úvahami oslabit levici, aby do popředí vyšli Zemanovci. Užiteční idioti poslouží prezidentově straně jak na krajích, tak na celorepublikovém kolbišti politiky. Supervolební rok 2014 tak může Zemanovcům přinést velké zisky a ty zisky přijdou, pokud uspěje předseda Zeman. Když přesvědčí užitečné idioty ke hrátkám podle Zemana, poté přijdou nečekané výsledky. Levicový prezident si přeje neúspěch ČSSD, protože neúspěch Sobotkova týmu znamená úspěch týmu Zemana.