Švédská skokanka do výšky podpořila gaye a lesby v Rusku

Švédská skokanka do výšky riskuje zatčení. Zachovala se jako správný sportovec a postavila se nelidským zákonům Ruska, ve kterém se právě v těchto dnech koná mistrovství světa v atletice. Nabarvila si nehty v barvách duhy. Veřejně se tak postavila za práva těch, jež jsou putinovskou mašinérií vytlačování na pokraj nesvobodné společnosti Kremlu. Nelidské, homofobní zákony zakazují jakoukoli “propagaci homosexuality”. Do této propagace patří červené, žluté, zlaté, modré i fialové nehty. Emma Green-Tregaro poslala do světa svůj vzdor. Poukázala na absurdnost nelidství, jež se stalo běžnou součástí ruské, církví silně znásilněné společnosti. 

Lesby, gayové, transsexuálové, dokonce i bisexuálové jsou lidmi a nikdo je nesmí diskriminovat pouze na základě homofobního šílenství mačochystického Putina. Jaký trest je možná vyměřit za obyčejné lidství? Jak hluboko je lidské společenství schopné klesnout? Podobně se zachovala také švédská běžkyně na 200 metrů Moa Hjelmer. Obě dvě seveřanky se rozhodly podpořit jako správní fair play sportovci duch olympionika. Ruští geyové, lesby, transsexuálové i bisexuálové s zaslouží podporu a pomoc.

Všichni sportovci na Mistrovství světa v Moskvě by se měli zachovat stejně. Sport je založen na podpoře lidských práv. Ve sportu není důležité, kdo jakou má sexuální orientaci.  Rusko se vydalo špatnou cestou a je morální povinností každého člověka upozornit na nelidskost a nesprávnost paragrafů. Za namalované nehty teoreticky hrozí švédské sportovkyni její deportace zpět do Švédska, případně jí může být v krajním případně uložen trest 15denního vězení. Ruské orgány se zatím nevyjádřili, zda takové duhové počínání je nebo není propagací homofobie.

Řeč peněz zatím bohužel vítězí nad duchem olympijských klání. Olympijský výbor dokonce uvažuje o potrestání všech sportovců, kteří se na zimní olympiádě v Soči postaví za práva homosexuálů. Pierre de Coubertin by z rozhodnutí sportovních papalášů neměl radost. Kam se poděla touha po svobodě pro všechny? Najednou nejsou sportovní klání místem pro politická prohlášení?

Jenže projevit solidaritu s homosexuály z Ruska, to není politické, ale sportovně lidské projevení sounáležitosti s někým, kdo je zcela v rozporu s lidstvím degradován do podřadné role protizákonných grázlů. Olympiáda je kromě apolitického podniku také oslavou lidství a všechny sexuální preference jsou součástí lidství, proto nelze o podpoře sportovců ruské LGBT komunitě hovořit jako o politickém projevu.Mezinárodní olympijský výbor vyhrožuje, zatímco ostatní sportovci s předstihem světu oznámili svůj úmysl podpořit duhovými barvami práva ruské LGBT komunity. Rozhodl se tak například novozélandský rychlobruslař Blake Skjellerup.

Všichni sportovci na sportovních kláních v Ruské federaci by měli demonstrovat duhovými barvami proti útisku lidí. Je správné, když svět a zvláště Kremlem a pravoslavnou církví ovládaná společnost, uvidí, že lesby, gayové, bisexuálové i transsexuálové nadále v ruské společnosti existují.