Nikdo nesmí být napadán kvůli své sexualitě

Nikdo nesmí být napadán pro to, koho miluje. Nenávist se stále více zabydluje mezi námi a každý, kdo je trošku odlišný se stává obětí šikany, nenávisti, rasismu, xenofobie a ponižování. Násilí z nenávisti je prudkým jedem, který do širého okolí rozesívají milovníci nelidství hajlující jako panáčci demence “Čechy Čechům”. Lůzy minulosti se jako hororové zrůdičky vydávají na protestní pochody k obraně tradičních rodin dělnického fašounka následovaného dělnickou rodičkou s malými dělničátky po boku.  Festival Prague Pride je spolu s jeho účastníky nepřítelem každého zdárného neonacisty, a proto Vandasovy opičky vymění na maličký čas zlatavý Staropramen za jinou, neméně lahodnou tekutinu.

Vztekem zteplalí Vandasovci odmítají popíjet zteplalé, duhami zabarvené pivo, a tak si v putykách nevalné kvality raději v obětí zmužnělých dělníků zaplivají do jinačích nápojů.  Třetí ročník Prague Pride je zaměřený přesně proti takovým kromaňoncům minulých dob.  Nikdo nesmí být diskriminován za svou sexualitu. Nikdo nesmí být ponižován, dokonce ani bývalými prohradními klerofašisty z  D. O. S. T. Fanatický Semín následovaný neméně zfanatizovanými uctívači hákáčů nad zčernalými slunci pouze dokazují omezenost jejich smýšlení.

Homofobní a transfobní násilí vychází z ideologie nesvobody a nenávisti, k níž se kreatury idiocie bez problémů upsali. Česká republika by se měla vydat na cestu práva a spravedlnosti, ve které není svatba a registrované partnerství. Je třeba smazat klerofašistický pohled na svět jednou provždy. Existuje pouze láska a stejně tak existuje pouze svatba. Není nic mezi tím vším. Je třeba, aby nevládní organizace odstartovaly další etapu lidství, ve které musí být každý z nás ochráněn před nebezpečím násilí.  Lidé z organizace In Iustitia jsou nadějí, nadějí pro tento svět, nadějí pro ochranu lidských práv.

Být gayem, bisexuále, lesbou nebo transsexuálem není ostudou. Není to chyba ani jiná další vada pro kterou by měl být kdokoli mlácen či jinak tyranizován.

Neonacisté z různých spolků, stran i sdružení vyhledávají své oběti. Jsou to většinou staří lidé, nemocní lidé, Romové nebo homosexuálové, proti kterým neárijci s neonacismem v srdcích podnikají výpady. 17. srpna Prague Pride vyvrcholí v pochod hrdosti. V pochod, ve kterém je touha po rovnoprávném, naprosto stejném světě pro všechny. Rusko je země, de sou homosexuálové napadán nejen slovně, ale také fyzicky. Nikdo nesmí dopustit, aby se to samé ve velké dělo také u nás v České republice. Podle pochybných průzkumů veřejného mínění každý druhý Rus je přesvědčen, že homosexualita by měla být kriminalizována a následně krutě nelidsky trestána.

V České republice není na rozdíl od ostatních západních zemí napadení z důvodů sexuální orientace přitěžující okolností. Mnoho takových napadení není vůbec hlášeno, protože samotní policisté přistupují k LGBT komunitě s despektem, nenávistí a homofobií. Oběti násilných trestných činů se tak občas stávají oběťmi policejní zlovůle. I takové věci se dějí v podivně demokratickém Česku.

Je odpovědností nás všech sprovodit ze světa tuto nenávist. Je zodpovědností nás všech ochraňovat práva lesbiček, gayů, transsexuálů i bisexuálů. Protože lidská práva jsou jen jedna. Protože láska je jen jedna a protože humanismus musí zvítězit nad černokněžnictvím Vandasů, Kubrtů, Šlégrů a dalších nelidů této společnosti.