Matějného lvíčata v Přerově ztroskotala jako klauni minulosti

Českým lvům to nějak nevychází. Milovníci neonacismu ukrývající se za bujarou hřívou éterických lvů ztrácejí dech. Jiří Šlégr, jeho půtky s ostatními nácky, aktivity antifašistů…..to všechno přispívá k zaslouženému skonu pochodářského snažení neonacistické sourozenecké dvojice Šlégrů. Partaj lvíčátek stále neexistuje, jejich občanské sdružení bylo odeslané do věčných lovišť…..jak to vypadá, pochodoví nadšenci a obdivovatelé komunistické architektury sami pochopili, že štěstí není nakloněné hákovému kříži a runovým symbolům orlíkovského barda devadesátých let. 

V půl druhé začaly v Přerově  tradiční manévry. Nad hlavami místních obyvatel přelétal vrtulník, který celou situaci ve městě monitoroval pěkně ze vzduchu. Na náměstí Františka Rasche se usídlila hrstka antifašistů z iniciativy Blokujeme. Zatímco v přerovských ulicích panoval naprostý klid, bylo ve vzduchu cítit menší napětí…….co tentokrát šílenci s holými hlavami chystají? Rozbijí v opilecké amoku výlohy? Zničí auta na ulicích? Zaútočí na všudypřítomné policisty? V myšlenkách každého spořádaného člověka se zobrazují jednotlivé vzpomínky na neslušné nepřizpůsobivce hulákající “Čechy Čechům”, “cikáni do práce”, “kdo neskáče není Čech”…….jsou to alegorie hlupáků, dalších neslušných násilníků sdružujících se v daný okamžik v tlupě nekromantů minulosti.  Putyka čtvrté cenové kategorie je nahrazena z vůle Šlégrovců za ulice českých měst.

V tichosti napjatého zla se v Přerově ocitají i ti, kdo s počínáním neonacistů nemají vůbec nic společného. Jsou to rukojmí nenávisti, jež zaplavila sobotní ulice jinak poklidného Přerova. Na Denisově ulici se shlukují místní Romové, nesouhlasí s tím, co se děje. Proč zrovna oni musejí být zneužiti k úchylným praktikám extrémistů? Proč zrovna pod okny jejich domů musejí zaznít fanfáry svastikářů? Romové jsou také Češi. Jsou to stejní lidé jako všichni ostatní. Mají právo na život bez  hráčů s imaginárními joji.

Jde nám o to, aby lidé neustupovali zlu. Je to jako u každého jiného agresora. Pokud neřekneme dost, tak nepřestane. Nejde nám o to, vyvolávat nějaké konflikty, ale chceme upozornit na to, že tudy cesta nevede

Helena Netopilová má pravdu. Lidé nemají ustupovat zlu, a proto se v Přerově koala také protirasitická demonstrace na podporu svobody a demokracie. Copak se všichni z řad Romů včetně nemluvňat podílejí či podíleli na násilném pogromu vůči majoritě? Copak všichni jako jeden muž přepadli na ulici bezmocného starce?  Je tomu na osmdesát let, kdy byl Emanuel Zedníček jako první Přerovák zavražděn na schůzi neonacistů v Praze v roce 1933. A právě památku tohoto muže v den acistického pozdvižení v Přerově vzpomněla tamější zastupitelka Helena Netopilová.

Kromě iniciativy Blokujeme byli na místě také příslušníci Antify. Přišli podpořit mítink proti neonacismu, jež se pomalu rozrůstal v protinacistické setkání. Byla to jasná zpráva z náměstí Františka Rasche, že služebníci hákových ratolestí nepatří do české společnosti. Jiří Šlégr se svými slouhy chce vermomocí umlčet všechny, kdo nesouhlasí s jejich plány. Tady nejde “jen” o Romy. Tady jde o nás všechny. Jde o společnost. Jde o demokracii. Jde o lidská práva, a proto je nutné se spojit, aby hydra neonacismu zanikla, aby se konečně utopila v kolomazu své nenávisti. Není čas na politikaření. Není čas na tábory ONI a MY. Je čas na společný postup a postoj nejen proti neonacistům, ale také proti ostatním služebníkům extrémismu. Je třeba znemožnit jakékoli akce neonacistů, stejně jako je nutné zabránit pytlování Jaromíra Pytla v Českých Budějovicích.

Rasismu se nepřizpůsobíme

Třídíme odpad ne lidi

Pravidla platí pro všechny

Znělo přerovským náměstím Františka Rasche. Češi se sešli, aby ukázali kam neonacismus, kam rasismus a ostatní nenávisti patří. Češi se stali na malý okamžik jednotní bez ohledu na barvu kůže, víru či sexuální orientaci. Je správné nenechat naše města milovníkům nenávisti. Je správné ukázat sílu slušných lidí. Je správné nepřizpůsobivé neonacisty zahnat zpět do vlaků jako odpad minulosti.

