Olympiáda v homofobním Rusku je omylem společnosti a zaslouží bojkot od všech

Zimní olympijské hry v ruské Soči jsou zasmrádlé neúctou k lidským právům . Rusko se stává homofobní krajinou, ve které je být homosexuálem trestným činem. Neonáckové jako krvelačné zmije vylézají z děr anonymity a zcela bez problémů podnikají útoky proti gayům, lesbičkám, transsexuálům a bisexuálům. Přiznat se k jiné orientaci znamená v Rusku mít spoustu potíží se zákonem. Ve jménu Putinovy vlády najednou v širé říši carů žádní homosexuálové nežijí. Co se stane příště? Dojde k zákazu Eposu o Gilgamešovi? Tam se také velebí homosexualita jako jedna z normální, přirozených vlastností člověka. 

Firmy jako Coca-Cola, Panasonic, Samsung, Procter & Gamble nebo Visa, by měly vyhlásit bojkot těmto sportovním hrám. Olympijský svátek, to je především svátek lidského těla, svátek fair play, ve které na prvním místě stojí lidská práva. A lidská práva, to je především zabránění segregace, diskriminace a ponižování lidí s opačnou sexuální orientací. Nelze trestat lidi za něco, za co ani omylem nemohou.  Nikdo z nás, dokonce ani diktátorský Putin, nemůžeme ovlivňovat sexualitu. Pokud je někdo bisexuál, zůstane bisexuálem do konce svého života. Pokud je někdo lesba, transsexuál nebo gay, je tomu zrovna tak.

Olympiáda je bohužel pro mnoho aktérů příležitostí k miliardovým ziskům, ve kterých se ochrana lidských práv stává nepodstatnou veteší v šatníku bohatého byznysmena. Rusko se stává jednou z nejvíce homofobních krajin světa. Přesto všechno je stejné Rusko morálně způsobilé ke konání svátku pospolitosti? Jak mohou být homosexuální sportovci vítáni v zemi, ve které dohází ke kriminalizaci homosexuality? Americký prezident Barrack Obama nedávno v médiích prohlásil, že není rozumné bojkotovat tyto olympijské hry. Opět i v Bílém domě vítězí řeč peněz nad řečí lidství, humanity a mezilidského porozumění?

Homosexuální sportovci nebudou stejně jako homosexuální diváci na olympiádě v bezpečí. Represivní zákony jsou ostudou Kremlu, jež se bez ostychu koupe v bazénu pokálené diktatury, jehož hlavními plavčíky jsou patriarchové z pravoslavné církve. Nebojácný putinovský geroj se nebojí skolit sibiřského tygra, zatímco před homosexuálem se klepe jako děcko před samotným satanášem. Olympiáda v zemi nesvobody si zaslouží bojkot. Tam, kde je duhová vlajka LGBT komunity důvodem ke kriminálu, pokutám, urážkám a napadání, tam nemá olympiáda co pohledávat.

Všechny světové organizace, všechny nevládní organizace by měly bojkotovat olympiádu. Protože první a nejdůležitější jsou lidská práva a nikoli řeč peněz.