Přestane Duchcov po intervenci Peciny s aplikovaným rasismem?

Ministr Pecina příjemně překvapil a starostce Bártové svým způsobem klepl přes ruce. Řešení problémů je především o vzájemné diskusi, jenže ta nebyla možná, protože starostka tohoto severočeského města raději diskutovala s neonacisty a z neznámé dvojice Miroslav a Michal Kalouskovi udělala další z parterů politických jednání. Jako kdyby se duchcovští Romové stali průhlednými duchy z béčkových trháků hollywoodské provenience. Dlouholetá doba mlčení ze strany radnice a touha diskuse ze strany Romů zcela jistě potřebuje nestranného mediátora……je takovým správným prostředníkem ministr v demisi Martin Pecina? Zatím příjemně překvapil. Budou další jednání u kulatého stolu ve znamení touhy po vzájemné diskusi?

Zatímco starostka Bártová vymýšlela nepravdivá slova a tvrzení o volnočasovém sdružení Květinka, ministr Pecina zdůraznil, že je třeba pokračovat se spoluprací mezi městem a tímto občanským sdružením. Jedním z výsledků jednání je vytvoření společné komise, ve které se bude diskutovat, navrhovat a hlavně plánovat nová budoucnost společného soužití.  Nasadí starostka do této komise své rasistické “přátele”? Nezvrhne se celé jednání do jednosměrného ostrachizování předem očerňovaných obyvatel města?

Princip nulové tolerance aplikovaný v Duchcově, není ničím jiným, než otevřeným rasismem, ve kterém jsou zcela bez problémů porušovány zákony České republiky. Jako kdyby Duchcov nepatřil k severním Čechám ale nějakému jížanskému státu devatenáctého století.  Možná se Jitka Bártová vzhlédla v období šedesátých a sedmdesátých let minulého století, kdy politici prosazovali pravidla rozděleného světa černých a bílých jako normální pravidlo pokřivené pseudodemokracie absolutní svobody pro rasisty prokládané nesvobodou černých, v českém případě spíše hnědých občanů republiky.

Duchcovské koupaliště patří náckům a radnice toleruje jakékoli ničení lidských práv. Vepříci minulosti sdružující se v pochybné nacistické partaji hodlají svými hlídkami oživit slávu SA jednotek. Bude i takovému snažení přihlížet duchcovská radnice? Pindík se možná znovu sejde se starostkou v tamější cukrárně, kde si pěkně po svém domluví výjimky v rámci pravidel. Nacismem a rasismem okořeněná cháska Tomáše Vandase chystá nábory do svých “občanských hlídek”. Bude se například v severočeském Duchcově opakovat událost podobná americkému případu Zimmermann? Je jen otázkou času, kdy pod tichým souzněním radnice dojde k podobnému neštěstí, kdy na tolerovaný a prosazovaný rasismus doplatí nevinný mladík z romské minority. Ulice pod správou Pindíka, Dufka, či jiného stoupence Vandasovy nesvobody nejsou bezpečnými ulicemi.

Bude i v tomto případě duchcovská radnice mlčet? Bude přihlížet? Bude opět nepřímo tolerovat extrémismus a neonacismus?

Vážení přátelé,
gratuluji MO DSSS Duchcov i všem občanům k velmi dobře zorganizované akci.
S pozdravem Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

komentoval poslední demonstraci neonacistů Tomáš Vandas. Diskuse, jež se následně rozjela na neoficiálních facebookových stránkách duchcovského fóra, pouze dokazovala, že rasismus nežije pouze v hlavě a srdci Jitky Bártové, ale že tyto hodnoty nesvobody se nalézají také  v přesvědčeních dalších krajských a městských zastupitelů. Na demonstraci byli přítomni přátelé paní starostky. Bude angažmá ministra vnitra z tohoto důvodu opravdu dostačující?