Ve tři odpoledne předlužený a naprosto nepřizpůsobivý neonácek Pavel Matějný začal na přerovském náměstí TGM organizovat shromáždění hololebců. Komik v hlavní roli, se strachem před soudní mocí, začal vykládat dvacítce svastikářů proč je Přerov vyvolenou nevěstkou Šlégrova partnerství:

Přerov je taková křižovatka mezi Brnem a Olomoucí. Byli jsme požádáni místními obyvateli, abychom přišli upozornit na problémy s místními nepřizpůsobivými obyvateli. Přišlo nám několik e-mailů. Přerované nás sami pozvali

Nechceme, aby došlo k nějakému konfliktu, chceme jenom vyjádřit náš názor“, laškoval exekuční příhodou odměňovaný Pavel Matějný před eskadrou dvaceti služebníků esesmanova řádu. Přihlížející policisté se zajisté museli popadat za břicha, když museli poslouchat vtipné repliky chotěbuzského rasisty. Byl to především Pavel Matějný, kdo na Facebooku pravidelně horoval za činy plné násilí, krve a zlámaných kostí. Byl to zejména Pavel Matějný, kdo v Duchcově před několika týdny odklonil neonáckovský pochod do oblastí obývaných Romy. Zcela určitě si Pavlík nechtěl hrát s Romem na pískovišti na bábovičky nebo honěnou.

Pavel Matějný využil setkání v Přerově ke stranické agitaci pro doposud neexistující partaj Šlégrovců. Ti dostávají zcela zaslouženě přes prsty. Vůbec, Matějného snažení ukazuje ubohost kindernácků. Ti měsíce sbírají podpisy pro jejich žádost na ministerstvu vnitra……..přesto všechno sehnali podle informací sotva stovku hlasů. Myslel si snad předlužený nepřizpůsobivec, že dvacítka spolubojovníků za bílé Čechy bílých včerejšků dopomůže ke stranickému snu? Trapná shromáždění nepartaje v Chomutově a následně v Praze ve světlech přerovského demonstrování vypadají jako setkání komiků.

Není to pokus o pogrom, ale romská kriminalita je jedním z témat, které nás trápí. Policisté nás nechrání před útoky Romů. Policie a soudy můžou vše, občan nemůže nic.

Matějný se nepokouší o pogrom, jenom má občas problémy s agresivitou a požaduje masírování romských kůží romských spoluobčanů. Pavla Matějného trápí romská kriminalita, možná ho trápí i ta jeho shnilost v království matějném. Policisté neonacisty nechrání před útoky Romů, a proto se Pavlík jal role zdárného ochránce nesvobody? Policie většinou dělá dobrou práci. Ochraňuje zcela správně Romy před útoky, násilím a dalšími psychopatickými činy českých neonacistů, extrémistů a dalších vyznavačů runových symbolů.

České Budějovice, Havířov i Frýdek-Místek jsou nepřátelskými k neonáckům. Tato města zakázala pochodování Šlégrovcům, dala jasný vzkaz všem příznivcům nového esesáctví.  Tak to má být a je třeba, aby se stejně chovala další a další města v České republice.

Dvacítka přítomných nácků to vzdala a mokrý sen Pavla Matějného o pochodování, hajlování a provolávání heil sláv vzal za své. Nehrdý beta lvíček bez hřívy vypadal spíše jako nějaká babka kořenářka na místní tržnici, když se pokoušel o svolávání kolemjdoucích obyvatel Přerova. Nikdo se k  megadlužíkovi nepřidal, a tak si samotinký hololebec musel připadat jako kůl v plotě……sám, sám a stále sám v nekonečné extázi nepochopení ze strany majority. Po 42 minutách zcela vnitřně rozervaný neonácek Pavel Matějný končí jako sedláci u Chlumce a celou akci odvolává.

Matěného milenka, Jana Tvrdá podobně jako její předlužený amant svou náckovskou nevědomost ukrývá v komičnosti:

Je lepší s lidmi diskutovat a upřímně jsme trošku zklamaní počtem účastníků, kteří dorazili. Čekali jsme větší zájem místních obyvatel, děláme to pro ně a ne pro sebe.

Lidé kašlou na náckovské nesmysly, a tak to má být. Matějného slova uprostřed ticha vyzněla komicky. Zcela vnitřně rozervaní nemakačenkové tak po totálním debaklu hledali otevřenou hospodu, ve které by mohli smočit svůj žal.  S nekromanty minulosti nikdo zcela pochopitelně nechtěl mít co dočinění, a tak spolek neonaci šílenců po delším hledání našel v pohostinství kina Hvězda svůj ubrečený ráj.

Policie se obává, že by se ožralí náckové mohli pomocí násilí mstít, a proto nadále ve městě hlídkuje policie. Snad se nacisté sbalí a odtáhnou z Přerova pryč.