Zelení se mění na spolek kontroverzních degešů

Právo s Láskou odhalilo schizofrenii potácejících se Zelených. Ti na jednu stranu pod vedení mladého Stropnického vypadali jako dynamická, rasismus odmítající partaj, aby následně kvůli honbě za VIPáky veškerý správný směr pošlapali sadou rádoby národoveckých plků okamurovského, či janečkovského střihu. Hrátky na rodinu s Piráty nevyšly, a tak nadešel čas na jinou, snad ještě podivnější hru, kdy se protičeští rasisté ze strany romáků stávají zárukou sociálnosti. Pánové Tišer, Kováč, Růžička a další jsou lístkem k čemukoli, ale rozhodně jejich snažení nemůže být pojmenováno jako pomoc nejchudším. Možná si zelení v záchvatu předsmrtných křečí myslí, že když na jedné straně pustí do éteru rasismus Lásky a naproti němu dají svobodu útokům na majoritu, tak dojde k vyváženému stavu. 

Kdo ví, co se děje v učené hlavince Stropnického a jeho strany. Konečně by si mohli partajníci zeleného pažitu uvědomit, že pravidla z amerického animáku Simpsonů nemají s realitou pranic společného. Majitel atomové elektrárny ze Spingfieldu se díky protichůdným nemocím stal nesmrtelným, zato však Zelení se mohou přeměnit v bloumající zombie žadonící o každou tisícinu procenta volebních hlasů. Ani ne čtyřprocentní ekologové po známých tvářích zkoušejí poslední trumfy. Koho vyndají ze spodních zásuvek příště? Vandasova partaj zoufale přemýšlí na koho by se přisála, možná by si schizofernická elegie na německou obdobu Zelených s holohlavci přišla na své. Kdo ví? Když dnes ekologicky neekologičtí hledají záchranný kruh v člověku, jež se zcela beze studu označuje za romského Vandase.

Majorita na zelený trávníček ekologických žárovek tolik netáhne, a tak se stranický aparát přesune na Romy……….krásně se to čte: “Zelení jsou proromskou stranou a proto nás milí Romové můžete a přímo máte volit”. Hodlají Zelení zahájit kampaň výlučně pro degeše? Zatím to tak vypadá, když jsou do politického zápolení přijímáni Romové ze zájmového spolku Strany rovných příležitostí. Mezi Romy leží ladem několik set tisíc hlasů, díky kterým by strana mohla překročit onu magickou hranici 1,5 % hlasů. Od tohoto volebního úspěchu se totiž partaji za každý vhozený hlas počítá stokoruna do stranické kasičky Zelených. Romové tak mohou přinést straně miliony korun.

A o to jde  možná Zeleným především. Oni nemají pražádnou šanci k poslaneckým sesličkám. Na populistické vlně se Láska postará svými příhodami z policejní praxe o hlasy národovců, zatímco ti Romové dostanou polívečku v rasizujících výrazech Tišera, Kováče, Růžičky a dalších. Co je to za zelenou stranu, když tato rádoby podoba německých kolegů nemá žádné zásady? Podobá se politickému bulváru, kdy je nedůležitější na stranických kandidátkách naskládat co největší počet známých ksichtíků. U Romů poslouží kontroverzní Tišer s Kováčem a Růžičkou. Jsou tábory, které by daly za tyto romské rasisty třeba i život a je na druhé straně většina těch, jež by výše jmenované Romy pohnali sviňským krokem do nejzapadlejší vísky Česka. Partaj chce mít Romy na kandidátkách, a tak je jedno, jestli jsou těmi Romy neschopní packalové tolik podobní pseudoaktivistům z devadesátých let minulého století, kdy papalášství a nezájem o vlastní občany byl vstupenkou do politiky. Tišer, Kováč i Růžička jsou ochotni spolupracovat i s rasisty a extrémisty. To byl také možná jeden z hlavních důvodů, proč byli pánové na kandidátku přidáni.

Romové nyní neslouží jako partner ke zlepšení lidských práv. Jsou jednoduchou nálepkou, takovou značkou podobné označení potravin ČESKÁ KLASA. Tahle strana je jedlá, protože obsahuje nálepku Romů, se kterými ve skutečnosti až tak moc ekologové Zelených nepočítají. Kdyby tomu bylo jinak, měli by propadlíci politiky na kandidátkách jiné Romy, kterým jde o lidská práva.

Konečně budou moci Romové označovat Zelené jako partaj degešů. Co jiného je Strana rovných příležitostí? Jsou to jen další v řadách pokračovatelů pseudoaktivismu devadesátých let minulého století, kdy bylo módou hrát si na aktivisty, zatímco v pozadí se odehrávaly osobní a jiné zájmy. Na druhou stranu, když budou Zelení potřebovat jednat s Dělníky Tomáše Vandase nebo s jiným rasisty, pak mohou v klidu využít služeb kteréhokoliv reprezentanta Strany rovných příležitostí. Je libo trocha homofobie?………..i  to dokáže zařídit nový společník do politické propasti Strana rovných příležitostí, konkrétně pan Kováč.

Do politického úpadku se nejlépe padá s partnerem a nyní to bude Strana rovných příležitostí. Tak neměli bychom raději Zeleným poděkovat za jejich snažení?