Billboardy ukazují vyprahlost a naivitu politiky

Billboardy, neboli přeplacená lákadla na zmatené voliče, zaplavují města po celé republice. Jeden se podobá jako vejce vejci. Dělnická strana sociální spravedlnosti, KDU-ČSL i oranžová ČSSD chtějí zemi dávat do pořádku. ak moc se jejich volební slogany podobají. Všechny tři zakrývají vyprahlost nenabízející voliči vůbec nic. Zemanova parta vsadila na dva klíčové body. V tom prvním poukazuje na Kalouska a nutné zvolení prezidentské strany, zatímco na té druhé straně využívá samotného Zemana jako velikého zajíce z klobouku. Bude je volit hlava státu, tak ani ten obyčejná volič nesmí podle billboardu učinit jinak. 

Komunisté nechtějí brát budoucnost mladým a proto na svých sekretariátech velebí padesátá léta, politické procesy a další návrat ke kolektivizaci? KSČM tak působí jako starý schizofrenik, který na jedné straně velebí soudruhy minulosti, aby v dalším kole hlásal moudra o budoucnosti v tolik proklínaném kapitalismu. Kolik miliard bude utopeno v předvolebních lákáních? Kolik kmotrů se zapojí do předvolebního klání, aby se posléze partajníci dušovali před televizními kamerami, že zrovna u nich se nic špatného neděje?

Jak to vypadá, prezidentův tým sází na negativní kampaň přesně podle hesla, když nic nemůžeme nabídnout, poukážeme na chyby druhých, vedle kterých i ten nejmenší úmysl vypadá jako vynález lidstva. Nacionalistický rasista na Hradě dokáže dobře posloužit k volebním sympatiím. Prezident z paneláku, jak mnozí nadšenci hlavu státu nazývají, tak z béčkové strany vytvoří “lidovou stranu” volitelnou pro nacionalistické joudy z prezidentských voleb. Bude opět náckovsky laděný Tomáš Vandas přesvědčovat své spoluhajlovače k hození volebních lístků prezidentské straně?

Na lži ve volební kampani je vnitro slabé, a tak se bude lhát zvesela dál. Schwarzenberga nahradí Kalousek a povídačky o správnostech Dekretů prezidenta Beneše nahradí jiné báchorky na mnohem nadčasovější témata. Volební kampaně jsou stále častěji nástrojem  praní špinavých peněz. Lidé neznají minulost politických stran a velmi často zapomínají na to, co ta či ona parta udělala. Volič obecně je ovlivnitelným tvorem, který volí přesně podle toho, co strany ukážou během měsíční či dvouměsíční předvolební kampani. Mnoho spoluobčanů není ekonomicky vzdělaných, mnoho z nich si ani neumí představit řešení palčivých problémů společnosti v praxi, a tak vzniká příhodné prostředí pro hry politických šarlatánů.

7. září ČSSD v Ostravě zahajovala předvolební kampaň. Konečně přichází strana, která zajistí dobře fungující stát. Zapomeňme na to, že tihle stejní kravaťáci tady s přestávkami vládnou po celé dvacetileté období. Dobře fungující stát po oranžové, plánu každý z nás zná. Národ zná také ty stovky miliard ztracených do nenávratna. Proto se používají kvaziverze náckovských sloganů DSSS? Zdaní se velké firmy, zdaní se milionáři, zvýší se kdejaká daň……jenže u těch velkých firem bude okrádaný také obyčejný volič když ze svých kapes vydá více peněz na zdraženou elektřinu, plyn, vodu….o tom se samozřejmě raději nemluví, protože český volič se nevyzná v ekonomice a vždy škodolibě souhlasí s daněním těch velkých a mocnějších. Málokdo si uvědomí, že tím podkopává větev sám sobě.

Babiš z ANO vzkazuje spoluobčanům: “Jsme schopný národ. Jen nás řídí nemehla”, zřejmě hovoří ze své zkušenosti. Jen z billboardu není jasné, zda tím nemehlem je také samotný lídr partaje. K Babišovi se přidal také Martin Komárek i Martin Stropnický. Esa ve jménech zcela jistě nezastupují nová nemehla s ambicemi vládnutí. Jak to mohlo někoho jen napadnout. Žlutá na billboardech KDU-ČSL ve spojení s extrémizujícím heslem extrémních nácků z DSSS vypadají opravdu komicky.

SDÍLET