Zeman na známce připomíná Gottwalda, možná tím chce cosi naznačit o své politice

Miloš Zeman světu předvedl svou poštovní podobenku. Konečně budeme moci na Miloše plivat. Někdo tak učiní zepředu, jiný zezadu, každý se může vyřádit podle své libosti. Pěkně olíznout a ráznou pěstí připevnit na předem vybrané místečko. Přesně tam muž s postojem lháře patří…rozhodli tak vyhecovaní a neználkovští voliči. První polistopadový levičák na Hradě po celou dobu prezidentského kandidování působil jako dokonalý rétor. Chrlil jednu perlu za druhou. Otevřel ústa a tatíček Masaryk se zajisté otáčel v hrobě jako lodní šroub na zaoceánské lodi. Politická pravda zase jednou přehlušila pravdu nepolitickou.

To, co řekne soudruh…..tedy Zemanovec z Vyšočiny….to zajisté musí platit navěky. Co na tom, že nějaká čísílka s nějakými událostmi připomínala spíše prášilovské bajky bez pravdy a studu. Miloš Zeman nakonec zahodil tu fotku s postojem krysy a vybral si státotvornější podobiznu. Máme tady blízkou reminiscenci na Klementa Gottwalda……že by s tím chtěl šikovný bonmotář národu něco sdělit? Po neonacistech a extrémistech nepřijde se Zemanem zákon a pořádek. Na Hradě zakralují komunističtí pohlaváři dinosauřích časů rudé, nikdy nekončící pravdy. Propadne nejvyšší politický post Moskvě, nebo zůstane nadále mnohdy nesmyslně proamerický? A co je horší…..exsoudruzi z Kremlu, nebo kapitalisté z Washingtonu?

I lhát se musí umět. Stačí zabrnkat na citlivé struny národa, připevnit si vlaječku na klopu, prohlásit cosi o studu za neschopného knížete a část národa padne jako malý kluk přímo k nohám. Zručný chirurg odpreparoval díky populistickému postoji k Benešovým dekretům svému protikandidátovi jeden veledůležitý plus na pomyslné stupnici mediálně upravované oblíbenosti. Nestraničtí kandidáti si na chviličku zahráli na nezávislé, aby posléze ten šikovný vítěz mohl bez ostychu a zarudnutí slivovicí zrumnělé tvářičky  vykládat do médií cosi o poblouzněných voličích, kteří málem zvolili na Hrad představitele provládní TOPky.

Zdatný muž s genetickou výbavou převyšující ženské plémě, není krysa ani aligátor. Není to ani Hárún ar-Rašíd nebo půvabná Šehrezád z pohádky Tisíce a jedné noci. Je to obyčejný Miloš Zeman…….ten mluvka, vypravěč poutavých příběhů mnohdy převyšující talent obou dvou výše jmenovaných pohádkařů. Pan inženýr s prognosťáku se obklopí pochybnými, aby následně mohl národu vykazovat pouze dobrodiní. Spojí komunismus s levičáky. Možná oživí starodávnou ideologii dvou navzájem nepřekážejících si politických partají, ve kterých stát působí jako dojná kráva, ale to přeci žádnému občanovi české, moravské a slezské kotliny nemůže vadit. Dostal pradávno ideologicky nažrat, dokonce chrochtal, proto musí nechat naoplátku jiné také nažrat a zachrochtat si blahem nad získaným středoevropským panstvím.

Přes čtyřicet procent lidí odmítá obraz Zemana na školách. Alespoň nový pan prezident působí jako milovník asijských bojových umění, když už nic jiného. Ruce sepjatté k bradě ukážou studentům jak to ti bojovníci s tou krysou dělají. Chudý muž z Vysočiny vystřídá možná nevyhovujícího Aligátora za jiného plaza……..soudě podle posledních záběrů a snímků popisujících kroky novodobé hlavy státu…….pan prezident šikovně pracuje na přerodu Aligátora v jiného, mnohem mrštnějšího tvora. Slečna prezidentová si dávno, pradávno užívá státního zájmu……vládní limuzína slouží jako taxislužba……..no nic se neděje…..ten hloupý pitomec, kterého její otec tak šikovně v devadesátých letech popsal v Poslanecké sněmovně,  zajisté pochopí potřeby zlaté mládeže.

Takový Zeman bere na Hrad  jen svého tajemníka a řidiče a proto se také schází s českým velvyslancem Hynkem Kmoníčkem, pro kterého připravuje post šéfa zahraničního výboru.  Ředitelem protokolu kanceláře prezidenta pak podle Zemana zůstane Jindřich Forejt, kterého si nový prezident podle svých slov cení nejvíce. Osobním tajemníkem bude Jaroslav Hlinovský. Jedním z poradců bude také ikona komunismu, šéf JZD Slušovice Jaromír Čuba, který je rovněž jako Zeman členem Strany práv občanů – Zemanovci. Stará parta přišpendlená  k minulému režimu poradí Miloškovi s problematikou zemědělství. Inženýr Čuba bude radit prezidentovi v něčem, co nemá Zeman v popisu práce ani omylem.

Na co si tady budoucí prezident hraje? Nebude mít nakonec Čuba totálně jinou funkci? Miloš Zeman se obklopuje pochybnými lidmi spjatými s KSČ. Lidmi, kteří těžili během minulého režimu. Lidi, jež jsou v přímém i nepřímé spojení s Lukoilem. Bude opravdu budoucí prezident jako islamofob, šovinista, rasista prezidentem všech Čechů? Během Zemanova volebního období dojde k výměně mnoha ústavních soudců. Bude tak docházet  toleranci Ústavního soudu vůči prezidentskému ohýbání ústavy, ke které se Zeman zcela veřejně přihlašuje? Dojde tedy k politizaci Ústavního soudu ve prospěch Hradu a Strany práv občanů-Zemanovců?

Ve hře je mnoho…….ve hře je drama o udržení oparu demokracie nad českými, moravskými a slezskými končinami republiky.