Volby mohou Okamurovi přinést miliony

Jak dlouho bude Tomio Okamura vymývat lidem mozky? Možná do té doby, dokud bude široká veřejnost přijímat rasismus jako nový typ kontroverzní politiky. Některá témata bývalého mluvčího cestovních kanceláří jsou kontroverzní  proto je tu osobní blog na profláklém iDnesu, který bez problémů osvítí sebemenší černotu na jinak proběleném ložním prádle nejznámějšího senátora v republice. Po pohádkových litaniích nad neonacistickým řešením Národní strany přišel čas na další mač v podobě řeckých Úsvitářů. Český národ je natolik blbý, že uvěří téměř čemukoli. Stačí navést diskusi na starobylou hru rasismu a mindráky prosycení čecháčkové sami naskákají do ošatky populismu a ještě sami zatleskají nad plány a řešeními rasismu.

Kdyby to samé říkal takový Vandas, všichni by poukazovali na neonacismus, ale v ústech Tomia Okamury přestávají být stejné obraty rasismem a stávají se neotřelými, tak trochu možná kontroverzními nápady či myšlenkami. Tak jako někteří lidé už ze samotného principu stojí za Bártou, budou také mezi námi principně neprincipní zastánci čehokoli okamurovského. Cokoli řekne, napíše nebo udělá zlínský senátor s japonsko-českými kořeny bude naprosto správné  a ojedinělé i kdyby to byl  návrh na zřízení politické policie.

Někteří spoluobčané jsou zkrátka natvrdlí jako ten největší diamant. Dokud Okamura ukojí hlad po šovinismu a nacionální nadřazenosti, tak do té doby bude podnikatelova politika bártovského střihu na výsluní, nebo chcete-li, na úsvitu.

Přímá demokracie, po níž volají také řečtí neonáckové, končí s politickými šmelinami, a proto “Úsvit přímé demokracie” působí na Věci veřejné jako savo na zahnědlé záclony?Vít Bárta byl stíhán za korupci a přesto všechno je přijmut do nového politického podniku populistického senátora? Ostatně, proč ne, když ve stejném soukolí budou kandidovat kdejací extrémisté, nacionalisté a rasisté. když dostali možnost separatisté a rasisté ze strany Moravané, dostal stejnou šanci politický obchodník s mocí Vít Bárta.

V politickém pozadí úsvitářů projektuje Tomio Okamura sám sebe. Je tu další kult osobnosti, kde není důležité co je a co není pravda. Pravdou je to, co vůdce za pravdu prohlásí. Účelový spolek sebeprosazení, jakým politikaření ve světle úsvitu bezesporu je, nepotřebuje žádný politický program, a proto samotný vůdce raději odkazuje na svůj idnesáký blog, kde může mnohem bravurněji žonglovat se slovy a větami. Čtenář dostane co chce, Okamura dostane co chce…..takže by všichni měli být spokojeni. Báchorky o smradlavých Češkách, či cestovatelské zážitky o pojídání býčích penisů v dálné Asii nezabraly, a tak je tu vždy dostatek prostoru pro kousíček anticiganismu, na který slyší většina spoluobčanů.

Politika je také dobrým byznysem.  Každá strana musí před volba složit volební kauci a ta činí  za jeden kraj 15 000 korun. Úsvit přímé demokracie chce kandidovat ve všech 14 krajích, a tak volební kauce činí 210 000 korun. Okamura sice vydá kvůli volbám více než dvě stě tisíc, ale pokud jeho partaj dosáhne minimálně 1,5 % hlasů ve volbách, bude kauce naprosto zanedbatelnou událostí, protože za každý obdržený hlas strana dostane odměnu 100 korun.  Navíc, většina agentur na zjišťování veřejného mínění tvrdí, že Úsvit přímé demokracie dosáhne minimálně 4% výsledku ve volbách. Což by znamenalo zisk až 20 000 000 korun.

Pokud Okamura svým rasismem neuspěje, může i tak přijít k milionům.